مدیر اجرایی استودیو مارول از نقش محدود شخصیت کانگ فاتح گفت

کانگ فاتح همه‌جا حضور نخواهد داشت

مدیر اجرایی استودیو مارول از نقش محدود شخصیت کانگ فاتح گفت پارسا خلیلی ۲ ۰۸ فروردین ۱۴۰۲ سینمای جهان
شخصیت کانگ فاتح

علیرغم معرفی شدن شخصیت کانگ فاتح به‌عنوان ابرشرور بعدی بزرگ دنیای سینمایی مارول در کمیک کان سن دیگو سال گذشته، او در تمامی پروژه‌های فاز پنجم و ششم حماسه مولتی‌ورس حضور نخواهد داشت.

بعد از پایان یافتن حماسه بی‌نهایت، استودیو مارول به چهره جدیدی نیاز داشت تا بتواند نقش تهدیدی بزرگ و خطرناک را در این فرانچایز ایفا کند. اینجا بود که مارول در سریال لوکی به طرح کانسپت مولتی‌ورس پرداخت و در قسمت پایانی شخصیت کانگ فاتح با بازی جاناتان میجرز (Jonathan Majors) را به‌عنوان تانوس بعدی دنیای سینمایی مارول معرفی کرد. اما حضور افتخاری میجرز در سریال لوکی نتوانست آنطور که باید قدرت واقعی کانگ را به تصویر بکشد تا اینکه فیلم Ant-Man and The Wasp: Quantumania ماه گذشته در سینماها اکران شد و نسخه قدرتمندی از کانگ فاتح را به مخاطبین معرفی کرد. حالا با توجه به اینکه فاز پنجم تازه شروع شده و حضور ابرشرور میجرز نیز در فیلم مورد انتظار Avengers: The Kang Dynasty تایید شده، سوال این است که کانگ فاتح در کدامیک از پروژه‌های فاز پنجم و ششم حضور خواهد داشت.

صحبت‌های مدیر اجرایی استودیو مارول درباره نقش کانگ فاتح

روز گذشته استیون بروسارد (Stephen Broussard) مدیر اجرایی استودیو مارول در طی یک گفتگو با پادکست D23: Inside Disney که قبل از دستگیری جاناتان میجرز به اتهام تجاوز منتشر شده بود، درباره نقش شخصیت کانگ فاتح در پروژه‌های آینده دنیای سینمایی مارول صحبت کرد.

وقتی به پایان حماسه بی‌نهایت نگاه می‌کنیم، در حالی که تانوس بزرگ‌ترین تهدید فرانچایز بود، ما اوایل واقعا نمی‌دانستیم که داستان سه فاز اول به کجا ختم می‌شود، حداقل برای برخی از طرفداران که ممکن بود مثل من آشنایی آنچنان زیادی با کمیک‌ها نداشته باشند، اینطور بود. اما وقتی کوین در کمیک کان سن دیگو از قسمت پنجم انتقام‌جویان با عنوان سلسله کانگ رونمایی کرد، دیگه همه فکر می‌کنند که کانگ فاتح را باید در تمامی پروژه‌ها ببینیم ولی خب چنین اتفاقی رخ نخواهد داد. حالا سوالی که ممکن است الان پیش بیاید اینه که چگونه می‌شود یک فینال بزرگ برای کانگ فاتح در نظر داشت اگر او در تمامی پروژه‌های پیشین حضور نداشته باشد؟

بروسارد در ادامه توضیح داد که استودیو مارول چگونه در معرفی تانوس به‌عنوان ابرشرور بزرگ حماسه بی‌نهایت، گام‌های کوچکی برداشت و به‌طرزی هوشمندانه از سنگ‌های بی‌نهایت به‌عنوان زنجیری که همه فیلم‌ها را به هم متصل می‌کند، استفاده کرد.

معرفی تانوس در حماسه بی‌نهایت با اشارات و حضورهای افتخاری کوچک صورت گرفت. در واقع بجای اینکه تانوس را در همه فیلم‌ها داشته باشیم، از قدرت سنگ‌های بی‌نهایت استفاده کردیم و تک تک فیلم‌ها را به شیوه‌ای هوشمندانه بهم وصل کردیم. بنابراین برای پایه ریزی تهدیدی بزرگ حتما لازم نیست ابرشرور داستان همه‌جا حضور داشته باشد.

بروسارد در حالی که مطمئن بود دنیای سینمایی مارول خودش را تکرار نمی‌کند، به توانایی کانگ در تعامل با بسیاری از نسخه‌های مختلف خودش اشاره کرد.

ما حواسمان هست که الگوهای قدیمی خود را تکرار نکنیم و اصلا نیازی هم به این کار نیست، چون کانگ شخصیتی با بی‌نهایت نسخه مولتی‌ورسی است و داشتن بازیگری که بتواند هر نسخه را به شکلی متفاوت به تصویر بکشد نقطه قوت بزرگی محسوب می‌شود. بنابراین هر چه بیشتر و عمیق‌تر به این شخصیت فکر کنید متوجه می‌شوید که اصلا نیازی به حضورش در تمامی فیلم و سریال‌ها نیست.

در آخر بروسارد به درباره کانسپت مولتی‌ورس و تمام کارهایی که می‌توانند با آن انجام بدهند صحبت کرد.

همانطور که فایگی در کمیک کان گفت، ما الان در حماسه مولتی‌ورس هستیم و تمرکز اصلی فرانچایز نه‌تنها روی کانگ، بلکه روی جهان‌های موازی و نسخه‌های مختلف شخصیت‌های مارولی نیز هست. برای مثال ما در سریال Loki، فیلم Doctor Strange 2 و فیلم Spider-Man: No Way Home شاهد نسخه‌‌های مولتی‌ورسی شخصیت‌های اصلی بودیم. بنابراین می‌توانم بگویم که مولتی‌ورس کانسپت به‌شدت پیچیده‌ای است و همین موضوع باعث می‌شود تا بتوانیم به روایت داستان‌های بی‌شماری بپردازیم.

در حماسه بی‌نهایت، تانوس قبل از تبدیل شدن به شخصیت شرور اصلی انتقام‌جویان، سه حضور افتخاری کوتاه در فیلم‌های The Avengers، Guardians of The Galaxy و Avengers Age of Ultron داشت. در حماسه مولتی‌ورس نیز اوضاع تاحدودی مشابه تانوس است، زیرا تا کنون کانگ یک حضور افتخاری کوتاه در قسمت پایانی فصل اول سریال لوکی داشت و در فیلم Ant-Man and The Wasp: Quantumania نیز ایفاگر نقش آنتاگونیست اصلی بود. حالا طبق سکانس پس از تیتراژ کوانتومانیا، جاناتان میجرز قبل از هنرنمایی در فیلم Avengers: The Kang Dynasty، ایفاگر نقش ویکتور تایملی (یکی دیگر از نسخه‌های مولتی‌ورسی کانگ فاتح) در فصل دوم سریال لوکی خواهد بود.

با نگاهی به داستان سه فاز اول، جاش برولین (Josh Brolin) تنها در تعداد انگشت شماری از ۲۳ فیلم حماسه بی‌نهایت به ایفای نقش تانوس پرداخت، اما کانگ به لطف نسخه‌های بی‌شمارش که در سراسر مولتی‌ورس وجود دارند، فرصت بیشتری برای درخشیدن دارد. از طرفی فاز پنجم و ششم هنوز پروژه و ابرقهرمان‌های استریت لول زیادی مانند فیلم Captain America: New World Order و سریال Daredevil: Born Again دارد که موقعیت‌های خوبی برای حضور کانگ محسوب نمی‌شوند. حتی با اینکه داستان‌های زیادی هم مانند Deadpool 3 حول محور سفر در زمان و پرش‌های مولتی‌ورسی می‌چرخند، خیلی با عقل جور در نمی‌آید که بخواهند از کانگ به‌عنوان آنتاگونیست استفاده کنند.

کانگ شخصیتی است که قابلیت مانور دادن روی آن بالاست، همانطور که جاناتان میجرز توانست در دوره کوتاهی به هفت نسخه مختلف کانگ جان ببخشد. اما صرفا به این دلیل که او در بسیاری از خطوط داستانی فاز پنجم و ششم حضور نخواهد داشت، این بدان معنا نیست که حضور محدود او قراره تاثیر بزرگی بر روایت داستان بزرگ‌تر حماسه مولتی‌ورس داشته باشد.

فیلم Ant-Man and The Wasp: Quantumania اکنون در سینماها اکران می‌شود و فصل دوم سریال لوکی با حضور جاناتان میجرز در نقش ویکتور تایملی نیز به احتمال زیاد در سال جاری از دیزنی پلاس پخش خواهد شد. نظر شما در این رابطه چیست؟ آیا دوست دارید کانگ فاتح را در تمامی پروژه‌های فاز پنجم و ششم دنیای سینمایی مارول ببینید؟ نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

4.3 6 آراء
امتیاز مطلب


guest

2 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا