آیا فصل دوم سریال Ms. Marvel ساخته خواهد شد؟

ادامه ماجراهای کامالا خان

فصل دوم سریال Ms. Marvel

طبق اطلاعات منتشر شده، در برنامه‌های اصلی شرکت استودیو مارول (Marvel Studios) قرار بوده تا سریال Ms. Marvel شامل چند فصل شود. بنابراین به احتمال زیاد بزودی شاهد ساخت فصل دوم سریال Ms. Marvel خواهیم بود.

فاز چهارم دنیای سینمایی مارول (MCU) میزبان تعدادی شخصیت جدید بوده است که بسیاری از آن‌ها از گروه انتقام‌جویان جوان (Young Avengers) در کتاب‌های کمیک مارول آمده‌اند. از میان این شخصیت، تنها شخصیتی که مستقیما اولین حضور خود را درپروژه اختصاصی خودش داشت، شخصیت خانم مارول با بازی ایمان ولانی (Iman Vellani) بود که در اوایل سال میلادی جاری، در سریال Ms. Marvel، محصول سرویس اشتراکی دیزنی پلاس (+Disney) رسما کار خود را در دنیای سینمایی مارول آغاز کرد.

کامالا خان (Kamala Khan) که یکی از ستاره‌های اصلی فاز چهارم دنیای سینمایی مارول بوده است، بزودی با شخصیت الهام‌بخش خود یعنی کاپیتان مارول (Captain Marvel) و مونیکا رامبو (Monica Rambeau) در سال ۲۰۲۳ با فیلم The Marvels بازخواهد گشت. این امر کامالا خان را به یکی از اولین کسانی تبدیل می‌کند که طبق قول کوین فایگی (Kevin Feige)، رئیس شرکت استودیو مارول و رهبر دنیای سینمایی مارول، از سریال‌های دیزنی پلاس وارد فیلم‌های سینمایی می‌شود.

آینده این قهرمان جوان بعد از فیلم The Marvels در حال حاضر نامشخص است و فصل دوم سریال Ms. Marvel هم به طور رسمی هنوز تائید نشده است.

استودیو مارول برنامه‌های بزرگی برای اولین حضور خانم مارول در دنیای سینمایی مارول داشت

طبق گزارشی که اخیر از رسانه Murphy’s Multiverse منتشر شده است، در زمانی که استودیو مارول ابتدا کامالا خان را برای بازی در نقش خانم مارول انتخاب می‌کرد، در نظر داشت که این بازیگر در فصل اول سریال Ms. Marvel، سپس یک فیلم سینمایی و بعد از آن، فصل دوم سریال Ms. Marvel حضور پیدا کند و این سه پروژه را در مدت زمان نسبتا کوتاهی فیلمبرداری کند.

بدیهی است که این نقش در نهایت به ایمان ولانی رسید که سریال Ms. Marvel‌ را در اواخر سال ۲۰۲۰ و اوایل سال ۲۰۲۱ فیلمبرداری کرد (به علاوه فیلمبرداری مجددی که در ژانویه ۲۰۲۲ انجام شد) و سپس فیلم The Marvels در نیمه دوم سال ۲۰۲۱ فیلمبرداری شد.

این گزارش همچنین اضافه می‌کند برنامه ایمان ولانی بسیار شلوغ خواهد بود، زیرا انتظار می‌رود او نقشی نسبتا محوری را در داستان کلی حماسه مولتی‌ورس (Multiverse Saga) بازی کند. این ممکن است به شایعاتی اشاره داشته باشد که قدرت‌های خانم مارول به مولتی‌ورس متصل می‌شوند و منجر به هجومی خواهد شد که زمینه‌ساز فیلم Avengers 5 می‌شود.

فصل دوم سریال Ms. Marvel در چه وضعیتی قرار دارد؟

فصل اول سریال Ms. Marvel از نوامبر ۲۰۲۰ تا مه ۲۰۲۱ در حال تولید بود تا این که ایمان ولانی بعد از سه ماه از پایان تولید آن، به سرعت به تیم ساخت فیلم Captain Marvel 2 ملق شد و فیلمبرداری این اثر نهایتا در ماه مه ۲۰۲۲ به پایان رسید. بنابراین، بازیگر نقش خانم ماورل در حال حاضر در اولین استراحت واقع خود است. از زمانی که او به دنیای سینمایی مارول پیوسته است، همیشه این سوال وجود داشته است که او تا چه زمانی در آینده این مجموعه باقی خواهد ماند.

به گفته یکی از منابع خبری، سریال Ms. Marvel قبلا برای فصل دوم تمدید شده است که می‌تواند نشان دهد که اتاق نویسندگان این سریال به بزودی کار خود را شروع خواهند کرد یا حتی ممکن است این اتفاق قبلا افتاده باشد. در هر دو مورد هنوز زمان زمان زیادی برای راهیابی فصل دوم این سریال به فصل‌های آخر حماسه مولتی‌ورس باقی مانده است و احتمالا قرار باشد فصل دوم سریال Ms. Marvel به عنوان بخشی از فاز ششم دنیای سینمایی مارول در سال ۲۰۲۵ به مخاطبان ارائه شود.

از آن جایی که بیشتر داستان‌های خانم مارول در کتاب‌های کمیک حول محور او به عنوان یک قهرمان جوان می‌چرخد، برنامه‌ریزی برای تولید چندین فصل از این سریال در فاصله‌های نزدیک به هم، تصمیم بسیار منطقی‌ای به نظر می‌رسد. این به استودیو مارول این اجازه را می‌دهد تا کلاسیک‌ترین محتوای کامالا خان را از ایمان ولانی دریافت کند، در حالی که این بازیگر هنوز می‌تواند به شکل باورپذیری یک قهرمان دبیرستانی را به تصویر بکشد.

همان طور که مجموعه‌های مطرحی مثل Harry Potter و سه‌گانه Spider-Man تام هالند (Tom Holland) نیز عمل کردند، سریال Ms. Marvel نیز این پتانسیل را دارد که واقعا یک قهرمان جوان را که در طول‌ها سال بزرگ می‌شود و رشد می‌کند را بررسی کند. این امر بدون شک در فصل‌های بیشتری در آینده همراه با پروژه‌های تیمی‌ای مانند Avengers، Young Avengers و The Marvels محقق خواهد شد.

سریال Ms. Marvel هم اکنون در سرویس اشتراکی دیزنی پلاس در دسترس است. این سریال توسط بیشا کی. علی (Bisha K. Ali)، یکی از نویسندگان سریال Loki ساخته شده است.

3.7 3 آراء
امتیاز مطلب

guest

1 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا