اولین تریلر فیلم Monster Hunter همان چیزی است که انتظار می‌رفت!

داستان روی گروهی از نظامیان تمرکز دارد

استودیوی سونی پیکچرز رلیسینگ سرانجام اولین تریلر فیلم Monster Hunter را در فضای مجازی منتشر کرد. این ویدیو بیش از دو دقیقه زمان دارد.

اقتباس‌های سینمایی‌ای که بر اساس بازی‌های ویدیویی ساخته شده بودند نه در زمینه‌ی بازخوردهای دریافتی و در زمینه‌ی تجاری عملکرد چندان خوبی را به نمایش نگذاشته بودند. با این حال، Detective Pikachu محصول سال ۲۰۱۹ و Sonic the Hedgehog محصول سال ۲۰۲۰ موفق شدند کارشناسان و همچنین مخاطبان را به آینده‌ی این نوع آثار امیدوار کنند. حالا هم اقتباس سینمایی مانستر هانتر در صف اکران قرار دارد. این فیلم از سال ۲۰۱۲ در دست ساخت بود و نهایتا در سال ۲۰۱۸ وارد فاز فیلمبرداری شد. اگرچه نسخه‌ی نهایی آماده است اما همه‌گیری ویروس کرونا و بسته بودن سینماها در بسیاری از نقاط جهان، اکرانش را تا اوایل سال آینده‌ی میلادی عقب انداخته است.

استودیوی سونی پیکچرز رلیسینگ ساعاتی اولین تریلر فیلم Monster Hunter را در فضای مجازی منتشر کرد که نسخه‌ی طولانی‌تر نخستین تیزر است. در این ویدیو گروهی از نظامیان را می‌بینیم که ظاهرا ماموریت دارند به محل مورد نظر رفته و ناپدید شدن یک گروه دیگر از نظامیان در صحرا را مورد بررسی قرار دهند. آن‌ها در حال نگاه کردن به رد لاستیک‌ها هستند که ناگهان متوجه‌ی یک طوفان شن عظیم می‌شوند. به سرعت سوار خودرو شده و در جهت مخالف شروع به حرکت می‌کنند اما نهایتا گرفتار می‌شوند. با تمام شدن طوفان، گروه نظامی خود را در دنیایی ناشناخته می‌بیند که هیولاهای عظیم‌الجثه در آن ساکن هستند؛ موجوداتی که تمایل زیادی به شکار انسان‌ها دارند.

اولین تریلر فیلم Monster Hunter دو نکته‌ی مهم را در خود جای داده است: نکته‌ی اول اینکه در بازی‌های ویدیویی شخصیت‌هایی تحت عنوان شکارچی در مرکز داستان بودند اما در اقتباس سینمایی همه چیز حول محور گروهی از نظامیان می‌چرخد. اگرچه شکارچیان در جریان فیلم حضور دارند اما این تغییر احتمالا اعتراض گروهی از طرفداران قدیمی فرنچایز را در پی داشته باشد؛ نکته‌ی دوم هم اینکه ظاهرا فیلمنامه اهمیت چندانی در روند تولید نداشته است زیرا کلیشه‌ها از همان ابتدای تریلر خودنمایی می‌کنند. ایده‌ی ناپدید شدن یک شخص یا گروه و سپس فرستادن چند نفر برای پیدا کردنشان که نهایتا منجر به ورود آن‌ها به یک ناشناخته می‌شود بارها و بارها در بازی‌ها، داستان‌ها و فیلم‌های دیگر مورد استفاده قرار گرفته است.

به موارد بالا باید نام پاول دبلیو. اس. اندرسون (Paul W. S. Anderson) را هم اضافه کرد. او طی دو دهه‌ی گذشته روی اقتباس‌های سینمایی رزیدنت اویل کار کرده که علی‌رغم فروش یک میلیاردی، از دید منتقدان و طرفداران فرنچایز به هیچ وجه آثار خوبی نبوده‌اند. همین سابقه‌ی نه چندان قابل‌دفاع هم نگرانی‌هایی را نسبت به کیفیت فیلم Monster Hunter به وجود آورده بود که با توجه به تریلر می‌توان گفت چندان بی‌مورد نبوده‌اند.

سونی پیکچرز رلیسینگ در گذشته اعلام کرده بود فیلم Monster Hunter تاخیر خورده و به جای امسال از اواخر آوریل سال آینده به سینماها می‌آید اما تریلر تاکید دارد این اثر در دسامبر روی پرده‌ی نقره‌ای خواهد رفت.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

1 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا