1%
  • 0/10

کمک کارگردانان جان ویک به طراحی صحنه‌های اکشن فیلم Matrix 4

دیوید لیچ و چاد استاهلسکی نسبت به پروژه هیجان‌زده‌اند

کمک کارگردانان جان ویک به طراحی صحنه‌های اکشن فیلم Matrix 4 ۰ ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۹ اخبار سینما کپی لینک
فیلم Matrix 4

فیلم Matrix 4 پس از ۱۸ سال در راه است و دانستن نقش کارگردانان یکی از بهترین فیلم‌های اکشن چند سال اخیر در ساخت آن، انتظار را بسیار سخت‌تر می‌کند.

خبر ساخت چهارمین قسمت ماتریکس، علاقمندان به این مجموعه‌ی بسیار محبوب را بسیار هیجان‌زده کرد. بازگشت کیانو ریوز و کری-ان ماس برای بازی در نقش کاراکترهای دوست‌داشتنی «نیو» و «ترینیتی» در دنیای جذاب و مرموز ماتریکس، اتفاقی است که نمی‌توانیم برای آن صبر کنیم. با وجود آن که خبر عدم بازگشت هوگو ویوینگ (مامور اسمیت) و لارنس فیشبرن (مورفیوس) توی ذوق می‌زند، اما دیدن فهرست ستارگانی چون نیل پاتریک هریس (How I Met Your Mother)، یحیی عبدالمتین دوم (Aquaman) و جانتان گراف (Mindhunter) در فیلم و البته حضور لانا واچوفسکی در مقام کارگردان ما را بشدت امیدوار نگه می‌دارد. حال به تازگی مشخص شده که باید حتی بیشتر هم برای فیلم Matrix 4 هیجان‌زده باشیم چرا که کارگردانان جان ویک در ساخت صحنه‌های اکشن فیلم نقش خواهند داشت.

دیوید لیچ و چاد استاهلسکی که خود سال‌ها از شناخته‌شده‌ترین و بهترین بدلکاران هالیوود بودند، استعداد خود در زمینه‌ی کارگردانی را هم با فیلم جان ویک نشان دادند؛ یکی از بهترین اکشن‌های چند سال اخیر که به کوریوگرافی فوق‌العاده‌ی خود شهره است. این دو از آن زمان پروژه‌های عظیمی را هدایت کرده‌اند: استاهلسکی دو قسمت عالی دیگر از جان ویک ساخت و لیچ نیز فیلم‌های Deadpool 2 و Hobbs & Shaw را کارگردانی کرد. حال این دو قرار است به واچوفسکی در طراحی صحنه‌های اکشن ماتریکس 4 کمک کنند.

استاهلسکی و لیچ هر دو از اعضای تیم بدلکاری سه‌گانه‌ی اصلی ماتریکس بوده‌اند؛ چاد حتی در قسمت اول در برخی صحنه‌ها جای کیانو ریوز بدلکاری کرده است. به گفته‌ای استاهلسکی، او و لیچ صرفا مشاوره‌های مفهومی به تیم تولید خواهند داد و قرار نیست در نقش تیم کامل بدلکاری قرار بگیرند، چرا که لانا واچوفسکی ترجیح می‌دهد خود اشراف کاملی بر صحنه‌های اکشن داشته باشد:

این [همکاری] بیشتر درباره‌ی کانسپت‌های خلاقانه‌ی برخی از کوریوگرافی فیلم و پشتیبانی آن با بعضی موارد است. غیر از ماتریکس و تمام چیزهایش… آنچه که [لانا] را بسیار فوق‌العاده می‌کند این است که او اکشن خودش را می‌سازد. ما در تعدادی از فیلم‌های ماتریکس فقط به خاطر مسائل لجستیکی کارگردان‌های تیم ثانویه داشتیم اما اخیرا، و خصوصا در ماتریکس 4، او اکشن خودش را کارگردانی می‌کند. تیم‌های ثانویه‌ی آن صرفا برخی صحنه‌ها و برداشت‌های فرعی را در برخی لوکیشن‌ها فیلم‌برداری می‌کند. اما لانا، او اکشن خودش را انجام می‌دهد. او [اکشن] را در تار و پود تیم اصلی قرار می‌دهد و به همین خاطر است که کار آنها این قدر عالی به نظر می‌آید.

Keanu-Reeves-Matrix-4
عکسی از سر صحنه‌ی فیلم‌برداری ماتریکس 4

استاهلسکی همچنین خبرهای خوبی برای طرفداران دارد:

با چیزهایی که من از آن می‌دانم، قطعا بسیار جذاب است. فکر می‌کنم اگر طرفدار سه‌گانه‌ی اصلی باشید، عاشق آن می‌شوید. [ماتریکس] قدرتمندانه باز می‌گردد.

علاوه بر چهره‌های جدید، بسیاری از اعضای قدیمی تیم تولید سه فیلم خاطره‌انگیز قبلی نیز در ساخت ٰفیلم Matrix 4 دست دارند و این مسئله برای آنها حکم یک تجدید دیدار دوست‌داشتنی را دارد:

آنها خیلی باحال بودند. از ما خواستند که در برخی کارهای کوریوگرافی و تمرین‌های فیزیکی برای بچه‌ها کمک کنیم. من دارم برای یک سکانس کمی کمک می‌کنم، فکر کنم دیو (لیچ) هم برای یک سکانس کمک می‌کند. لانا با عشق زیادی برای یک تجدید دیدار شبه‌خانوادگی بازگشته و واقعا خوش گذشت. دیدن دوباره‌ی اعضای تیم واقعا خوب بوده است. درست قبل از شروع همه‌گیری (کروناویروس)، یک سکانس را در سان فرانسیسکو ضبط کردیم.

پیش‌تر قرار بود فیلم Matrix 4 در ۳۱ اردیبهشت سال ۱۴۰۰ به روی پرده رود اما شیوع جهانی ویروس کرونا، فرایند تولید فیلم را تا مدت نامعلومی متوقف کرده است. هنوز مشخص نیست که تاریخ اکران تاخیر خواهد خورد یا خیر. در خبری دیگر اعلام شده که پریانکا چوپرا (Baywatch) نیز در نقشی نامعلوم در فیلم حضور خواهد داشت. نقش نیل پاتریک هریس، یحیی عبدالمتین دوم و جاناتان گراف نیز هنوز مشخص نیست، اما گمانه‌زنی‌ها حاکی از این هستند که عبدالمتین نقش جوانی‌های مورفیوس را بازی خواهد کرد.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments