1%
  • 0/10

تماشا کنید: بسته الحاقی بازی ماینکرفت شما را عضوی از ناسا می‌کند!

با ماینکرفت فضا نورد شوید

تماشا کنید: بسته الحاقی بازی ماینکرفت شما را عضوی از ناسا می‌کند! ۰ ۱۹ اسفند ۱۴۰۱ اخبار بازی کپی لینک

بسته الحاقی بازی ماینکرفت شما را عضوی از ناسا می‌کند. همکاری استودیو توسعه دهنده بازی ماینکرفت با سازمان فضایی ایالات متحده، تلاش دارد کاربران بازی محبوب ماینکرفت را در قالبی جذاب و سرگرم کننده تبدیل به فضانوردانی قابل کند!

استودیو موجانگ (Mojang) از جدیدترین بسته الحاقی بازی ماینکرفت رونمایی کرد که با همکاری سازمان ناسا (NASA) طراحی شده است. این بسته الحاقی Artemis Missions نام دارد. مدرسان در نقاط مختلف جهان طی سال‌های اخیر با استفاده از Minecraft Education موفق به تدریس بسیاری از مواد درسی مهم از جمله ریاضیات، برنامه نویسی و بسیاری مواد درسی دیگر به دانش آموزان شده‌اند. همکاری با سازمان ناسا در بسته الحاقی Artemis Missions نگاهی عمیق به برنامه فضایی آرتمیس ۱ و فضاپیمای اریون (Orion) داشته که تنها دو نمونه از دست آوردهای این همکاری با ماینکرفت در جهت آموزش علم به دانش آموزان هستند.

عملیات آرتمیس ۱، یکی از عملیات تحقیقاتی مرتبط با ماه از سوی ناسا است که در سال ۲۰۲۲ آغاز شد. این عملیات، اولین عملیات تحقیقاتی کشور ایالات متحده درباره ماه پس از دهه‌ها است. اصلی‌ترین هدف عملیات آرتمیس ۱‍ بررسی فضاپیمای اریون و سیستم پرتاب موشک آن‌ها برای عملیات آینده است. عملیات آرتمیس ۱ کاملا موفق بود. ما شاهد پرتاب اریون در در روز ۱۶ نوامبر سال ۲۰۲۲، برابر با ۲۵ آبان ماه سال ۱۴۰۱ و بازگشت آن به جو زمین در ۱۱ دسامبر سال ۲۰۲۲ برابر با ۲۰ آذر ماه بودیم.

حال که عملیات آرتمیس ۱ راه خود را از طریق پلتفرم Minecraft Education به دنیای ماینکرفت پیدا کرده، ما نقشه‌ای جدید در نسخه بدراک برای این عملیات دریافت می‌کنیم. در عملیات آرتمیس ۱ در ماینکرفت، دانش آموزان می‌توانند موشک‌های ماه پیما را طراحی و پرتاب کنند. برای انجام این عملیات شما حتی می‌توانید با استفاده از کد نویسی با استفاده از پایتون (Python) فضا پیمای اریون را هدایت کنید. لازم به ذکر است که این عملیات با روش تدریس موسسه مدرسان علوم کامپیوتری و موسسه ملی مدرسان علوم ایالات متحده هم سو است.

اگر شما نیز به تجربه این عملیات چشم نواز در بازی ماینکرفت علاقمند هستید، می‌توانید بسته الحاقی Artemis: Rocket Build DLC را در Minecraft Marketplace دریافت کنید. شما با استفاده از آن به بازدید از آزمایشگاه‌های ناسا رفته و با دانشمندان و مهندسان آن صحبت کنید. آن‌ها همچنین به شما در طراحی و هدایت موشک‌ها نیز کمک خواهند کرد. وجود بخش‌های مختلف در دنیای ماینکرفت باعث شده آن تنها یک بازی نباشد و از آن در امور مهم مانند تدریس نیز استفاده کرد. علاوه بر آن باعث شده توسعه دهندگان بتوانند با سازمان‌های جهانی از جمله ناسا همکاری کرده و موضوعات مهم را در قالب بازی که کودکان با آن آشنا هستند ارائه دهند و این موضوع بدون شک سبب علاقه هرچه بیشتر نسل‌های آینده به علوم حیاتی برای بشریت می‌شود.

مدرسان نیز مانند دانش آموزان می‌توانند در پلتفرم Minecraft Education ثبت نام کرده و با دانلود عملیات آرتمیس از ویژگی‌های آن بهره برده، نکته برداری کرده و پیشنهادات خود را برای بهبود آن ارائه دهند. همچنین باید اشاره داشت که دانش آموزان می‌توانند با استفاده از این پلتفرم به ثبت نام در کلاس‌های مجازی ناسا بپردازند. کاربران نسخه بدراک بازی ماینکرفت، می‌توانند این بسته الحاقی را به طور کاملا رایگان دریافت کنند. نظر شما درباره بسته الحاقی بازی ماینکرفت چیست؟ شما دوست دارید ماینکرفت کدام علوم حیاتی را در پلتفرم منحصر به فرد خود ارائه دهد؟ منتظر نظرات شما هستیم.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments