بازی‌های بیشتری از اسکوئر انیکس در راه ایکس‌باکس گیم پس هستند

ردموندی‌ها در تلاش برای تصاحب نسل نهم!

بازی‌های بیشتری از اسکوئر انیکس در راه ایکس‌باکس گیم پس هستند حمید توحیدلو ۰ ۰۷ فروردین ۱۴۰۰ اخبار بازی
بازی‌های اسکوئر انیکس ایکس باکس گیم پس

شواهد امر گویای این موضوع است که کمپانی اسکوئر انیکس در نظر دارد تا با همکاری مایکروسافت، به‌زودی بازی‌های بیشتری را در سرویس اشتراکی ایکس باکس گیم پس منتشر کند.

برهیچکس پوشیده و پنهان نیست که ایکس‌باکس گیم پس یکی از بهترین سرویس‌های اشتراکی در حوزه‌ی بازی‌های ویدیویی است و جدا از این، به عنوان مهم‌ترین برگ برنده‌های مایکروسافت در نسل نهم نیز به شمار می‌رود. سرویس اشتراکی ردموندی‌ها کاتالوگی گسترده و متنوع از بازی‌های ویدیویی را در قالب یک اشتراک ماهانه با قیمتی نسبتا ارزان برای کاربران ارائه می‌دهد که به لطف آن، شماری از بازیکنان پلتفرم‌های ایکس‌باکس و رایانه‌ی شخصی در هزینه‌های خود صرفه‌جویی می‌کنند. این سرویس به طور منظم میزبان بازی‌های جدید از سوی شرکت‌های مختلفی است تا همواره آثار متنوع و جدیدی را در اختیار کاربران خود بگذارد.

در همین راستا، چند ماهی است که همکاری اسکوئر انیکس با مایکروسافت بر سر ایکس‌باکس گیم پس بیشتر شده و در طول ماه‌های اخیر، بازی‌های مختلفی از این شرکت ژاپنی به سرویس مذکور اضافه شده که از مهم‌ترین و برجسته‌ترین آن‌ها می‌توان به بازی‌های Final Fantasy 12: The Zodiac Age و Octopath Traveler  اشاره کرد. علاوه بر این‌ها، به طور رسمی گفته شده که بازی مورد انتظار Outriders، جدیدترین اثر استودیوی پیپل کن فلای (People Can Fly)، همزمان با عرضه‌ی جهانی در سرویس ایکس باکس گیم پس نیز منتشر می‌شود و کاربران کنسول‌ها و xCloud به رایگان می‌توانند از تجربه‌ی این عنوان لذت ببرند.

حال، به نظر می‌رسد که همکاری اسکوئر انیکس با ایکس باکس گیم پس به این چند مورد ختم نمی‌شود و در آینده بازی‌های بیشتری از این کمپانی ژاپنی به سرویس اشتراکی ردموندی‌ها اضافه خواهد شد. در همین رابطه، چندی پیش Shpeshal Ed، اینسایدر معروف ایکس‌باکس، در پیامی اعلام کرد که بازی‌های بیشتری از اسکوئر انیکس در راه ایکس‌باکس گیم پس هستند و این شرکت قصد دارد تا طی چند هفته‌ی آینده نزدیک به شش بازی دیگر از طریق سرویس مزبور عرضه کند.

این کاربر که سابقه‌ی افشای اطلاعات زیادی در رابطه با پلتفرم‌های ایکس‌باکس دارد، هنوز نامی از بازی‌های شرکت اسکوئر انیکس که به‌زودی به سرویس اشتراکی مایکروسافت اضافه خواهند شد، نبرده و جزئیات بیشتری در این زمینه در دسترس نیست. با این حال، صرفا گفته شده که چیزی در حدود شش بازی دیگر از طریق این سرویس تقدیم کاربران خواهد شد که بی‌شک شاهد بازی‌های برجسته و پرطرفدار این کمپانی ژاپنی خواهیم بود.

لازم به ذکر است که در نگاه اول، شاید ادعای این کاربر چندان مورد توجه همه قرار نگیرد، اما بد نیست بدانید که این فرد پیش‌تر از عرضه‌ی بازی Final Fantasy VII Remake در سرویس پلی‌استیشن پلاس خبر داده بود و بعدها گفته‌ی او به حقیقت پیوست. موضوع دیگری که به صحت این گفته‌ها قوت بخشیده، اشاره‌ی شعبه‌ی کره‌ی جنوبی وب‌سایت معروف IGN به همکاری اسکوئر انیکس و مایکروسافت برای حمایت بیشتر از ایکس باکس گیم پس است. این وب‌سایت نیز چندی پیش در گزارشی مدعی شده که در کنار Outriders، به‌زودی شش بازی دیگر از شرکت اسکوئر انیکس به گیم پس اضافه خواهد شد.

طبق بسیاری از حدس و گمان‌ها، ریمیک Final Fantasy VII به احتمال قوی یکی از این شش بازی خواهد بود. Shadow of the Tomb Raider هم یکی از گزینه‌های احتمالی است؛ هرچند که این عنوان در گذشته به ایکس باکس گیم پس اضافه شده بود و بعدها شاهد حذف آن از این سرویس بودیم.

بازی‌های اسکوئر انیکس ایکس باکس گیم پس

گفتنی است که شرکت اسکوئر انیکس و کمپانی مایکروسافت هنوز واکنشی در قبال این شایعه از خود نشان نداده‌اند و فعلا باید این گفته‌ها را در حد یک شایعه در نظر بگیریم. با این حال، همکاری بیشتر مایکروسافت و اسکوئر انیکس برای گسترش تنوع بازی‌های ایکس‌باکس گیم پس چندان دور از انتظار نیست؛ چرا که چند ماهی است ردموندی‌ها در راستای بهبود جامعه‌ی سرویس اشتراکی خود، عناوین مختلف و بزرگی را تقدیم مشترکین خود می‌کند. در طول چند سال اخیر، تمامی بازی‌های انحصاری و First Party ردموندی‌ها از همان روز اول عرضه از طریق گیم پس در دسترس بازیکنان قرار گرفته‌اند و حال به نظر می‎‌رسد که از این پس برخی از آثار Third Party نیز در روز نخست عرضه راهی این سرویس خواهند شد.

از طرفی، چند روز پیش بود که سرانجام سرویس EA Play و Xbox Game Pass برای پلتفرم رایانه‌ی شخصی نیز ادغام شد که بر این اساس، کاربران پلتفرم پی‌سی این سرویس از این پس می‌توانند بیش از ۶۰ بازی مختلف شرکت الکترونیک آرتز را بدون هزینه اضافی تجربه کنند. در این میان، گمانه‌زنی‌های زیادی در خصوص ادغام دو سرویس اشتراکی یوپلی پلاس و ایکس‌باکس گیم پس به گوش رسیده که با استناد بر آن، گویا نه تنها عناوین بزرگی همچون اساسینز کرید والهالا و واچ داگز لیجن راهی سرویس مذکور می‌شوند، بلکه در آینده تمامی آثار جدید یوبی‌سافت نیز از طریق گیم پس عرضه خواهند شد. با توجه به این گفته‌ها، پشتیبانی مایکروسافت از ایکس‌باکس گیم پس تمامی ندارد و در طول نسل فعلی شاهد گسترش چشم‌گیر جامعه‌ و بازی‌های حاضر در این سرویس خواهیم بود.

در طرف دیگر، به دنبال خرید بتزدا و تمامی استودیوهای زیرمجموعه‌ی آن توسط مایکروسافت، این شرکت چندی پیش در پیامی رسما اعلام کرد که بازی Wolfenstein: Youngblood به همراه ۱۹ محصول دیگر بتزدا سافت‌ورکس به ایکس باکس گیم پس اضافه شدند. علاوه بر این‌ها، چند روز پیش ردموندی‌ها از عرضه‌ی دوازده بازی جدید از جمله Star Wars: Squadrons و Yakuza 6: The Song of Life در این سرویس خبر دادند. تمامی این گفته‌ها نشان می‌دهد که همکاری اسکوئر انیکس و مایکروسافت برای گسترش بازی‌های ایکس باکس گیم پس به هیچ عنوان دور از تصور نیست و این سرویس اشتراکی روزهای بسیار خوب و موفقی را در پیش دارد.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا