عرضه‌ی بازی موبایل Mega Man X DiVE با تاخیر مواجه شد

کپکام از طرفداران عذرخواهی کرد

بازی موبایل Mega Man X DiVE

کپکام تایوان با انتشار یک متن از طریق توییتر خود اعلام کرد بازی موبایل Mega Man X DiVE با چند ماه تاخیر عرضه خواهد شد.

اواسط سال گذشته‌ی میلادی بود که استودیوی کپکام در تایوان با انتشار یک تیزر کوتاه از نسخه‌ی جدید سری بازی‌های مگامن برای تلفن‌های همراه هوشمند رونمایی کرد. این بازی Mega Man X DiVE نام داشته و داستان آن در دنیای دیپ لاگ (Deep Log) جریان دارد؛ جایی که اطلاعات مربوط به سری بازی‌های Megaman X در آن نگهداری می‌شود. طی اتفاقاتی آشوب این دنیا را فرا گرفته و اطلاعات مربوط به نسخه‌های مختلف با یکدیگر ترکیب شده‌اند. در چنین شرایطی، همه چیز به کاربر بستگی دارد تا نظم را به دنیای دیپ لاگ بازگرداند. نسخه‌ی بتای این بازی اواخر ماه آگوست در دسترس قرار گرفته بود تا ضمن آشنایی بیشتر طرفداران با جدیدترین نسخه‌ی سری مگامن، نقاط ضعف این بازی هم مشخص شود.

با گذشت چند ماه از انتشار نسخه‌ی بتا، کپکام تایوان اعلام کرد که عرضه‌ی بازی موبایل Mega Man X DiVE با تاخیر مواجه شده و در سه ماهه‌ی نخست سال ۲۰۲۰ میلادی در دسترس علاقه‌مندان قرار می‌گیرد. این بازی قرار بود در روزهای پایانی سال ۲۰۱۹ میلادی برای دو سیستم عامل اندروید و iOS منتشر شود. در بخش دیگر بیانیه‌ به دلیل تاخیر در عرضه اشاره شده که طبق آن پروسه‌ی بهینه‌سازی به زمان بیشتری نیاز دارد. در ضمن، استودیوی کپکام تایوان به‌خاطر این اتفاق از طرفداران خود عذرخواهی کرد.

از ویژگی‌های قابل‌توجه بازی موبایل Mega Man X DiVE می‌توان به باس‌ها، مراحل و شخصیت‌های متنوع از سری Megaman X اشاره کرد. در ضمن، به‌نظر می‌رسد در این بازی پلتفرمر با تعدادی شخصیت جدید هم ملاقات می‌کنیم. در حال حاضر مشخص نیست چه شخصیت‌هایی قابل کنترل باشند اما با توجه به تنها تیزر منتشر شده، به نظر می‌رسد کاربر قادر به کنترل ایکس، زیرو و اکسل خواهد بود.

محصول جدید کپکام تایوان، تنها نسخه‌ی جدید سری مگامن نیست که در دست توسعه قرار داد. مدتی پس از عرضه‌ی موفقیت‌آمیز MegaMan 11 در سال ۲۰۱۸ میلادی، کازوهیرو تسوچیا (Kazuhiro Tsuchyia) تایید کرد دنباله‌ی این بازی ساخته می‌شود. اگرچه Mega Man 12 هنوز به‌طور رسمی معرفی نشده است اما تسوچیا چند ماه قبل بار دیگر تایید کرد این بازی همچنان مراحل توسعه را پشت سر می‌گذرد.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا