دستیار هالک احتمالا در آینده‌ای نزدیک به دنیای سینمایی مارول خواهد آمد

آیا خواسته‌ی طرفداران بالاخره محقق می‌شود؟

دستیار هالک

وب سایت MCU Cosmic با انتشار یک گزارش مدعی شد مارول قصد دارد تا در آینده‌ای نزدیک ریک جونز را به دنیای سینمایی مارول بیاورد؛ شخصیتی که در کمیک بوک‌ها دوست صمیمی و دستیار هالک بوده است.

پس از سال‌ها انتظار، بالاخره فیلم سینمایی Avengers: Endgame از اوایل سال گذشته‌ی میلادی روی پرده‌ی نقره‌ای رفت تا خط داستانی اینفینیتی را به پایان برساند. همان‌طور که انتظار می‌رفت، در قسمت‌های پایانی فاز سوم دنیای سینمایی مارول تعدادی از شخصیت‌های محبوب و پرطرفدار از جمله آیرون من، ویژن و بلک ویدو کشته شدند. در این میان، کاپیتان استیو راجرز هم در گذشته ماند تا بتواند زندگی آرامی را با پگی کارتر تجربه کند. با این حال، خط داستان به‌گونه‌ای به پایان رسید که در جریان فاز چهارم با شخصیت‌های جدیدی ملاقات کنیم.

وب سایت MCU Cosmic که در زمینه‌ی انتشار اخبار و گزارش‌های مرتبط با دنیای سینمایی مارول فعالیت می‌کند، چندی پیش گزارش جدیدی را منتشر کرد. طبق این گزارش، استودیوی مارول قصد دارد تا در آینده‌ای نزدیک شخصیت ریک جونز را به دنیای سینمایی خود اضافه کند. اگرچه جونز از قدرت‌های ابرانسانی برخوردار نبود اما جزو شخصیت‌های پرطرفدار کمیک بوک‌های مارول محسوب می‌شود. قبل از اینکه بروس بنر به به هالک تبدیل شود، ریک دوست صمیمی و همکار او در آزمایشگاه اتمی بوده است.

ریک جونز همان فردی بود که بروس بنر برای نجات او خودش را در معرض تشعشعات اتمی قرار داده و به هالک تبدیل شد. در نتیجه، جونز یکی از اولین‌ شخصیت‌هایی بود که از هویت واقعی هالک خبر داشت. ریک بعدها به دستیار این ابرقهرمان تبدیل شد. جونز در شماره‌های بعدی کمیک بوک‌ها مهارت بالایی در حرکات آکروباتیک، هنرهای رزمی، استفاده از سلاح‌ها و ابزارهای پیشرفته، هک و نفوذ به سیستم‌های امنیتی پیدا کرد. او همچنین استعداد بالایی در خوانندگی داشته و گیتار می‌نوازد. در ضمن، ریک بعدها به انتقامجویان پیوست و به دستیار کاپیتان آمریکا و کاپیتان مارول تبدیل شد.

با در نظر گرفتن ارتباط ریک جونز با کاپیتان مارول و همچنین نقش او در خط داستانی The Kree-Skrull War، شایعه‌هایی پیرامون معرفی او در فیلم Captain Marvel منتشر شد که نادرست از آب درآمدند. از آن‌جایی که در گزارش MCU Cosmic اشاره نشده که معرفی جونز در یک سریال تلویزیونی یا فیلم سینمایی رخ می‌دهد، احتمالات مختلفی وجود دارد. احتمال اول این است که جونز را برای نخستین بار در قسمت دوم Captain Marvel ملاقات کنیم؛ فیلمی که در دست ساخت قرار دارد. احتمال دوم هم این است که در جریان یکی از فیلم‌های سینمایی مارول که هالک نقش مهمی در آن دارد، با جونز آشنا شویم. احتمال سوم هم به سریال She-Hulk مربوط می‌شود که در آینده روی دیزنی پلاس قرار خواهد گرفت.

پس از اینکه هیدرا به رهبری فرمانده‌ی اعظم (نسخه‌ی شیطانی کاپیتان آمریکا) کنترل ایالات متحده را به‌دست گرفت، ریک جونز به فعالیت علیه این سازمان تروریستی پرداخت. فرمانده‌ی اعظم بعدها جونز را پیدا و او را اعدام کرد تا درس عبرتی برای دیگران باشد. پس از این اتفاق، گروهی تحت عنوان Shadow Base بدن بی جان او را دزدیده و به نسخه‌ی جدید ابومینیشن تبدیل کرد. با گذشت مدتی، هالک موفق شد تا ریک را یافته و او را از جسم ابومینیشن نجات دهد. او در حال حاضر حالتی روح مانند داشته و همچنان در کنار هالک فعالیت می‌کند.

اولین فیلم فاز چهارم دنیای سینمایی مارول Black Widow نام داشته که از تاریخ ۱۲ اردیبهشت سال ۱۳۹۹ (مصادف با یک مه) در سینماهای سراسر ایالات متحده اکران می‌شود. پس از آن، طرفداران فیلم‌های مارول می‌توانند منتظر The Eternals باشند که برای اکران از تاریخ ۱۴ آبان ۱۴۰۰ (مصادف با ۵ نوامبر ۲۰۲۱) برنامه ریزی شده است.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا