بازی اسپین آف شخصیت گوست از سری Call of Duty در دست ساخت قرار دارد؟!

پیشینه یک شبح

بازی اسپین آف شخصیت گوست - Call of Duty

طبق آخرین گزارش‌های منتشر شده، به نظر می‌رسد که یک بازی اسپین آف شخصیت گوست (Ghost) از سری Call of Duty در دست ساخت قرار گرفته است.

در گذشته هنگامی که سال ۲۰۰۷ بازی Call of Duty: Modern Warfare عرضه شده بود، بسیاری از بازیکنان مجذوب سبک خاص و داستان هیجان‌انگیز آن شده بودند. گیم پلی به شدت جذاب بود و از طرفی گرافیک آن نیز نسبت به دوره خود، بازیکنان را حیرت‌زده می‌کرد. با این وجود موضوعی که باعث شد تا سری Modern Warfare از استودیو اینفینیتی وارد (Infinity Ward) تا این حد در دل کاربران جای بگیرد، شخصیت‌پردازی درجه یکی بود که برای کاراکترهای مختلف آن در نظر گرفته شده بود.

برای مثال در بازی اول ما شاهد معرفی کاراکترهایی از جمله پرایس (Price) و همچنین گز (Gas) بودیم که در تیم SAS از انگلیس فعالیت می‌کردند. با این وجود آن‌ها رفته رفته تیم خود را گسترش دادند و پس از مرگ گز، در عنوان Modern Warfare 2 شاهد معرفی کاراکترهای بیشتری از جمله روچ (Roach) و گوست بودیم. در واقع شخصتی که در منو اصلی این بازی دیده می‌شد همان گوست، با چهره عجیب و همیشگی خود بود که روی صورتش یک ماسک اسکلتی می‌کشید. این چهره و داستان خیانتی که شپرد (Shephard) در حق او و روچ کرد، باعث شد تا بازیکنان در آن دوره شدیدا تحت تاثیر این شخصیت قرار بگیرند و حتی پای صحنه مرگ او اشک بریزند!

با این وجود پس از گذشت چیزی حدود بیش از ۱۰ سال، سازندگان در سال ۲۰۱۹ ریبوت Modern Warfare را عرضه کردند و برای طرفداران این سری،‌ این کار به معنای دیدن دوباره کاراکترهای قدیمی و دوست داشتنی خود مثل پرایس و سوپ (Soap)، در یک داستان جدید بود؛ داستانی که در Warzone ادامه پیدا کرد و ما بالاخره نسخه تازه گوست را در آن مشاهده کردیم. این در حالی بود که با عرضه عنوان جدید Call of Duty: Modern Warfare II بالاخره این گوست جدید را در بخش داستانی ملاقات کردیم و حتی متوجه شدیم که اینبار، ظاهرا شخصیت او جزئیات بیشتری نسبت به قبل دارد که باید به آن پرداخته شود.

برای مثال در اینجا گوست دیگر یک فرمانده عادی نیست و درجه فوق‌العاده بالاتری از سوپ دارد. همچنین اینکه سایمون رایلی (Simon Riley) یا همان گوست، ظاهرا در گذشته بسیار با کاپیتان پرایس در ارتباط بوده و ماموریت‌هایی را در کنار همدیگر (قبل از داستان Modern Warfare 2019) انجام داده‌اند؛ موضوعی که باعث می‌شود تا سازندگان به فکر ساختن یک بازی اسپین آف از شخصیت گوست در سری کالاف دیوتی باشند.

شایعه ساخت بازی اسپین آف شخصیت گوست روز به روز بیشتر از قبل می‌شود

در واقع سال ۲۰۱۳ بود که شاهد عرضه یک بازی با نام Call of Duty: Ghost بودیم؛ اثری نسبتا نا امیدکننده که واقعا هیچ ربطی به شخصیت سایمون رایلی نداشت و فقط یک طرح از آنچه که می‌توانست بهترین کار از اینفینیتی وارد باشد را ارائه می‌کرد. با این وجود، اخیرا شایعه‌های بسیاری شنیده می‌شود که ظاهرا مطابق با آن‌ها، سازندگان قصد دارند تا طرفداران را با یک بازی جدید و اسپین آف، بیشتر با گذشته گوست آشنا کنند.

کاربری به نام Ralph Valve که پیش‌تر هم اطلاعات بسیاری را درباره سری Call of Duty در گذشته لو داده بود، اظهار کرده که ظاهرا اکتیویژن (Activision) با همکاری استودیو اسلجهمر گیمز (Sledgehammer Games) در حال ساخت یم بسته الحاقی پولی، برای عنوان Modern Warfare II هستند که در سال ۲۰۲۳ منتشر خواهد شد. به گفته او و همچنین تایید جیسون شرایر (Jason Charrier)، از افرادی که معمولا جزئیات بازی‌های مختلف را لو می‌دهد، این بسته الحاقی کاملا درباره شخصیت گوست، یا همان سایمون رایلی خواهد بود و احتمال دارد که درباره نحوه تبدیل شدن او به یک شبح باشد.

اکتیویژن رسما ارائه محتوای پولی در سال ۲۰۲۳ را تایید کرده است

در حقیقت سال ۲۰۲۳ برای سری Call of Duty بسیار عجیب خواهد بود؛ چراکه برای اولین بار طی بیست و چند سال گذشته، ما دیگر شاهد ارائه یک بازی جدید از این سری نخواهیم بود. با این وجود، سازندگان سری و مدیران کمپانی اکتیویژن پیش‌تر اعلام کرده بودند که در این سال هم مجددا برخی محتوای پولی را به بازی تازه عرضه شده Modern Warfare II در دسترس کاربران قرار خواهند داد.

این گفته‌ها ظاهرا هم برای بخش چند نفره و هم برای بخش داستانی بازی دخیل خواهد بود و در نتیجه، می‌توان مثل همیشه و هر سال، تا حدودی روی شایعات مربوط به سری Call of Duty حساب باز کرده و به آن‌ها اعتماد کرد. با این حساب، ساخت یک بازی اسپین اف از شخصیت گوست از ریبوت جدید مدرن وارفر اصلا دور از ذهن نیست. در واقع این شخصیت در بازی جدید MW2 چنان به تصویر کشیده شد که ظاهرا سازندگان برای داستان پیشینه او نقشه‌های بسیاری دارند و حتی روایت‌هایی را درباره آن در نظر گرفته‌اند تا دیالوگ‌های بازی نوید آن را بدهند.

با این وجود باید دید که اگر قرار است تا چنین بازی تازه‌ای در دست ساخت قرار بگیرد، روی کدام بخش از زندگی شخصیت گوست تمرکز خواهد کرد و آیا چیزی از گذشته او روایت می‌شود، یا اینکه باید شاهد ادامه بخشی از داستان باشیم که در حال حاضر هم در عنوان Warzone 2 در حال ادامه یافتن است. همچنین اگر قرار باشد تا یک DLC داستانی عرضه شود، قاعدتا باید پیش از آن MW2 را خریداری کرده باشید و این خود می‌تواند یک روش بسیار مناسب برای کسب درآمد بیشتر،‌ توسط اکتیویژن باشد؛ طوری که بازیکن هم پول بازی اصلی را می‌دهد و هم سر کیسه را برای بسته الحاقی جدید شل خواهد کرد.

بازی Call of Duty: Modern Warfare II به قیمت حدود ۵۰ تا ۶۰ دلار در فروشگاه‌های پلی استیشن، استیم، بتل نت و مایکروسافت ایکس باکس برای خرید در دسترس کاربران قرار دارد. بازیکنان با کنسول‌های پلی استیشن 5، پلی استیشن 4، ایکس باکس سری ایکس – اس، ایکس باکس وان و همچنین پلتفرم رایانه شخصی می‌توانند این بازی را تجربه کنند.

5 1 رأی
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا