تقابل گرین گابلین و دکتر اختاپوس در صحنه حذف‌ شده Spider-Man: No Way Home

سکانسی که نباید حذف می‌شد

تقابل گرین گابلین و دکتر اختاپوس در صحنه حذف‌ شده Spider-Man: No Way Home پارسا خلیلی ۲ ۲۳ مرداد ۱۴۰۲ سینما
صحنه حذف شده Spider-Man: No Way Home

با توجه به تصاویر تازه منتشر شده، صحنه حذف شده Spider-Man: No Way Home قرار بود نبرد مهیج گرین گابلین و دکتر اختاپوس را به تصویر بکشد.

بازگشت دکتر اختاپوس آلفرد مولینا (Alfred Molina) در فیلم Spider-Man: No Way Home یک لحظه فراموش نشدنی برای طرفداران اسپایدرمن بود، زیرا او نه‌تنها یکی از بزرگترین ابرشرورهای دنیای مارول است، بلکه نقشی پررنگ در دنباله به‌شدت محبوب Spider-Man 2 داشته است. وقتی دکتر اختاپوس با دیدن چهره پیتر پارکر تام هالند (Tom Holland) متوجه می‌شود که به دنیایی دیگر منتقل شده، گرین گابلین وارد صحنه شده اما درست زمانیکه قصد دارد حمله کند، دکتر استرنج با استفاده از حلقه جادویی خود، آنها را نجات می‌دهد.

با این حال به نظر می‌رسد استودیو مارول و سونی پیکچرز برنامه‌های دیگری برای این سکانس داشتند، چراکه طبق کانسپت آرت تازه منتشر شده از کتاب Spider-Man: No Way Home – The Art of The Movie Book، گرین گابلین و دکتر اختاپوس قرار بود روی پل الکساندر همیلتون با یکدیگر مبارزه کنند. در این تصویر علاوه‌بر گلاویز شدن نورمن و آتو، می‌توانید اسپایدرمن تام هالند را ببینید که به‌نوعی سعی دارد ضمن جلوگیری از فروپاشی پل، به مبارزه آنها پایان بدهد.

هنوز به‌طور دقیق مشخص نیست که چرا دو دانشمند که همدیگر را خوب می‌شناسند باید در یک دنیای موازی با یکدیگر مبارزه کنند، اما همانطور که والچر در سکانس پس از تیتراژ موربیوس می‌گوید، “احتمالا به اسپایدرمن مربوط می‌شود”. شایان ذکر است که برنامه‌های مارول برای این دو شخصیت محبوب تنها به این صحنه حذف‌ شده Spider-Man: No Way Home ختم نمی‌شود، زیرا در این کتاب، کانسپت آرت و طرح‌های جالبی از گرین گابلین و دکتر اختاپوس وجود دارد که رد شدنشان کمی ناراحت کننده است.

برای مثال گرین گابلین در ابتدا قرار بود حین مبارزه با اسپایدرمن‌ها در نبرد پایانی فیلم، از زره مرد آهنی (نسخه بنفش و طلایی زره تونی از فیلم Iron Man 2) و پهپادهای میستریو کمک بگیرد. دکتر اختاپوس نیز می‌توانست ظاهری کمیکی داشته باشد، چون یکی از کانسپت آرت‌ها نشان می‌دهند که سونی و مارول بعد از گذشت بیست سال قصد داشتند ظاهر کمیکی زرد و سبز دکتر اختاپوس را احیا کنند. در کل ایده‌های زیادی وجود داشت که می‌توانست داستان مولتی‌ورسی اسپایدرمن بهبود ببخشد اما بنا به دلایلی مارول از هیچکدام استفاده نکرد.

فیلم Spider-Man: No Way Home هم اکنون در دو نسخه استاندارد و ویژه (The More Fun Stuff) در دسترس است و به‌زودی به سرویس دیزنی پلاس راه پیدا می‌کند.

4.7 9 آراء
امتیاز مطلب


اشتراک
به من اطلاع بده
guest

2 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا