آیا ارتباطی میان فیلم‌های Morbius و The Amazing Spider-Man 2 وجود دارد؟

کلیپی که وب سایت Fandango روز گذشته در فضای مجازی به اشتراک گذاشت، گمانه‌زنی‌هایی مبنی بر ارتباط فیلم‌های Morbius و The Amazing Spider-Man 2 به وجود آورده است.

سونی مانند مارول یک دنیای سینمایی ایجاد کرده و سعی دارد آن را گسترش دهد. این دنیای سینمایی Sony’s Spider-Man Universe نام داشته و اخیرا دومین فیلمش تحت عنوان Venom: Let There Be Carnage به سالن‌های نمایش آمد و حالا هم طرفداران خود را برای Morbius آماده می‌کنند. موربیوس برای آمدن روی پرده نقره‌ای مسیر پر فراز و نشیبی را پشت سر گذاشته است. این شخصیت قرار بود حدودا دو دهه پیش در فیلم سینمایی Blade حضور کوتاهی داشته باشد تا معرفی کاملش در قسمت دوم صورت بگیرد اما دست‌اندرکاران بنا به دلایلی منصرف شدند. در ضمن، پس از اینکه سونی تصمیم گرفت فیلم اختصاصی او را بسازد، در انتخاب کارگردان با چالش‌هایی مواجه شد.

وقتی اولین تریلر Morbius از راه رسید، توجه کاربران فضای مجازی به دو نکته بسیار مهم جلب شد: نکته اول گرافیتی روی دیوار بود که ترکیبی از عکس مرد عنکبوتی و کلمه قاتل بود. طرح مرد عنکبوتی از سه‌گانه سم ریمی (Sam Raimi) گرفته شده بود و کلمه قاتل هم به Spider-Man Far From Home اشاره داشت؛ دومین نکته، حضور آدرین تومس با نقش‌آفرینی مایکل کیتون (Michael Keaton) بود. این نکات باعث شد سوالات زیادی در ذهن طرفداران شکل بگیرد؛ سوالاتی که به نظر می‌رسد جواب‌هایشان در آینده نزدیک فاش می‌شود.

وب سایت Fandango روز گذشته با همکاری سونی پیکچرز یک کلیپ کوتاه در اکانت توییتری خود به اشتراک گذاشت تا از انتشار دومین تریلر Morbius در آینده‌ای نزدیک خبر دهد. کاربران تیزبین با بررسی یکی از پلان‌های تیزر که یک نسخه از روزنامه دیلی بیوگل را نشان می‌دهد، متوجه اشاراتی به شخصیت‌های راینو و کت وومن شده‌اند. این دو شخصیت در فیلم The Amazing Spider-Man 2 حضور داشته و نقش‌هایشان به ترتیب روی دوش‌های پل جیاماتی (Paul Giamatti) و فلیسیتی جونز (Felicity Jones) قرار داشت. البته راینو در انتهای فیلم نمایش داده می‌شود اما کت وومن قرار بود در قسمت بعدی به صورت کامل معرفی شود.

کاربران فضای مجازی در حال حاضر گیج شده‌اند و جوابی برای سوال‌های خود ندارند. مهمترین سوالی که در حال حاضر وجود دارد این است: Morbius در چه جهانی روایت می‌شود؟ با توجه به تریلر و تیزرهایی که تاکنون دیده‌ایم، می‌توان گفت این فیلم به سه‌گانه سم ریمی (Sam Raimi)، سری The Amazing Spider-Man و فرنچایز Marvel Cinematic Universe ربط دارد. کاربران امیدوار هستند تریلری که امروز از راه می‌رسد، چگونگی وجود چنین ارتباطی را شرح دهد.

طبق اطلاعات موجود، Morbius درباره یک دانشمند به نام مایکل موربیوس است که از ابتلا به یک بیماری نادر خونی رنج برده و فاصله چندانی با مرگ ندارد. او روش‌های مختلفی را امتحان کرده اما نتوانسته به درمانی دست یابد. مایکل در جریان یکی از آزمایش‌های خود نه تنها درمان می‌شود، بلکه به یک خون آشام تبدیل شده و قدرت‌های فراانسانی دریافت می‌کند. او حالا باید راهی برای کنترل عطش خود برای خون بیابد. در ضمن، در حال حاضر نمی‌دانیم موربیوس در اولین ماجراجویی خود مقابل چه شخصیتی می‌ایستد.

جرد لتو (Jared Leto) نقش اصلی را بر عهده دارد. آدریا آرجونا (Adria Arjona) و تایریس گیبسون (Tyrese Gibson) هم به ترتیب به عنوان معشوقه پروتاگونیست و یک مامور اف‌بی‌آی جلوی دوربین رفته‌اند. آرجونا چندی پیش در فیلم Six Undergrounds ظاهر شد و گیبسون هم یکی از چهره‌های اصلی سری فیلم‌های سریع و خشن است.

در انتها، اولین اقتباس سینمایی موربیوس از تاریخ ۸ بهمن سال ۱۴۰۰ (مصادف با ۲۸ ژانویه سال ۲۰۲۲ میلادی) روی پرده نقره‌ای خواهد آمد.

دومین تریلر موربیوس رسما از راه رسید

سونی پیکچرز به وعده خود عمل و دومین تریلر موربیوس را رسما منتشر کرد. این ویدیو نزدیک به سه دقیقه زمان داشته و نحوه تبدیل شخصیت اصلی داستان به یک خون آشام و صد البته قابلیت‌های فراطبیعی او مانند سونار و پرواز را به نمایش می‌گذارد. جدا از این موارد، نکات ریزی را شامل می‌شود که تایید می‌کنند اثر مزبور با سه‌گانه سم ریمی (Sam Raimi) مرد عنکبوتی، سری فیلم‌های The Amazing Spider-Man و فرنچایز Marvel Cinematic Universe ارتباط دارد.

یکی از اولین نشانه‌ها، پلانی است که ساختمان آسکورپ را نشان می‌دهد. نکته جالب ماجرا اینجا است لوگویی که می‌بینیم، همان لوگویی است که در The Amazing Spider-Man مورد استفاده قرار گرفت. در پلانی دیگر صفحه اول روزنامه دیلی بیوگل را می‌بینیم. جدا از اشاره به راینو و کت وومن که در TASM حضور داشتند، لوگوی روزنامه همانی است که در سه‌گانه سم ریمی استفاده شده بود. در یکی دیگر از پلان‌های تریلر، گرافیتی‌ای با محوریت مرد عنکبوتی نشان داده می‌شود. این گرافیتی قطعا بر اساس سه‌گانه سم ریمی طراحی شده، در حالی که کلمه قاتل آن به Spider-Man: Far From Home اشاره دارد. در ضمن، با نسخه مایکل کیتون (Michael Keaton) ولچر هم تجدید دیدار می‌کنیم.

ترکیب دنیای سینمایی Sony’s Spider-Man Universe، سه‌گانه سم ریمی (Sam Raimi) مرد عنکبوتی، سری فیلم‌های The Amazing Spider-Man و فرنچایز Marvel Cinematic Universe با یکدیگر عجیب و گیج‌کننده است. در حال حاضر نمی‌توان گفت این اتفاق چگونه رخ داده و باید منتظر Spider-Man No Way Home ماند؛ اثری که می‌تواند به بسیاری از سوال‌ها پاسخ دهد.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا