تاریخ انتشار فیلم مولان سرانجام مشخص شد

خبری از اکران گسترده نیست

تاریخ انتشار فیلم مولان

استودیوی والت دیزنی موشن پیکچرز سرانجام تاریخ انتشار فیلم مولان را مشخص کرد و برخلاف انتظار، خبری از اکران گسترده نیست.

والت دیزنی پیکچرز نخستین بار در سال ۲۰۱۰ میلادی به ساخت نسخه‌ی لایو اکشن مولان ابراز علاقه کرد اما پروژه‌ی مورد بحث راه به جایی نبرد. این استودیوی آمریکایی چند سال بعد عزم خود را جزم کرد تا نسخه‌ی بازسازی Mulan را جلوی دوربین ببرد. در همین راستا، با نیکی کارو (Niki Caro) به توافق رسید و وظیفه‌ی کارگردانی را به او سپرد. این فیلم اکشن و درام قرار بود اواخر مارس سال جاری میلادی روی پرده‌ی نقره‌ای برود اما همه‌گیری ویروس کرونا و تعطیلی سینماها در سراسر جهان جلوی این اتفاق را گرفت. والت دیزنی موشن پیکچرز که وظیفه‌ی نشر را بر عهده داشت، تاریخ جدیدی را برای اکران در نظر گرفت. تعویق در زمان پخش دو بار دیگر هم رخ داد تا ساخته‌ی جدید کارو به‌طور کامل از برنامه‌های اکران حذف شود.

همه‌گیری کووید-۱۹ ضرر هنگفتی به صنعت سینما در سراسر جهان تحمیل کرده است. نه تنها پروژه‌ها را به تعطیلی کشاند، بلکه باعث شد اکران آثار جدید برای مدت طولانی متوقف شود. در این بین، تعدادی از استودیوها تصمیم گرفتند با سرویس‌های استریم و فروشگاه‌های دیجیتالی وارد همکاری شده و جدیدترین محصولاتشان را از این طریق در دسترس علاقه‌مندان قرار دهند. والت دیزنی موشن پیکچرز هم به اجبار سیاست مشابهی را در پیش گرفت و اقتباس سینمایی رمان‌های Artemis Fowl را اواسط ماه گذشته‌ی میلادی راهی دیزنی پلاس کرد. چنین اتفاقی چندان دور از ذهن نبود؛ زیرا تریلرها و ویدیوهای تبلیغاتی این فیلم بازخوردهای چندان مثبتی دریافت نکرده بودند. در نتیجه، پیش‌بینی می‌شد جدیدترین ساخته‌ی کنت برانا (Kenneth Branagh) در صورت اکران گسترده موفق عمل نکند.

پاپ چپک (Bob Chapek) مدیرعامل جدید والت دیزنی در جریان جلسه‌ی مالی شرکت تاریخ انتشار فیلم مولان را اعلام کرد. بر این اساس، نسخه‌ی بازسازی انیمیشن Mulan از تاریخ ۱۴ شهریور (مصادف با ۴ سپتامبر) در سرویس دیزنی پلاس قرار گرفته و کاربران اهل آمریکا، کانادا، نیوزیلند، استرالیا و تعدادی از کشورهای اروپای غربی می‌توانند با پرداخت حدودا ۳۰ دلار به تماشای آن بنشینند. همزمان با این اتفاق، استودیوی والت دیزنی موشن پیکچرز این فیلم اکشن و درام را در کشورهایی که دیزنی پلاس برای آن‌ها در دسترس نیست روی پرده‌ی نقره‌ای می‌برد. عرضه‌ی دیجیتالی جدیدترین ساخته‌ی Mulan یکی از خبرهای شوکه‌کننده‌ی روزهای اخیر محسوب می‌شود. جدا از بودجه‌ی ۲۰۰ میلیون دلاری، این فیلم با یک تیم کاملا آسیایی تولید شده بود. از همین رو، پیش‌بینی می‌شد سود کلانی را از اکران در آسیای شرقی به خصوص چین وارد جیب سازندگان خود کند.

مدیرعامل کنونی والت دیزنی در بخش دیگری از صحبت‌های خود در جریان جلسه‌ی مالی به موضوعات دیگری هم اشاره کرد. طبق گفته‌های او، مجموع مشترکان سه سرویس دیزنی پلاس، هولو و ESPN از مرز ۱۰۰ میلیون نفر گذشته است. پاپ چپک پس از اشاره به این رکورد گفت آن‌ها بیشتر از هر زمان دیگری نسبت به آینده‌ی خود در حوزه‌ی استریم دلگرم بوده و سعی خواهند کرد به کمک استودیوهای زیرمجموعه از جمله قرن بیستم و سرچ‌‌لایت پیکچرز محتوای مورد نیاز برای انتشار در سرویس‌های اشتراکی را تامین کنند. طبق آمارهای منتشر شده، سرویس‌های دیزنی پلاس، هولو و ESPN به ترتیب ۶۰ میلیون و ۵۰۰ هزار نفر، ۳۵ میلیون و ۵۰۰ هزار نفر و ۸ میلیون و ۵۰۰ هزار نفر مشترک دارند.

تعداد مشترکان دیزنی پلاس نسبت به جلسه‌ی مالی پیشین رشدی ۶ میلیون نفری را تجربه کرده است.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا