شایعه: ایکس‌باکس سری اس در ماه آگوست رونمایی خواهد شد

انتظار می‌رود در رویداد ماه جولای، خبری از سخت‌افزار جدید نباشد

ایکس‌باکس سری اس / ایکس‌باکس لاکهارت

گزارش‌های تازه حاکی از آن است که کنسول ارزان‌قیمت مایکروسافت برای نسل بعد، یعنی ایکس‌باکس سری اس تا ماه آگوست میلادی رونمایی نخواهد شد.

از زمان رونمایی از ایکس‌باکس سری ایکس، شایعه‌های مختلفی پیرامون وجود کنسول ارزان‌قیمت‌ مایکروسافت به گوش می‌رسید. پیرو همین موضوع، چندی پیش خبری منتشر شد که نشان می‌داد ردموندی‌ها نام تجاری جدیدی را در اداره‌ی ثبت اختراع ایالات متحده آمریکا به ثبت رسانده‌اند. در این نام تجاری جدید خبری از حرف X نیست و به عبارت Xbox Series بسنده شده است تا شایعه‌های قدیمی که از وجود ایکس‌باکس سری اس خبر می‌دادند، رنگ واقعیت به خود بگیرند.

پیش از این انتظار می‌رفت کنسول ارزان‌قیمت نسل بعدی ایکس‌باکس، ماه آینده و طی کنفرانس اختصاصی مایکروسافت معرفی گردد، اما گویا برنامه‌ ردموندی‌ها تغییر کرده است و Xbox Series S تا دو ماه دیگر، یعنی ماه آگوست رونمایی نخواهد شد.

در حالی که کنسول ایکس‌باکس لاکهارت یا سری اس هنوز به‌صورت رسمی معرفی نشده است،  اطلاعات بسیاری از مشخصات سخت‌افزاری آن منتشر شده است. با استناد به صحبت‌های تام وارن (Tom Warren)، نویسنده نشریه Verge، هر دو کنسول نسل بعدی مایکروسافت از پردازنده‌ای مشابه 8 هسته‌ای و 16 رشته‌ای Zen 2 با سرعت کلاک یکسان استفاده می‌کنند؛ ایکس‌باکس سری اس با هدف اجرای بازی‌ها در وضوح 1080p تا 1440p به پردازنده‌گرافیکی ضعیف‌تر ۴ ترافلاپسی با معماری RDNA 2 مجهز خواهد بود.

در آخر، لازم به یادآوری است که مایکروسافت قرار است اواخر ماه آینده رویدادی با هدف نمایش لاین‌آپ فرست‌پارتی خود برای کنسول ایکس‌باکس سری ایکس برگزار کند.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا