آیا حضور ونوم در فیلم موربیوس قطعی شده است؟

این اثر سال آینده اکران خواهد شد

ونوم در فیلم موربیوس

دنیل اسپینوزا کارگردان سوئدی در بخشی از مصاحبه اخیر خود با وب سایت MovieZine حضور ونوم در فیلم موربیوس را لو داده است.

پس از گذشت حدودا دو دهه، اولین اقتباس سینمایی موربیوس سرانجام جلوی دوربین رفت. این فیلم تحت عنوان Morbius شناخته شده و بخشی از فرنچایز Sony Pictures Universe of Marvel Characters است که با اکران Venom در سال ۲۰۱۸ میلادی راه‌اندازی شد. از آن‌جایی که سونی به واسطه یک قرارداد امتیاز استفاده از مرد عنکبوتی را به صورت موقت به مارول سپرده بود، تصمیم گرفت با دیگر شخصیت‌هایی که در اختیار دارد یک دنیای سینمایی ساخته و فیلم‌هایش را اکران کند. در حال حاضر، قسمت دوم ونوم و اولین فیلم موربیوس در صف اکران بوده و پس از آن نوبت به پروژه‌های دیگر مانند Kraven the Hunter و Spider-Woman می‌رسد؛ پروژه‌هایی که فعلا اطلاعات چندانی از آن‌ها موجود نیست.

فیلم Morbius روی فردی به نام مایکل موربیوس تمرکز دارد که از یک بیماری نادر خونی رنج برده و به خاطر همین موضوع، در دوران کودکی بارها مورد اذیت و آزار قرار گرفت. با وجود فراز و نشیب‌ها، توانست به یک دانشمند تبدیل شده و تحقیقات خود را برای یافتن یک درمان برای بیماری‌اش آغاز کند. تلاش‌های موربیوس برای آزمایش روش‌های مختلف نهایتا باعث تبدیل او به موجودی شبیه به ومپایر شده و قدرت‌های قابل‌توجهی مانند قدرت، سرعت و تحمل فراانسانی دریافت می‌کند. شخصیت اصلی داستان همچنین از قدرت شفابخشی برخوردار بوده و زخم‌هایش در مقایسه با انسان‌های عادی بسیار سریع‌تر بهبود می‌یابند.

دنیل اسپینوزا (Daniel Espinosa) کارگردانی فیلم Morbius را بر عهده داشت. او سوئدی بوده و تاکنون چند فیلم ساخته که از شاخص‌ترین‌ها می‌توان به Life اشاره کرد. این اثر علمی-تخیلی و ترسناک در سال ۲۰۱۷ میلادی به سینماها آمد و با وجود بهره بردن از نام‌های مشهوری مانند جیک جیلنهال (Jake Gyllenhaal)، رایان رینولدز (Ryan Reynolds) و ربکا فرگوسن (Rebecca Ferguson) در تیم بازیگری عملکرد خوبی در زمینه تجاری نداشت. اسپینوزا چندی پیش مصاحبه‌ای را با رسانه سوئدی MovieZine انجام داد. او در پاسخ به یکی از سوالات حضور ونوم در فیلم موربیوس را لو داده است:

وقتی در محل فیلمبرداری قدم می‌زدی، همه چیز به یک فیلم سوئدی شباهت داشت اما وقتی به لیست کارها و دست‌اندرکاران نگاه می‌کردی، با نام‌هایی مثل مایکل کیتون (Michael Keaton)، جرد لتو (Jared Leto) و تام هاردی (Tom Hardy) مواجه می‌شدی که حس و حال جالبی داشت و هیجان‌انگیز بود.

ونوم در فیلم موربیوس
اشاره به مرد عنکبوتی در تریلر فیلم موربیوس

در نگاه اول، حضور ونوم در فیلم موربیوس شاید غافل‌گیرکننده باشد اما دو نکته مهم را نباید نادیده گرفت. اولین تریلر فیلم جدید سونی مایکل کیتون را شامل می‌شود. در حالی که نمی‌توان با اطمینان گفت به عنوان کدام شخصیت جلوی دوربین رفته، گروهی از طرفداران اعتقاد دارند او بار دیگر آدریاس تومس یا ولچر را به تصویر کشیده است؛ همان نقشی که قبلا در Spider-Man: Homecoming ایفا کرده بود. همچنین فیلم Morbius به فرنچایز SPUMC تعلق داشته و طبیعی است که شخصیت‌هایش با یکدیگر کراس اور داشته باشند.

تایریس گیبسون (Tyrese Gibson) که به خاطر نقشش در مجموعه فیلم‌های سریع و خشن شناخته می‌شود، یکی دیگر از بازیگران فیلم Morbius است. او چند ماه پیش مصاحبه‌ای را با وب سایت Comic Book انجام داد و در آن مدعی شد فیلم جدید سونی بخشی از فرنچایز Marvel Cinematic Universe است. هر چند، سامورایی‌ها چنین موضوعی را صریحا ردد کردند. گروهی از کاربران احتمال می‌دهند Spider-Man: No Way Home که روی مولتی ورس تمرکز دارد، پاسخ تمامی ابهامات پیرامون مرد عنکبوتی و شخصیت‌های مرتبط با آن را خواهد داد.

فیلم موربیوس از تاریخ ۸ بهمن سال ۱۴۰۰ (مصادف با ۲۸ ژانویه سال ۲۰۲۲ میلادی) راهی سینماها خواهد شد.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا