دیزنی زمان اکران Mulan و ۱۰ فیلم دیگر را تغییر داده است

جنگ ستارگان جدید یک سال دیرتر به سینماها خواهد آمد

زمان اکران Mulan

در پی ادامه‌دار شدن همه‌گیری ویروس کرونا، شرکت دیزنی به اجبار زمان اکران Mulan و ۱۰ فیلم دیگر را تغییر داده است.

پیش از اینکه جولای از راه برسد، بسیاری از فعالان حوزه‌ی سینما امیدوار بودند با آغاز این ماه شرایط به حالت قبل بازگردد؛ زیرا اجرای طرح قرنطینه‌ی خانگی و سخت‌گیری روی پروتکل‌های بهداشتی باعث شده بود تا تعداد مبتلایان جدید به کووید-۱۹ روندی کاهشی به خود گرفته و در نتیجه، وضعیتی نویدبخش برای فعالان اقتصادی در تمامی حوزه‌ها به وجود بیاید. شرایط ‌‌آنطور که باید و شاید پیش نرفت و تعداد مبتلایان جدید در آمریکا طی هفته‌های گذشته بار دیگر روندی صعودی پیدا کرد. همین هم باعث شد تا احتمال تاخیر در اکران فیلم‌های بزرگ از سوی عده‌ای از کارشناسان مطرح شود؛ احتمالی که به حقیقت تبدیل شده است.

با توجه به گزارشی که روی خروجی وب سایت Deadline قرار گرفته، زمان اکران Mulan و ۱۰ فیلم دیگر تغییر کرده است. بر این اساس، نسخه‌ی لایو اکشن مولان قرار بود در تاریخ ۳۱ مرداد (مصادف با ۲۱ آگوست) روی پرده‌ی نقره‌ای برود اما در حال حاضر از برنامه‌های اکران حذف شده و هیچ تاریخ پخشی ندارد. داستان این اثر در چین جریان داشته و روی دختر جوانی به نام مولان تمرکز دارد. پس از آغاز جنگ با مهاجمان شمالی، حضور یک مرد از هر خانواده در ارتش اجباری می‌شود. از آن‌جایی که پدر شرایط مساعدی ندارد، مولان خود را به شکل یک مرد درآورده و در میدان نبرد حاضر می‌شود. او در این سفر خطرناک و چالش‌برانگیز نه تنها پدر خود را سربلند می‌کند، بلکه احترام یک ملت را به‌دست می‌آورد.

در ادامه‌ی گزارش Deadline به فیلم‌های جدید فرنچایز آواتار پرداخته شده است. با توجه به ادعای نویسنده، دیزنی مجبور شده اکران Avatar 2 را از سال ۲۰۲۱ به سال ۲۰۲۲ موکول کند. مطابق انتظار، Avatar 2 داستانی را ادامه می‌دهد که در قسمت اول آغاز شده بود. جیک سالی پس از پیوستن به ناوی‌ها و تشکیل خانواده، سفر خود را به نقاط مختلف سیاره آغاز می‌کند تا متحدانی بیابد. در همین حین، سازمان R.D.A بار دیگر حملات خود را از سر می‌گیرد تا کاری که آغاز کرده است را به پایان برساند. در ضمن، از آن‌جایی که اکران Avatar 2 یک سال عقب افتاده، پخش قسمت‌های سوم، چهارم و پنجم هم تغییر کرده است. در ادامه می‌توانید تاریخ اکران جدید هر چهار فیلم را مشاهده کنید:

نام فیلمتاریخ اکران جدید
Avatar 2۲۵ آذر سال ۱۴۰۱ (مصادف با ۱۶ دسامبر سال ۲۰۲۲)
Avatar 3۳۰ آذر سال ۱۴۰۳ (مصادف با ۲۰ دسامبر سال ۲۰۲۴)
Avatar 4۲۷ آذر سال ۱۴۰۵ (مصادف با ۱۸ دسامبر سال ۲۰۲۶)
Avatar 5۲ دی سال ۱۴۰۷ (مصادف با ۲۲ دسامبر سال ۲۰۲۸)

همه‌گیری ویروس کرونا جنگ ستارگان را هم تحت تاثیر قرار داده است. پس از اتمام خط داستانی اسکای‌واکر با Star Wars: The Rise of Skywalker، شرکت‌های دیزنی و لوکاس‌فیلم اعلام کردند روی یک سه‌گانه‌ی جدید کار می‌کنند که قسمت اولش اواخر سال ۲۰۲۲ میلادی روی پرده‌ی نقره‌ای خواهد رفت. طبق اعلام وب سایت Deadline، علاقه‌مندان باید مدت زمان بیشتری را منتظر بمانند؛ زیرا اکران این سه گانه یک سال عقب افتاده است. در ضمن، پیش از این می‌دانستیم تایکا وایتیتی (Taika Waititi) یکی از دست‌اندرکاران این سه‌گانه خواهد بود اما نقش دقیقش را نمی‌دانستیم. به لطف مطلب اخیر Deadline، مطلع شدیم که او کارگردان اولین فیلم خواهد بود. در ادامه می‌توانید تاریخ پخش جدید هر سه اثر را مشاهده کنید:

نام فیلمتاریخ اکران جدید
قسمت اولیک دی سال ۱۴۰۲ (مصادف با ۲۲ دسامبر سال ۲۰۲۳)
قسمت دوم۲۸ آذر سال ۱۴۰۴ (مصادف با ۱۹ دسامبر سال ۲۰۲۵)
قسمت سوم۲۶ آذر سال ۱۴۰۶ (مصادف با ۱۷ دسامبر سال ۲۰۲۷)

تغییرات برنامه‌های دیزنی به همین هشت مورد خلاصه نمی‌شود و در ادامه نام دیگر فیلم‌هایی که تاریخ اکرانشان تغییر کرده ذکر شده است:

نام فیلمتاریخ اکران جدید
Antlersیک اسفند سال ۱۳۹۹ (مصادف با ۱۹ فوریه‌ی سال ۲۰۲۱)
The Last Duel۲۳ مهر سال ۱۴۰۰ (مصادف با ۱۵ اکتبر سال ۲۰۲۱)
The French Dispatchبدون تاریخ

دیگر فیلم‌های دیزنی از جمله The King’s Man ،Free Guy و Soul فعلا تغییری در زمان پخش نداشته‌اند.

0 0 آراء
امتیاز مطلب


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا