ظاهر گرین گابلین در دنیای سینمایی مارول می‌توانست خیلی متفاوت‌تر از آنچه دیدیم باشد

مارول برنامه‌های زیادی برای ابرشرور نمادین اسپایدرمن داشت

ظاهر گرین گابلین در دنیای سینمایی مارول می‌توانست خیلی متفاوت‌تر از آنچه دیدیم باشد پارسا خلیلی ۲ ۰۵ شهریور ۱۴۰۲ مارول
گرین گابلین در دنیای سینمایی مارول

طبق اطلاعاتی که تازه در فضای مجازی منتشر شده، استودیو مارول ایده‌های زیادی برای فیلم Spider-Man: No Way Home داشت که یکی از آنها به ظاهر گرین گابلین در دنیای سینمایی مارول مربوط می‌شد.

علیرغم بازی بی‌نظیرش در اولین قسمت از سه‌گانه سم ریمی (Sam Raimi)، گرین گابلین ویلم دفو (Willem Dafoe) همواره اولین انتخاب استودیو مارول برای بازگرداندن به دنیای سینمایی مارول نبوده اما وقتی سونی و مارول تصمیم گرفتند بعد از گذشت بیست سال، یکی از اسطوره‌های صنعت سینما را باری دیگر به یکی از به‌یاد ماندنی‌ترین شخصیت‌های دنیای کمیک بازگردانند، تیم توسعه به‌روزرسانی‌های متعددی برای او در نظر گرفتند که یکی از بهترین آنها طراحی مجدد گلایدر و لباس مخصوص گرین گابلین در عین وفادار بودن به ظاهر اصلیش بود.

طی چند هفته گذشته، مارول با رونمایی از کتابی به‌نام Spider-Man: No Way Home: Art of the Movie، برای اولین بار نگاهی اختصاصی به کانسپت آرت‌های استفاده نشده فیلم Spider-Man: No Way Home داشت که یکی از بهترین آنها طراحی‌های متفاوت گرین گابلین است. به‌گفته رایان ماینردینگ (Ryan Meinerding)، رئیس توسعه بصری استودیو مارول، تیم به‌طور خستگی‌ناپذیری روی به‌روزرسانی ظاهر منحصر به‌فردش کار کردند تا ورودش به دنیای سینمایی مارول حس و حالی آشنا و در عین حال متفاوت داشته باشد.

گرین گابلین شخصیت دیگری است که ظاهری نمادین و منحصر به‌فرد داشت. وظیفه ما این بود که ضمن وفادار بودن به طراحی آقای سم ریمی، تغییرات کوچکی اعمال کنیم تا اولین حضورش در دنیای سینمایی مارول حس و حال متفاوتی داشته باشد. از آنجایی که بسیاری از لباس‌های دیده شده در دنیای سینمایی مارول براساس تکنولوژی و فناوری است، تصمیم گرفتیم با همفکری آدی گرانوف، هودی را به لباس اضافه کنیم. یادم می‌‌آید فیل ساندرز، یکی از کانسپت آرتیست‌های تیم، تصاویر شگفت انگیزی از گابلین خلق کرده بود که همه را تحت تاثیر قرار داده بود. به جرات می‌توانم بگویم کار تک تک اعضای تیم بی‌نظیر بود.

فیل ساندرز (Phil Saunders) در ادامه اضافه کرد که اوایل کار روی طراحی ظاهر گرین گابلین، صحبت‌های ایده‌های زیادی درمورد دسترسی او به فناوری‌ استارک وجود داشت، زیرا تیم تلاش می‌کرد تا جای که می‌تواند به طراحی سم ریمی احترام بگذارد. به‌گفته او، یکی از این ایده‌ها، دستور مارول برای گنجاندن رنگ‌های بنفش و سبز بود تا گرین گابلین یک قدم به ظاهر کمیکی خود نزدیک‌تر شود.

هدف این بود که طراحی منحصر به‌فرد ریمی را دستخوش تغییر و تحولات کوچکی کنیم تا بیشتر با دنیای مدرن سازگار باشد. به‌عبارت دیگر سعی داشتیم لباسی خلق کنیم که اول از همه برای طرفداران آشنا باشد و در عین حال با استانداردها و انتظارات امروزی تطابق داشته باشد. به‌همین خاطر بیشتر کانسپت آرت‌ها رد شدند، چون یا خیلی پیشرفته بودند یا خیلی ساده.

بدون شک حضور گرین گابلین در دنیای سینمایی مارول یکی از بهترین اتفاقاتی بود که می‌توانست برای فاز چهارم بیوفتد، زیرا حضور او نه‌تنها به مرگ عمه می منجر شد، بلکه سرنوشت و زندگی اسپایدرمن تام هالند (Tom Holland) را به‌کلی عوض کرد. شاید ندیدن برخی از کانسپت‌ها کمی ناراحت کننده‌ باشد اما با این حال باز هم دیدن گرین گابلین بعد از بیست سال تجربه‌ای لذت بخش و فراموش نشدنی برای تمامی طرفداران اسپایدرمن به‌شمار می‌رود.

فیلم Spider-Man: No Way Home هم اکنون در دو فرمت دیجیتالی و بلوری در دسترس است و به‌زودی به سرویس دیزنی پلاس راه پیدا می‌کند.

4.4 12 آراء
امتیاز مطلب


اشتراک
به من اطلاع بده
guest

2 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا