گرین گابلین در فیلم اسپایدرمن می‌توانست با زره مرد آهنی ظاهر شود

ایده خوبی که ازش استفاده نشد

گرین گابلین در فیلم اسپایدرمن می‌توانست با زره مرد آهنی ظاهر شود پارسا خلیلی ۰ ۰۹ مرداد ۱۴۰۲ سینما

اینطور که پیداست گرین گابلین در فیلم اسپایدرمن می‌توانست با زره مرد آهنی به استقبال پیتر پارکرها برود اما بنا به‌دلایلی این ایده توسط استودیو مارول و سونی رد شده است.

علیرغم بازی بی‌نظیرش در اولین قسمت از سه‌گانه سم ریمی (Sam Raimi)، گرین گابلین ویلم دفو (Willem Dafoe) همواره اولین انتخاب استودیو مارول برای بازگرداندن به دنیای سینمایی مارول نبود اما وقتی سونی و مارول تصمیم گرفتند بعد از گذشت بیست سال، یکی از اسطوره‌های صنعت سینما را باری دیگر به یکی از به‌یاد ماندنی‌ترین شخصیت‌های دنیای کمیک بازگردانند، تیم توسعه به‌روزرسانی‌های متعددی برای او در نظر گرفتند که یکی از بهترین آنها طراحی مجدد گلایدر و لباس مخصوص گرین گابلین بود.

حالا به‌لطف کتاب مخصوص فیلم، مشخص شد که گرین گابلین ویلم دفو در ابتدا قرار بود حین مبارزه با اسپایدرمن‌ها از زره مرد آهنی و پهپادهای میستریو کمک بگیرد. زره آهنی که برای گرین گابلین در نظر گرفته شده بود، در واقع همان زرهی است که تونی در فیلم Iron Man 2 به‌منظور مقابله با بیماری قلبیش ساخته بود. نسخه دیگری از این کانسپت، زره مرد آهنی را با رنگ‌ بنفش و طلایی به تصویر کشیده تا گرین گابلین شباهت بیشتری به ظاهر کمیکی خود داشته باشد.

حضور گرین گابلین در فیلم اسپایدرمن یکی از بهترین اتفاقاتی بود که می‌توانست برای دنیای سینمایی مارول بیوفتد، زیرا حضور او نه‌تنها به مرگ عمه می منجر شد، بلکه سرنوشت و زندگی اسپایدرمن تام هالند (Tom Holland) را به‌کلی عوض کرد. شاید ندیدن چنین کانسپت بی‌نظیری در فیلم کمی ناراحت کننده‌ است اما با این حال باز هم دیدن گرین گابلین بعد از بیست سال تجربه‌ای لذت بخش و فراموش نشدنی برای تمامی طرفداران اسپایدرمن به‌شمار می‌رود.

فیلم Spider-Man: No Way Home هم اکنون در دو فرمت دیجیتالی و بلوری در دسترس است و به‌زودی به سرویس دیزنی پلاس راه پیدا می‌کند.

4.6 7 آراء
امتیاز مطلب


اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا