1%
  • 0/10

وزیر ارتباطات: تا پایان سال ۴۰۰ هزار دستگاه گوشی تولید می‌کنیم

تا پایان سال ۵ میلیون پورت VDSL در هشت کلان‌شهر راه‌اندازی می‌شود

وزیر ارتباطات: تا پایان سال ۴۰۰ هزار دستگاه گوشی تولید می‌کنیم ۰ ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۹ اخبار فناوری کپی لینک
وزیر ارتباطات آذری جهرمی ۴۰۰ هزار دستگاه گوشی

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در مراسم روز جهانی ارتباطات اعلام کرد که امسال ۴۰۰ هزار دستگاه گوشی در داخل کشور تولید می‌کنیم.

در مراسم روز جهانی ارتباطات که به شکل آنلاین و البته با حضور معاون اول رییس جمهور و وزیر ارتباطات در امارت کلاه‌ فرنگی برگزار شد، محمدجواد آذری جهرمی با اشاره به نیاز ۱۲ میلیون دستگاه گوشی در سال، اعلام کرد که بنا داریم امسال ۴۰۰ هزار دستگاه گوشی در داخل کشور تولید کنیم.

به گفته‌ی جهرمی، پیش از اعمال تحریم‌ها یک شرکت خارجی قرار بود برای ساخت گوشی در ایران سرمایه‌گذاری کند که با تحریم‌های صورت گرفته از سوی آمریکا، این موضوع منتفی شد.

وزیر ارتباطات در راستای تولید گوشی اعلام کرد که بودجه‌ای معادل ۵۰۰ میلیون تومان برای باندلینگ گوشی با همکاری اپراتورها در نظر گرفته شده تا گوشی‌های هوشمند به شکل قسطی در اختیار مردم قرار گیرد.

البته وی به این موضوع نیز اشاره کرد که در رابطه با ارائه‌ی گوشی به این شکل بانک مرکزی مشکلاتی دارد که از رییس جمهوری خواسته‌ایم که در این زمینه مشکلات را حل کنند.

وی همچنین به افزایش ترافیک شبکه‌ی ملی ارتباطات اشاره کرد و گفت با توجه به شیوع ویروس کرونا، کاربران به سرویس‌های VOD علاقه‌ی زیادی نشان داده‌اند.

وزیر ارتباطات همچنین وعده داد که تا پایان سال بیش از پنج میلیون پورت VDSL در هشت کلان‌شهر راه‌اندازی شود.

به گفته‌ی او، پیگیری و اجرای سه طرح ملی از جمله تولید مودم داخلی برای اتصال ۲.۵ میلیون پورت VDSL در سال ۹۹، تولید گوشی همراه و تجهیزات هوشمند داخلی و توسعه زیرساخت ابری از جمله دیتاسنترها هدف‌گذاری شده است.

آذری جهرمی همچنین درباره‌ی وضعیت اینترنت طی چند ماه گذشته و با شیوع ویروس کرونا گفت: ترافیک شبکه ملی اطلاعات در حوزه دیتا ۱۶.۲ پتابایت در روز بوده و در اسفند ماه به ۲۰.۷۲ پتابایت و در فروردین ۲۳.۴ پتابایت رسیده است.  

بر اساس گزارش وزیر ارتباطات، سرعت اینترنت در بهمن ماه ۱۰.۵ مگابیت بود که در پی شیوع ویروس کرونا این سرعت در اسفندماه به ۶ مگابیت کاهش یافت، اما در اردیبهشت ماه به ۹.۵ مگابیت رسید.

به گفته‌ی او، طبق سند شبکه ملی اطلاعات در سراسر کشور این عدد باید به ۱۰ برسد که به زودی محقق می‌شود.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments