مایکروسافت توضیح می‌دهد که چرا ایکس‌باکس سری ایکس شبیه یخچال است!

چه شد که از جعبه‌ی پیتزا به یخچال رسیدیم؟

مایکروسافت توضیح می‌دهد که چرا ایکس‌باکس سری ایکس شبیه یخچال است! مهسا سپاهی ۰ ۱۲ فروردین ۱۳۹۹
ایکس‌باکس سری ایکس

مایکروسافت در گزارش جدیدی که منتشر کرده، درمورد ظاهر متفاوت کنسول جدید خود، ایکس‌باکس سری ایکس توضیح می‌دهد.

بسیاری از کاربران صفحه‌های مجازی، ظاهر ایکس‌باکس سری ایکس را به “یخچال” تشبیه می‌کنند و برایشان سوال است که چرا مایکروسافت این نما را برای کنسول خود انتخاب کرده و دلیل منطقی آن چیست؟ مایکروسافت در آخرین گزارش خود به این سوال پاسخ داده است.

طبق این گزارش، علت این طراحی چند عامل ضروری بوده تا این کنسول از استانداردهای مورد نظر مایکروسافت برخوردار باشد. اولین مسئله اهمیت جریان هوا در دستگاه، مطرح شده که به‌خاطر تصفیه‌ی بهتر و داغ نکردن کنسول، جریان هوا به سمت بالا حرکت خواهد کرد. Chris Kujawski، طراح ارشد مایکروسافت می‌گوید:

ODD (دیسک درایو نوری) یک بُعد را تنظیم می‌کند و حجم سینک گرما بُعد دیگر را تنظیم می‌کند. ارتفاع بر اساس جریان هوا تنظیم شده و در طی یک‌سری مذاکرات پیچیده، به این‌ نتیجه رسیدیم که اجزای دستگاه را چگونه کنار هم قرار دهیم، در نهایت به یک طراحی مربع شکل رسیدیم که دوستش داریم.

قاب بلند ایکس‌باکس سری ایکس در قسمت بالایی خود دارای فن قدرتمندی است که تا ۷۰ درصد بیشتر از کنسول نسل قبل هوا را به جریان می‌اندازد. هیت‌سینک متصل به صفحه‌ی اصلی در داخل دستگاه هم تا ۲۰ درصد، از گرم شدن کنسول جلوگیری می‌کند.

علاوه بر بهبود جریان هوا، مادربورد به‌جای یک تخته‌ی مستطیل شکل به دو قسمت تقسیم شده و هر قسمت توسط یک شاسی فلزی در دستگاه قرار گرفته است که این طراحی به خنک نگه‌ داشتن گرم‌ترین نقطه‌ی کنسول کمک خواهد کرد. اگر درمورد بقیه‌ی جزئیات جدیدترین کنسول مایکروسافت کنجکاو هستید، می‌توانید در این مطلب با جزئیات رسمی کنسول ایکس‌باکس سری ایکس آشنا شوید.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا