داستان پیشینه اسپایدرمن به یکی از شایعات فیلم انتقام جویان 6 قوت می‌بخشد

رویارویی اسپایدرمن با ونوم در جنگ‌های مخفی

داستان پیشینه اسپایدرمن به یکی از شایعات فیلم انتقام جویان 6 قوت می‌بخشد پارسا خلیلی ۷ ۲۶ مرداد ۱۴۰۲ سینما
شایعات فیلم انتقام جویان 6

احتمال صحت داشتن یکی از شایعات فیلم انتقام جویان 6 به‌لطف داستان پیشینه اسپایدرمن بیش از پیش بالا است.

بعد از معرفی اسپایدرمن تام هالند (Tom Holland) در فیلم Captain America: Civil War، استودیو مارول و سونی پیکچرز تصمیم گرفتند تا از بازگویی داستان پیشینه تکراری او خودداری کنند. گزیده شدن پیتر توسط عنکبوتی رادیو اکتیو و کشته شدن عمو بن در تصادفی که پیتر مسبب آن بوده ابتدا توسط سم ریمی (Sam Raimi) در سال ۲۰۰۲ و سپس توسط مارک وب (Marc Webb) در ریبوت سال ۲۰۱۲ به تصویر کشیده شده است (به انیمیشن‌ها و بازی‌های ویدیویی هم اشاره نکنیم بهتر است). به‌همین خاطر استودیو مارول رویکرد جدیدی در پیش گرفت و داستان پیشینه او را به شکلی متفاوت در طول اولین سه‌گانه‌اش روایت کرد.

در کتاب Spider-Man: No Way Home – The Art of the Movie، جان واتس (Jon Watts)، کارگردان سه‌گانه تایید کرده بود که داستان پیشینه اسپایدرمن تام هالند در فیلم Spider-Man: No Way Home به پایان رسیده است. به‌گفته او، استودیو مارول وقتی پای پیتر پارکر را به فرانچایز خود باز کرد، باید کاری را انجام می‌داد که هیچکس قبلا ندیده بود. خوشبختانه همین اتفاق هم افتاد چراکه با خلق کردن لحظات خاصی مثل معرفی رویارویی پیتر با تونی استارک، تبدیل شدنش به یک انتقام جو، مبارزه‌ کردنش با تانوس، متحد شدن با قدرتمندترین قهرمانان زمین به‌جهت دفاع کردن از هستی و در آخر مقابله با تهدیدهای مولتی‌ورسی و آشنا شدنش با اسپایدرمن‌های دیگر، آنها موفق شدند تا با روایت داستانی جدید و منحصر به‌فرد، کاری کنند که تا به حال هیچکس موفق به انجامش نشده است.

اتحاد اسپایدرمن و ونوم در اقتباس لایو اکشن جنگ‌های مخفی

در پایان فیلم Spider-Man: No Way Home، همه پیتر پارکر را فراموش کرده‌اند، از جمله ام جی، ند، دکتر استرنج و هپی هوگان. این بدان معناست که در آینده دنیای سینمایی مارول، مخاطبان قراره با اسپایدرمنی متفاوت روبرو شوند، اسپایدرمنی که به معنای واقعی کلمه تنها است. به‌همین خاطر این احتمال وجود دارد که پیتر پارکر در آینده مغلوب تاریکی وجودش شود، به‌خصوص پس از شکست خوردن در معرفی دوباره خود به ام جی. بدین ترتیب احتمال اینکه در آینده شاهد روایت شدن یکی از بزرگترین و هیجان‌انگیزترین داستان‌های اسپایدرمن از دنیای کمیک باشیم به‌شدت بالاست.

حضور بعدی اسپایدرمن در دنیای سینمایی مارول باعث می‌شود او یک بار دیگر تلاش کند تا بفهمد به‌عنوان یک ابرقهرمان و یک انسان چه جایگاهی در دنیا دارد، به خصوص اکنون که به‌خاطر طلسم دکتر استرنج هیچکس از وجودش باخبر نیست. این می‌تواند بهترین فرصت برای رویارویی اسپایدرمن با سیمبیوت ونوم باشد. مارول کامیکس در دهه ۱۹۸۰ در جریان رویداد جنگ‌های مخفی از سیمبیوت ونوم رونمایی کرد. در واقع وقتی ابرقهرمانان و ابرشرورها توسط شخصی به‌نام بیاندر (Beyonder) برای مبارزه کردن به دنیای ماورایی Battleworld منتقل شدند، پیتر پارکر برای اولین بار با سیمبیوت ونوم روبرو شد.

قدرت سیمبیوت به‌قدری زیاد بود که پیتر حین استفاده از تحت تاثیر قرار گرفته بود. به‌همین منظور او تصمیم گرفت بعد از اتمام جنگ‌های مخفی لباس سیمبیوتی را نگه دارد اما خیلی زود به ماهیت واقعیش پی برد و آن را نابود کرد. این واقعیت که لباس سیمبیوتی اسپایدرمن در خط داستانی جنگ‌های مخفی معرفی شده، به‌نوعی ثابت می‌کند که استودیو مارول قراره طبق شایعات فیلم انتقام جویان 6، اولین ملاقات اسپایدرمن تام هالند با سیمبیوت ونوم را در فیلم Avengers: Secret Wars به تصویر بکشد، البته اگر همه چیز طبق برنامه پیش برود.

فیلم Avengers: Secret Wars در حال حاضر برای اکران در تاریخ ۷ می سال ۲۰۲۷ (۱۷ اردیبهشت سال ۱۴۰۶) تنظیم شده است، البته اگر به‌خاطر اعتصابات دوباره تاخیر نخورد.

4.6 13 آراء
امتیاز مطلب


اشتراک
به من اطلاع بده
guest

7 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا