1%
  • 0/10

با خروج ام‌تی‌ان از خاورمیانه تکلیف شرکت مخابراتی ایرانسل چه خواهد شد

ام‌تی‌ان برای تمرکز بر بازار آفریقا، از خاورمیانه خارج می‌شود

با خروج ام‌تی‌ان از خاورمیانه تکلیف شرکت مخابراتی ایرانسل چه خواهد شد ۰ ۱۶ مرداد ۱۳۹۹ اخبار فناوری کپی لینک
خروج ام‌‌تی‌ان از خاورمیانه ایرانسل

بر اساس گزارش رویترز، شرکت مخابراتی ام‌تی‌ان اعلام کرده که برای تمرکز بر بازار آفریقا، درصدد است تا از بازار خارومیانه خارج شود.

در فاز اول خروج این شرکت مخابراتی آفریقای جنوبی از منطقه خاورمیانه، ام‌تی‌ان مذاکرات خود را برای فروش ۷۵ درصد سهامش در سوریه آغاز کرده است.

اپراتور تلفن همراه آفریقای جنوبی (MTN Group) اعلام کرده که برای میان مدت از منطقه‌ی خاور میانه خارج خواهد شد بنابراین در حال مذاکره است تا سهم MTN سوریه را به شرکت TeleInvest واگذار کند.

MTN از موقعیت خوبی در بازار خاورمیانه برخوردار است و سهم زیادی از بازار مخابراتی کشورهای ایران،‌ سودان،‌ یمن و افغانستان را در اختیار دارد.

مدیران این شرکت اعلام کرده‌اند که برای میان مدت از خاورمیانه خارج خواهند شد تا بر بازار آفریقای جنوبی تمرکز کنند.

این کمپانی دلیل خروجش از این منطقه خاورمیانه را مشکلات ارزی و سقوط ارزش پول، سیاست جغرافیایی ناپایدار خاورمیانه و مشکلات مربوط به تحریم‌های غربی اعلام کرده است؛ البته این شرکت هنوز به خروج از بازار ایران اشاره نکرده است. اما تحریم‌های ایالات متحده، بازپرداخت وجه نقد از سرمایه گذاری مشترک ایران را دشوارتر کرده است.

بر اساس گزارش رویترز، تمرکز اولیه روی خروج از بازار سوریه، افغانستان و یمن خواهد بود و احتمالا در فاز بعدی، این کمپانی آفریقایی ۴۹ درصد سهام خود را در ایرانسل واگذار کند.

MTN همچنین در حال برنامه‌ریزی برای فروش ثانویه سهام خود در خرده فروشی آنلاین آفریقایی Jumia است که در آن ۱۸.۹ درصد سهم دارد و در همین راستا به بازار بورس سهام نیویورک مراجعه کرده است.

MTN همچنین در حال مذاکره برای فروش ۲۰ درصد سهام خود در Belgacom International Carrier Services SA بلژیک است.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments