نسخه‌ی جدید جنگ ستارگان برای تلفن‌های همراه هوشمند توسعه می‌یابد

استودیوی زینگا وظیفه‌ی ساختش را بر عهده دارد

نسخه‌ی جدید جنگ ستارگان

استودیوی آمریکایی زینگا با انتشار یک بیانیه‌ی رسمی از ساخت نسخه‌ی جدید جنگ ستارگان برای تلفن‌های همراه هوشمند خبر داده است.

جنگ ستارگان، نام یک فرنچایز در سبک اپرای فضایی است که با اکران Star Wars: Episode IV – A New Hope در سال ۱۹۷۷ میلادی آغاز شد. این فیلم توانست به فروش بسیار بالایی در باکس آفیس جهانی دست یابد. از همین رو، سازندگان چراغ سبز را برای ساخت قسمت‌های بعدی دریافت کردند. با تولید و اکران قسمت‌های جدید، محبوبیت جنگ ستارگان به شدت افزایش یافت تا نهایتا به یک پدیده‌ی جهانی تبدیل شود؛ پدیده‌ای که فرهنگ عامه را تحت تاثیر خود قرار داده است. همین محبوبیت بالا هم باعث شد جنگ ستارگان طی دهه‌های گذشته وارد حوزه‌های مختلف مانند پارک‌های تفریحی، کمیک بوک، سریال‌های تلویزیونی و بازی‌های ویدیویی شود.

زینگا با انتشار یک بیانیه‌ی رسمی از ساخت نسخه‌ی جدید جنگ ستارگان برای تلفن‌های همراه هوشمند خبر داده است. در همین راستا، شعبه‌ی جدید خود را در شهر آستین واقع در ایالت تگزاس افتتاح می‌کند تا به صورت اختصاصی این بازی را توسعه دهد. جف هیکمن (Jeff Hickman) و متیو همبی (Matthew Hemby) وظیفه‌ی مدیریت شعبه را بر عهده گرفته‌اند. هیکمن به عنوان طراح و تهیه‌کننده در صنعت بازی‌های ویدیویی فعال بوده و تجربه‌ی بالایی در این زمینه دارد. او با دنیای جنگ ستارگان غریبه نیست و در تیم تولید Star Wars: The Old Republic حضور داشته است. همبی هم شرایط مشابهی دارد. او یک توسعه‌دهنده‌ی بازی‌های ویدیویی بوده و روی پروژه‌های مختلفی از جمله The Old Republic و Age of Empires III کار کرده است. درضمن، زینگا برای تکمیل تیم خود در شعبه‌ی آستین ۲۵ کارمند جدید استخدام می‌کند. هیکمن درباره‌ی تاسیس شعبه گفت:

به عنوان کسی که سال‌ها در آستین ساکن بوده، از استعدادها و خلاقیتی که در این شهر زیبا وجود دارد باخبر هستم. اعتقاد داریم استعدادهایی که در این شهر نهفته به شدت در تناسب با هدف ما، یعنی به ارمغان آوردن گرافیک بصری و گیم‌پلی جذاب کنسول‌ها به پلتفرم‌های تلفن‌های همراه هوشمند است.

زینگا هیچ گونه اطلاعات دیگری را از نسخه‌ی جدید جنگ ستارگان به اشتراک نگذاشته است. از همین رو، نمی‌دانیم در چه سبکی ساخته شده و چه ویژگی‌هایی خواهد داشت. از آن‌جایی که روند تاسیس استودیو به تازگی آغاز شده، می‌توان اطمینان داشت فاصله‌ی زمانی زیادی با انتشار اولین جزئیات رسمی از بازی داریم. البته این استودیوی آمریکایی سابقه‌ی بلندبالایی در ساخته بازی‌های آنلاین‌محور دارد. از همین رو، پیش‌بینی می‌شود این محصول تمرکز چندانی روی داستان نداشته باشد.

الکترونیک آرتز امتیاز ساخت بازی‌های جنگ ستارگان برای مخاطبان اصلی صنعت ویدیو گیم را در اختیار دارد. با این حال، ساخت بازی‌های جنگ ستارگان برای پلتفرم‌های دیگر مانند تلفن‌های همراه هوشمند همچنان نیازمند دریافت اجازه از سوی مدیران والت دیزنی است.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا