اطلاعات تازه‌ای از اسپین‌آف‌های Black Panther منتشر شد

هر دو اسپین‌آف سریال هستند

اسپین‌آف‌های Black Panther

به لطف گزارشی که چندی پیش روی خروجی وب سایت Deadline قرار گرفت، جزئیات تازه‌ای از اسپین‌آف‌های Black Panther منتشر شده است.

Marvel Cinematic Universe از کشورهای مختلفی تشکیل شده که تعدادی از ‌آن‌ها واقعی و تعدادی دیگر تخیلی هستند. یکی از کشورهای تخیلی واکاندا نام داشته و نخستین بار در Black Panther محصول سال ۲۰۱۸ میلادی به نمایش گذاشته شد. اولین اقتباس سینمایی پلنگ سیاه در لیست انتظار بسیاری از علاقه‌مندان به آثار ابرقهرمانی قرار داشت و نه تنها انتظارات را برآورده کرد، بلکه فراتر از آن‌ها ظاهر شد. محصول مارول تحسین منتقدان را برانگیخت، در مقابل بودجه ۲۰۰ میلیون دلاری خود بیش از یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون دلار فروخت و برای دریافت جوایز معتبری از جمله «بهترین فیلم سینمایی اسکار» نامزد شد. در حال حاضر هم قسمت دوم در دست ساخت بوده که تمرکزش روی واکاندا قرار دارد.

راه‌اندازی دیزنی پلاس در اواخر سال ۲۰۱۹ میلادی فرصت تازه‌ای را در اختیار مارول قرار داد تا سریال‌های اختصاصی‌ای را برای جعبه جادویی تولید کند. اولین سریال، WandaVision بود که اوایل سال جاری میلادی در دسترس علاقه‌مندان قرار گرفت. طرفداران آثار ابرقهرمانی سپس پای تماشای The Falcon and The Winter Soldier نشستند و حالا هم خودشان را برای همراهی لوکی در تازه‌ترین ماجراجویی‌اش آماده می‌کنند؛ ماجراجویی‌ای که در قالب یک سریال به تصویر کشیده می‌شود. به این موارد، باید اقتباس‌های در حال ساخت مانند Ms. Marvel یا Moon Knight را هم افزود.

وب سایت Deadline با انتشار یک گزارش اختصاصی اطلاعات تازه‌ای را از اسپین‌آف‌های Black Panther به اشتراک گذاشت. با توجه به متن، دو سریال در دست ساخت بوده که یکی به واکاندا پرداخته و دیگری روی سرگذشت شخصیت اوکویه با نقش‌آفرینی دانای گوریرا (Danai Gurira‎) تمرکز دارد. نگارنده مطلب همچنین گفت احتمالش وجود دارد اوکویه در هر دو سریال حضور داشته باشد. در صورتی که به یاد نمی‌آورید، باید بگوییم اوکویه ژنرال گروه Dora Milaje است که عملکردی مشابه با نیروی ویژه دیگر کشورها داشته و عملیات‌های سخت را بر عهده می‌گیرد.

مارول در فوریه سال جاری میلادی ساخت یک سریال تلویزیونی با محوریت واکاندا را تایید کرده بود اما ساخت یک سریال با محوریت اوکویه نخستین بار است که مطرح می‌شود. سریال واکاندا، محصول مشترک والت دیزنی تلویژن و پراکسیمیتی مدیا به شمار رفته و رایان کوگلر (Ryan Coogler) یکی از دست‌اندرکارانش خواهد بود. کوگلر، کارگردانی Black Panther را بر عهده داشت و وظیفه مشابهی را در قبال قسمت دوم به دوش می‌کشد.

پس از فوت چادویک بوزمن (Chadwick Boseman)، به نظر می‌رسید مجموعه فیلم‌های پلنگ سیاه به انتهای خود رسیده و دیگر چیز زیادی از واکاندا و مردمانش نخواهیم شنید. برخلاف چنین پیش‌بینی‌ای، مارول مصمم است تا واکاندا را گسترش داده و اطلاعات بیشتری از مردم، تکنولوژی‌ها و دیگر جنبه‌هایش را در اختیار علاقه‌مندان به آثار ابرقهرمانی قرار دهد.

در حال حاضر، اطلاعاتی از زمان انتشار اسپین‌آف‌های Black Panther موجود نیست.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا