خشونت شوکه‌کننده فاز پنجم موفقیت سریال دردویل در دنیای سینمایی مارول را تضمین می‌کند

جای هیچ نگرانی نیست!

سریال دردویل در دنیای سینمایی مارول

فاز پنجم به‌طرز شوکه‌کننده‌ای خشن و خونین است و این خشونت موفقیت سریال دردویل در دنیای سینمایی مارول را تضمین می‌کند.

بدون شک مجموعه سه فصلی دردویل با هنرنمایی چارلی کاکس (Charlie Cox) در نقش شیطان هلزکیچن، بهترین اثر فرانچایز مدافعان نتفلیکس است که با داشتن داستانی مهیج، سکانس‌های اکشن نفس‌گیر، موسیقی متنی گوش نواز، لحن خشن و شخصیت پردازی بی‌نقص توانست تجربه‌ای فراموش نشدنی را برای طرفداران آثار ابرقهرمانی رقم بزند. فرانچایز مدافعان با مجموعه‌های متعددی مانند جسیکا جونز، لوک کیج و پانیشر رتبه خیلی خوبی بین آثار بزرگ نتفلیکس داشت، تااینکه رویداد کراس اوری مدافعان در برآورده کردن انتظارات طرفداران شکست خورد و درنهایت به کنسل شدن تمامی مجموعه‌های فرانچایز ختم شد.

درحالیکه همه از احیای فرانچایز مدافعان قطع امید کرده بودند، حضور افتخاری غیرمنتظره دردویل چارلی کاکس در فیلم Spider-Man: No Way Home و کینگ پین وینسنت دینافریو (Vincent D’Onofrio) در سریال Hawkeye، باعث شد تا طرفداران باری دیگر نسبت به بازگشت مدافعان امیدوار شوند. البته این همه ماجرا نبود، چراکه سال گذشته استودیو مارول در همایش کمیک کان سن دیگو، از تمامی پروژه‌های سینمایی و سریالی فاز پنجم رونمایی کرد که یکی از آنها ریبوت هجده قسمتی Daredevil: Born Again با هنرنمایی چارلی کاکس، وینسنت دینافریو و همچنین جان برنتال (Jon Bernthal) در نقش پانیشر بود.

به‌لطف سیاست‌های غیرقابل تحمل دیزنی مبنی بر عدم استفاده از سکانس‌های دلخراش و همچنین افت ناامیدکننده فاز چهارم دنیای سینمایی مارول نسبت به حماسه بی‌نهایت، طرفداران نسبت به خشن نبودن سریال دردویل نگران هستند. خوشبختانه مارول با اقتباس لایو اکشن تهاجم مخفی تمامی سیاست‌های دیزنی را نادیده گرفته و رسما درب‌های فاز پنجم را به روی محتوای بزرگسال باز کرده است. از قطع شدن انگشت یک اسکرول نفوذی در قسمت دوم گرفته تا پاره شدن دست و صورت گراویک در قسمت‌های سوم و چهارم، جدیدترین اثر فاز پنجم با سکانس‌های دلخراش خود به‌خوبی ثابت کرده که مارول هیچ ترس و هراسی از تابوشکنی ندارد.

درحالیکه ریبوت سریال دردویل در دنیای سینمایی مارول قرار نیست ادامه دهنده راه فرانچایز مدافعان باشد، اما اقتباس لایو اکشن تهاجم مخفی این امکان را برای Daredevil: Born Again فراهم می‌کند تا مانند سریال‌های نتفلیکس لحنی جدی، خشن و تاریک داشته باشد و از همان میزان خشونت استفاده کند که منجر به متمایز شدن مجموعه اصلی از دیگر آثار مارول‌ شد. در واقع خشونت تکان دهنده فاز پنجم نه‌تنها نفسی تازه‌ برای دنیای سینمایی مارول محسوب می‌شود، بلکه نشان می‌دهد چقدر کوین فایگی (Kevin Feige) به نظر طرفدارن خود احترام می‌گذارد و سعی دارد با اعمال تغییرهای بزرگ در برنامه و سیاست‌های خود، آینده بهتری را برای MCU رقم بزند.

از طرف دیگر، کوین فایگی پیش‌تر تایید کرده بود که قسمت پایانی سه‌گانه ددپول با هنرنمایی رایان رینولدز (Ryan Reynolds) در نقش ددپول و هیو جکمن (Hugh Jackman) در نقش ولورین، رسما اولین پروژه R-Rated استودیو مارول تلقی می‌شود که خوشبختانه کوچکترین تفاوتی با دو قسمت قبلی ندارد. پس خیلی دور از ذهن نیست که بتوانیم شاهد دردویل و پانیشری خشن و تشنه به خون در دنیای سینمایی مارول باشیم. از طرفی اگر مارول واقعا قصد داشت سطح خشونت و جدیت سریال را کم کند، چرا تصمیم گرفت چارلی کاکس و جان برنتال را به نقش‌های خود بازگرداند؟

ریبوت به شدت مورد انتظار Daredevil: Born Again متاسفانه تاریخ پخش دقیقی ندارد و مراحل تولیدش نیز به‌علت اعتصاب انجمن نویسندگان تا اطلاع ثانوی متوقف شده است.

5 6 آراء
امتیاز مطلب


اشتراک
به من اطلاع بده
guest

6 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا