#مهسا_امینی

پس از Mavel’s Spider-Man 2 منتظر بازی Venom به عنوان یک اسپین آف باشید!

مبارزه ونوم و مرد عنکبوتی اینبار در بازی

بازی Venom

پس از انتشار اخبار متعدد از شایعات و گزارش‌های تقابل ونوم و مرد عنکبوتی در دنیای سینمایی مارول (MCU)، حال به نظر می‌رسد که بازی Venom نیز می‌تواند یکی از گزینه‌های احتمالی برای ساخت، پس از عرضه Marvel’s Spider-Man 2 باشد.

مدتی پیش و در رویداد رسمی PlayStation Showcase بود که در کنار تریلر عناوین مختلف مانند God of War Ragnarok شاهد معرفی دنباله عنوان موفق و تحسین شده Marvel’s Spider-Man بودیم. این بازی که توسط استودیو اینسامنیاک گیمز (Insomniac Games) ساخته شده، قرار است تا اتفاقات بسیاری را در ادامه ماجرای نسخه اول بیان کند که البته به انواع و اقسام دشمنان مختلف مرد عنکبوتی مربوط خواهند بود؛ دشمنانی که به صورت رسمی و تایید شده می‌توان گفت که یکی از آن‌ها ونوم است!

در واقع این موضوع که قرار است تا ونوم هم در بازی Spider-Man 2 حضور داشته باشد یک مورد کاملا طبیعی است که خود به هیجان داستان اضافه می‌کند. با این وجود اخیرا جدای از اینکه طرفداران از حضور ادی براک و ونوم در این عنوان جدید ابراز رضایت کرده‌اند، یکی از کاربران اظهار کرده که کاش پس از اتمام داستان بازی یک بخش جداگانه یا حداقل اسپین آف در نظر گرفته شود که در آن بازیکنان بتوانند دشمن درجه ۱ اسپایدرمن را کنترل کنند؛ درست به مانند Spider-Man: Miles Morales که در آن تجربه به نسبت کوتاه‌تری را از داستان زندگی مایلز مورالز را شاهد بودیم که البته باز هم با حمایت و رضایت طرفداران و منتقدان همراه شد.

بازی Venom هدف بعدی اینسامنیاک و سونی خواهد بود؟

پاسخ این سوال بدون داشتن اطلاعات رسمی عملا بی‌پایه و بدون اساس خواهد بود. با این وجود یک نکته بسیار مهم درباره این موضوع وجود دارد که آن هم نحوه حضور ونوم در بازی مورد انتظار Spider-Man 2 خواهد بود. ما هنوز نمی‌دانیم که ونوم در داستان این عنوان چگونه حاضر خواهد شد؛ این یعنی آیا باید با او مبارزه کنیم؟ یا اینکه در کنار شخصیت منفی داستان‌های کمیک بوکی اسپایدمن به مقابله با دشمنانی بزرگ‌تر بپردازیم؟ در واقع همه چیز به این نکات داستانی مرتبط خواهد بود، چراکه اگر قرار باشد تا یک اسپین آف از Venom در دنیای بازی‌های مرد عنکبوتی ساخته شود، ابتدا باید ببینیم که چهره این شخصیت چطور نمایش داده شده و آیا می‌تواند پتانسیل یک بازی جداگانه را داشته باشد یا که نه. به همین دلیل است که بسیاری از طرفداران بر این باورند که احتمالا شما می‌توانید در Marvel’s Spider-Man 2 ونوم را کنترل کرده یا اینکه در یکی از مراحل با داستان زندگی او بیشتر آشنا شویم. همچنین این احتمال وجود دارد که به جای یک بازی جداگانه، نهایتا یک بسته الحاقی برای این شخصیت در نظر گرفته شود که شامل چند ساعت گیم پلی جذاب از ونوم و ویرانگری‌های او خواهد بود.

در نظر داشته باشید که با وجود تمام این تفاسیر، پیش از هرچیز لازم است تا استودیو سازنده برای طراحی چنین عنوانی تصمیم بگیرد تا نهایتا شاهد خبر معرفی رسمی درباره بازی Venom باشیم. با این حال حتی اگر سونی و اینسامنیاک تصمیم بگیرند که دست به ساخت چنین عنوانی بزنند، باز هم حداقل تا سال ۲۰۲۴ یا ۲۰۲۵ نمی‌توانیم انتظار معرفی هر عنوان اسپین آف یا جدیدی را داشته باشیم، چراکه خود بازی Spider-Man 2 برای سال ۲۰۲۳ در نظر گرفته شده و نزدیک به دو سال دیگر هم به دست کاربران نمی‌رسد که در آن دوباره با مرد عنکبوتی تار پرتاب کنند.

اما نظر شما درباره این خبر چیست؟ آیا بازی مختص به شخصیت ونوم می‌تواند به مانند اسپین آف مایلز مورالز به اندازه کافی موفق باشد؟


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا