مارول و جنگ ستارگان بیشترین فروش فیلم را در دهه‌ی گذشته داشتند

Avengers: Endgame پرفروش‌ترین فیلم یک دهه اخیر شد

بیشترین فروش فیلم در دهه‌ی گذشته

سری فیلم‌های کمپانی مارول و سه‌گانه‌ی جدید جنگ ستارگان بیشترین فروش فیلم‌ها را در دهه‌ی گذشته داشتند و Avengers: Endgame هم پرفروش‌ترین فیلم یک دهه اخیر شد.

این هفته اولین هفته‌ی سال جدید میلادی و شروع یک دهه‌ی جدید است و بسیاری به دنبال آمار و ارقام ۱۰ ساله گذشته هستند و سایت‌های زیادی مشغول اطلاع‌رسانی در رابطه با این مسئله شده‌ند. در این ۱۰ سال فیلم‌های بسیاری منتشر شد ولی سال‌های انتهایی آن شاهد پرفروش‌ترین آن‌ها بوده‌ایم.

Marvel بدون شک یکی از بزرگ‌ترین کمپانی‌ها در صنعت فیلم‌سازی بوده که در این ۱۰ سال اخیر با فیلم‌های ابر قهرمانه‌ی خود صنعت سینما را به تصاحب خود در آورده است؛ از طرفی مجموعه جنگ ستارگان یکی از قدیمی‌ترین مجموعه‌های این صنعت است که همچنان طرفداران خاص خود را دارد. سایت Fandango که یکی از معتبرترین سایت‌ها در فروش بلیت‌های سینمایی به‌حساب می‌آید، به تازگی لیستی از پرفروش‌ترین بلیت‌های فروخته در یک دهه‌ی اخیر منتشر کرده که در آن می‌توان به حضور پرقدرت سری Star Wars و فیلم‎های کمپانی Marvel اشاره کرد.

  1. Star Wars: The Force Awakens
  2. Avengers: Endgame
  3. Star Wars: The Last Jedi
  4. Avengers: Infinity War
  5. Black Panther

فیلم Star Wars: The Force Awakens تبدیل به پرفروش‌ترین فیلم این سایت شد و در جایگاه دوم Avengers: Endgame قرار دارد. این لیست در حالی عرضه می‌شود که با آمار جهانی فروش فیلم تفاوت دارد. لیست پرفروش‌ترین فیلم‌های جهان عبارت‌اند از:

  1. Avengers: Endgame با فروش 2,797,800,564 دلار
  2. Star War: The Force Awakens با فروش 2,068,223,624 دلار
  3. Avengers: Infinity War با فروش 2,048,359,754 دلار
  4. Jurassic World با فروش 1,671,713,208 دلار
  5. The Lion King با فروش 1,656,556,149 دلار

همانطور که می‌بینید دیزنی بیشترین فروش فیلم را در دهه‌ی گذشته داشته است. همانطور که می‌‌‌‌‌‌‌‌‌دانید فاز جدید مارول از سال ۲۰۲۰ میلادی شروع خواهد شد که شامل فیلم‌های Black Widow، The Falcon and The Winter Soldier، The Eternals و غیره می‌شود.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا