قدرت خانم مارول (Ms. Marvel) ممکن است به فناوری جاودانگان (Eternals) مرتبط باشد

قدرت شخصیت خانم مارول با کاپیتان مارول تفاوت دارد؟

قدرت خانم مارول (Ms. Marvel) ممکن است به فناوری جاودانگان (Eternals) مرتبط باشد پدرام فلاحی ۰ ۰۷ فروردین ۱۴۰۱ سینمای جهان
قدرت خانم مارول

افشاگری‌های بزرگ در تریلر سریال خانم مارول (Ms. Marvel) و برخی اطلاعات از کمیک بوک‌ها احتمال اینکه قدرت خانم مارول از تکنولوژی جاودانگان (Eternals) گرفته شده باشد را افزایش می‌دهد.

در کمیک بوک‌ها، خانم مارول پس از تبدیل شدن به یک انسان غیرعادی، توانایی‌های کششی را به‌دست می‌آورد. با این حال، مشخص شده است که MCU برنامه‌های متفاوتی برای نسخه لایو اکشن این شخصیت دارد. اولین تریلر خانم مارول نشان می‌دهد که شخصیت کامالا (Kamala) کمتر شبیه به آقای شگفت‌انگیز (Mr. Fantastic) و بیشتر شبیه فانوس سبز (Green Lantern) دنیای دی‌سی (DC) خواهد بود.

این سریال نشان می‌دهد که کامالا قبل از اینکه زندگی او توسط یک دستبند مرموز تغییر کند، به عنوان یک نوجوان عادی زندگی می‌کند. پوشیدن این دستبند به کامالا توانایی تولید و کنترل ساختارهای انرژی بنفش رنگی را می‌دهد. به لطف دستبند، به نظر می‌رسد کامالا در راه تبدیل شدن به یک ابرقهرمان قدرتمند کیهانی است، که خوشبختانه اصلا شبیه به قدرت‌های شخصیت مورد‌علاقه‌اش کاپیتان مارول (Captain Marvel) نیست.

قدرت خانم مارول
قدرت خانم مارول با قدرت شخصیت کاپیتان مارول فرق دارد.

به نظر می‌رسد بخش اعظم فصل اول سریال خانم مارول حول محور یادگیری کامالا در استفاده از قدرت‌های جدیدش است. قدرت‌هایی که کامالا از دستبندش به نمایش می‌گذارد در MCU از طریق باند‌های کوانتومی (Quantum Bands) است که بسیار شبیه به طرز کار سلاح‌های کیوازار (Quasar) در کامیک بوک‌ها است.

اگر قدرت دستبند کامالا واقعا از باند‌های کوانتومی باشد، احتمال زیادی وجود دارد که مارول از فناروی جاودانگان برای توضیح قدرت‌های خانم مارول استفاده کند. در کمیک‌ها، کیوازار باند‌های کوانتومی را از مارول بوی (Marvel Boy) با نام مستعار کریسیدر (The Crusader) دریافت کرده است.مارول بوی یک ابرقهرمان فراموش شده است که توسط جاودانگان اورانیان (Uranian Eternals) بزرگ شده است، جاودانگان اورانیان در دهه 1950 باند‌های کوانتومی را به مارول بوی سپردند.

ایده پیوند بین دستبند خانم مارول و فناوری جاودانگان توسط خود مارول به نحوی پشتیبانی می‌شود، جایی که تایید شد گروه آژاکس (Ajak) تنها شاخه از جاودانگان در ‌MCU نیستند. همچنین گروه جاودانگان تیتان (Titanian Eternals) نیز وجود دارد که تانوس (Thanos) و استارفاکس (Starfox) عضو این گروه هستند.

از آن‌جایی که مارول به این مفهوم مهم از کمیک‌ها پایبند است، کاملاً قابل درک است که برخی دیگر از گروه‌های جاودانگان که در فضا زندگی می‌کنند، باند‌های کوانتومی را هزاران سال پیش ساخته‌اند. و در زمانی، راه این گروه از جاودانگان به زمین می‌خورد و از این طریق تکنولوژی باند‌های کوانتومی به دست کامالا افتاده است.

مارول با استفاده از جاودانگان برای تبدیل کامالا به یک ابرقهرمان برای دیزنی پلاس (Disney+) خوب عمل می‌کند. همچنین اسفاده از فناوری جاودانگان به کامالا کمک می‌کند که از شخصیت کاپیتان مارول جدا باشد، یعنی مارول می‌تواند با استفاده از اتصال جاودانگان شخصیت خانم مارول را کاملا منحصربه‌فرد کند.

1 1 رأی
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا