برگزیده
📣 پخش زنده مسابقات زولا هر روز ساعت 17 از آپارات
1%
  • 0/10

تعرفه مکالمه همراه اول و ایرانسل و رایتل چقدر است؟

مقایسه هزینه تماس با سیمکارت‌های مختلف

تعرفه مکالمه همراه اول و ایرانسل و رایتل چقدر است؟ ۰ ۰۹ دی ۱۳۹۹ مقالات فناوری کپی لینک
تعرفه مکالمه همراه اول و ایرانسل و رایتل

تعرفه مکالمه همراه اول و ایرانسل و رایتل برای سیمکارت‌های اعتباری و دائمی متفاوت است. در این مقاله قصد داریم تعرفه‌ی این سه اپراتور را با یکدیگر مقایسه کنیم.

این روزها همه‌ی ما به دلیل دارا بودن گوشی‌های هوشمند به اینترنت دسترسی داریم و از سرویس‌های پیام رسان مبتنی بر وب استفاده می‌کنیم. این اپلیکیشن‌ها علاوه بر سرویس پیام، امکان برقراری تماس‌های صوتی و تصویری را نیز فراهم می‌کنند، با این حال هنوز هم ما به سرویس‌های مکالمه‌ی اپراتورها نیاز داریم و از این سرویس‌ها بیشتر استفاده می‌کنیم.

پیشتر به موضوع هزینه پیامک و گران شدن این سرویس و سرویس رومینگ بین الملل پرداختیم و حالا قصد داریم به مقایسه هزینه و تعرفه مکالمه همراه اول، ایرانسل و رایتل بپردازیم.

اپراتورهای شبکه موبایل همراه اول و ایرانسل، تعرفه مکالمه برای تماس با سایر اپراتورها را یکسان سازی کرده‌اند، اما هزینه‌ی تماس درون شبکه و برون شبکه برای سیمکارت‌های رایتل متفاوت است. 

تعرفه مکالمه همراه اول

همراه اول به منظور ساده سازی تعرفه مکالمه برای مشترکان، تعرفه‌های مکالمه خود را یکسان‌سازی کرده است. به موجب این طرح، تعرفه مکالمه پایه (آزاد) برای کلیه تماس‌های داخل و خارج از شبکه همراه اول یکسان شده است.

به این ترتیب همانطور که در جدول زیر می‌بینید هزینه مکالمه سیمکارت‌های دائمی همراه اول تلفن ثابت، همراه اول، ایرانسل و رایتل ۵۹۹ ریال است.

تعرفه مکالمه همراه اول

البته معیار محاسبه تعرفه یک تماس بر اساس ثانیه است؛ مثلا هزینه یک تماس ۳۰ ثانیه‌ای همراه اول برای سیمکارت دائمی به تلفن ثابت برابر ۲۹۹.۵ ريال است.

تعرفه مکالمات بین الملل همچنان بصورت قبل بوده و تغییر نکرده است.

هزینه مکالمه سیمکارت‌های اعتباری همراه اول نسبت به سیمکارت‌های دائمی کمی بیشتر است و برای هر دقیقه تماس با سیمکارت‌های داخل شبکه، ایرانسل و رایتل و همچنین تلفن ثابت ۸۹۹ ریال محاسبه می‌شود و هزینه یک تماس ۳۰ ثانیه‌ای سیمکارت دائمی همراه اول به تلفن ثابت برابر ۴۴۹.۵ ریال محاسبه می‌شود.

تعرفه مکالمه همراه اول

تعرفه مکالمه ایرانسل

هزینه مکالمه ایرانسل برای تماس داخل شبکه، تلفن ثابت یا با سایر اپراتورها همانند تعرفه مکالمه همراه اول محاسبه می‌شود؛ یعنی هزینه مکالمه سیمکارت‌های دائمی ایرانسل به تلفن ثابت، همراه اول، ایرانسل و رایتل ۵۹۹ ریال است و هزینه‌‌ی مکالمه سیمکارت‌های اعتباری ایرانسل به تلفن ثابت، همراه اول، ایرانسل و رایتل معادل ۸۹۹ ریال است.

تعرفه مکالمه رایتل

بر اساس اطلاعات ارائه شده در سایت رایتل، هزینه مکالمه با سیمکارت‌های رایتل داخل شبکه نسبت به سایر اپراتورها ارزان‌تر است؛ هزینه مکالمه درون شبکه برای سیمکارت‌های دائمی رایتل ۳۳۳ ریال و برای سیمکارت‌های اعتباری این اپراتور ۵۵۵ ریال محاسبه می‌شود.

همچنین هزینه تماس با اپراتورهای دیگر برای سیمکارت‌های دائمی رایتل ۵۵۵ ریال و برای سیمکارت‌های اعتباری این اپراتور ۸۸۸ ریال محاسبه می‌شود.

تعرفه مکالمه رایتل

تماس با شماره‌های خدماتی بر اساس تعرفه هر نوع سیم‌کارت، معادل ۵۵۵ ریال به ازای هر دقیقه برای خطوط دائمی و ۸۸۸ ریال به ازای هر دقیقه برای خطوط اعتباری محاسبه می‌شود. شماره‌های خدماتی شامل موارد زیر هستند:

116,118,120,121,122,124,129,131,132,133,136,137,141,134,135,162,190,191,192,193,194,195,197,199
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments