پدر اودین سازنده هفتمین سنگ ابدیت در دنیای مارول است!

سنگی سیاه با قابلیت زنده کردن مردگان!

هفتمین سنگ ابدیت در دنیای مارول

به تازگی از هفتمین سنگ ابدیت در دنیای مارول رونمایی شده و چنان که به نظر می‌رسد، قرار است تا به کلی قوانین جهان کمیک بوکی یا حتی سینمایی Marvel را تغییر دهد!

حدود ۷۰ سال از عرضه کمیک‌های مارول می‌گذرد و می‌دانیم که در جهان این دنیای ابرقهرمانی، برخی موارد همیشه در کنار نام مارول قرار داشته‌اند و به نحوی خاص آن هستند. برای مثال، انتقام جویان (Avengers)، مرد آهنی (Iron Man) و کاپیتان آمریکا (Captain America) و… همیشه در جهان مارول هستند و آن‌ها را با همین دنیای خیالی می‌شناسیم. با این وجود گرچه این موارد خاص مارول هستند،‌ دلیل بر آن نمی‌شود که جزئیات آ‌ن‌ها تغییرناپذیر باشد؛ طوری که برای مثال کاپیتان آمریکا قرار نیست تا همیشه استیو راجرز (Steve Rogers) باشد و هم در دنیای کمیک و هم در جهان سینمایی مارول،‌ بارها دیده‌ایم که این لقب و عنوان به فرد دیگری داده شود. با این حال نکته قابل توجه اینجاست که اخیرا این اتفاق تغییر برای سنگ‌های ابدیت افتاده و هفتمین اینفینیتی استون (Infinity Stone) توسط نویسندگان کمیک‌های مارول رونمایی شده است!

تا به امروز دنیای مارول در هر خط زمانی دارای ۶ سنگ ابدیت بوده که هرکدام قدرت خاصی را برای کنترل آن دارند. سنگ قدرت، سنگ زمان، سنگ ذهن، سنگ روح، سنگ فضا و در آخر نیز سنگ واقعیت، شش ابزار مهم در دنیای مارول هستند که به دست آوردن آن‌ها به دارنده قدرت‌های خاصی را اعطاء می‌کند. با این حال، به نظر می‌رسد که بعد از گذشت سال‌های طولانی، به تازگی موقعیت یک سنگ ابدیت دیگر توسط نویسندگان داستان‌های سری کمیک مارول مشخص شده که به کلی قوانین جهان آن را بهم خواهد زد.

هفتمین سنگ ابدیت دنیای مارول چه قدرتی دارد و چطور ساخته شده است؟

سنگ‌های ابدیت در دنیای مارول توسط موجودی به نام اینفینیتی (Infinity) و برادرش اترنیتی (Eternity) ساخته شده‌اند و هر خط زمانی دارای شش عدد از آن‌ها خواهد بود. با این وجود در سری کمیک‌های جدید Thor، به نظر می‌رسد که سنگ هفتم در دنیای مارول سیاه رنگ بوده و قدرت زنده کردن مردگان را دارد! این در حالی است که هنوز مشخص نشده فرد زنده شده با این سنگ آیا تسخیر می‌شود، یا اینکه به کلی زنده شده و می‌تواند مثل یک فرد عادی رفتار کند. در کمیک‌های جدید سری Thor، شخصیت ثور (Thor)‌ در خواب‌های خود می‌بیند که تانوس (Thanos) با این سنگ زنده شده و با استفاده از قدرت آن، ارتشی از مردگان را به سمت ازگارد (Asgard) هدایت می‌کند. این در حالی است که نحوه پیدایش این سنگ، هنوز در حد سوالی بزرگ باقی مانده است.

در واقع کمیک جدیدی به نام Thanos: Death Notes قرار است تا در یک سری چند قسمتی منتشر شود که در آن، تانوس از مرگ فرار می‌کند و با استفاده از هفتمین سنگ ابدیت در دنیای مارول مجددا جهان را مورد تهدید قرار می‌دهد. این سری با کمیک‌های جدید Thor در یک جهان هستند و داستان مرتبطی دارند. با این وجود، جالب است بدانید که در کمیک شماره ۲۹ این سری، ثور همراه با تیم خود به نیفلهایم (Niffleheim) می‌رود و اودین (Odin) درباره این سفر به او هشدار می‌دهد؛ چراکه پدرش بور (Bor) در این قلمرو، در ساخت یک سنگ ابدیت نقش داشته و ظاهرا آن را برای اینکه جهان نابود نشود، در این سرزمین پنهان کرده است.

این داستان احتمالا با رفتن ثور به نیفلهایم و در نهایت انجام دادن کاری که باعث آزاد شدن سنگ هفتم ابدیت می‌شود، تمام خواهد شد. اما نکته قابل توجه درباره آن اینجاست که چطور این کار باعث زنده شدن تانوس خواهد شد؟ و اینکه در سری کمیک‌های Thanos: Death Notes باید شاهد کشته شدن جمعی از ابرقهرمانان جهان جدید مارول در دنیای کمیک باشیم؟

3 1 رأی
امتیاز مطلب

guest

6 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا