تریلر فاز چهارم دنیای سینمایی مارول با رونمایی از عنوان فیلم‌های جدید منتشر شد

جشن میراث مارول!

صفحه رسمی مارول (Marvel) به تازگی تریلر فاز چهارم دنیای سینمایی مارول (MCU) را منتشر کرده که در آن می‌توانید عنوان فیلم‌های جدید در این مجموعه مانند Black Panther 2 و Captain Marvel 2 را همراه با برخی صحنه‌های جدید و تاریخ اکران نهایی آن‌ها مشاهده کنید.

سال ۲۰۲۰ برای طرفداران فیلم‌های دنیای سینمایی مارول به بدترین شکل ممکن سپری شد، به نحوی که سریال‌ها و فیلم‌هایی که قرار بود تا در پاییز این سال پخش و اکران شوند، همگی تاخیر خورده و به سال بعد موکول شدند. با این وجود مارول در ۲۰۲۱ عملا در حال جبران سال گذشته، با راه‌اندازی سرویس دیزنی پلاس و همچنین شروع فاز چهارم MCU با سریال‌های جذابی مانند WandaVision و The Falcon And The Winter Soldier است.

به هر حال فاز سوم این جهان خیالی با نتیجه‌گیری‌هایی به اتمام رسید که عواقب برخی اتفاق‌های آن را در سریال‌های ذکر شده دیده‌ایم و در آینده با مجموعه Loki دنبال خواهیم کرد. اما نکته قابل توجه اینجاست که جدای از سریال‌ها، فاز چهارم دنیای سینمایی مارول در سال ۲۰۲۱ شامل ۴ فیلم سینمایی می‌شود که از ابتدای تابستان تا اواخر پاییز به نوبت اکران خواهند شد. در ابتدا فیلم Black Widow در تیر ماه، و سپس Shang-Chi And The Legend of The Ten Rings در شهریور اکران می‌شود. بعد از آن نیز فیلم Eternals و پروژه همکاری سونی و مارول با نام Spider-Man: No Way Home اکران می‌شود.

با این وجود حتی پس از ۲۰۲۱ نیز همچنان برنامه‌های مارول برای آینده MCU ادامه دارد. فیلم‌هایی مانند Thor: Love And Thunder و Ant-Man And The Wasp: Quantumania از همان ابتدای رونمایی از آثار فاز چهارم در سال ۲۰۱۹ با نام رسمی و کامل معرفی شده بودند. اما فیلم‌های Black Panther 2 و همچنین Captain Marvel 2 بدون نام رسمی برای سال ۲۰۲۲ در نظر گرفته شده بودند. با این حال، در تریلر جدید از فاز چهارم دنیای سینمایی مارول اطلاعات بیشتری درباره این دو اثر منتشر شده است.

در این تریلر که Marvel Studios Celebrates The Movies نام دارد، می‌توانید ببینید که استودیو مارول میراث چندین ساله خود از انتشار فیلم‌های مختلف را جشن گرفته و قسمت‌هایی از آثار قدیمی را در کنار یکدیگر قرار داده است. اما رفته رفته جزئیات تریلر به فیلم‌های جدید فاز چهارم نزدیک شده و بخش‌های بسیار کوتاهی از Shang-Chi و همچنین Eternals نمایش داده می‌شوند. بعد از آن نیز نام فیلم Black Panther 2 با عنوان Wakanda For Ever و فیلم Captain Marvel 2 با عنوان The Marvels همراه با تاریخ اکران چند فیلم دیگر از جمله Ant-Man 3 و Guardians of The Galaxy 3 نشان داده شد.

به هر حال پاندمی ویروس کرونا برنامه پخش فیلم‌ها و سریال‌های MCU را تا حدودی بهم زد، اما چنان که در تریلر فاز چهارم دنیای سینمایی مارول دیده می‌شود، دیگر جای نگرانی برای تاخیر در پخش نیست و تاریخ اکران نهایی بسیاری از آثار مهم این فاز تعیین شده‌اند. به علاوه، به گفته کوین فایگی (Kevin Fiege) مدیر کمپانی مارول، حتی با وجود تغییر در زمان پخش فیلم‌ها هنوز هم هیچ مشکلی برای تماشای آثار فاز چهارم و فهمیدن جریان آن‌ها وجود ندارد. برای مثال شخصیت ولنتینا آلگرا د فانتین (Valentina Allegra de Fontaine) کسی است که قرار بود در ابتدا او را در فیلم Black Widow ببینیم، اما در قسمت پنجم سریال The Falcon And The Winter Soldier این شخصیت با بازی جولیا لویس درایفوس (Julia Louis-Dreyfu) به سراغ جان واکر (John Walker) آمد تا سرنوشت او را تغییر دهد.

همچنین تاریخ اکران دو فیلم Shang-Chi و Eternals در سال گذشته جا به جا شد، اما به گفته سازندگان این کار عملا هیچ تاثیری را روی درک موضوع و جریان کلی فاز چهارم دنیای سینمایی مارول نخواهد گذاشت. با این حال سایر فیلم‌های فاز چهارم اکثرا دنباله‌هایی بر عناوین قبلی هستند که یکی از مورد انتظارترین آن‌ها بدون شک The Marvels است. جایی که بری لارسون (Brie Larson) مجددا با شخصیت کارول دنورز (Carol Danvers) باز می‌گردد و اینبار کاراکتر مانیکا رمبو (Monica Rambeau) نیز به او ملحق می‌شود. این شخصیت در سریال WandaVision معرفی شده بود و حال با قدرت‌های جدید خود در این فیلم ظاهر می‌شود. همچنین جالب است بدانید که شخصیت میس مارول (Ms. Marvel) با بازی ایمان ولانی (Iman Velani) نیز در این فیلم حضور خواهد داشت تا بالاخره رویای دیدن کاپیتان مارول را عملی کند!

به علاوه، یک نکته بسیار جالب درباره تریلر فاز چهارم دنیای سینمایی مارول نحوه پایان یافتن آن با یک لوگو جدید است؛ لوگویی که شباهت بسیاری را به آرم مخصوص چهار شگفت‌انگیز (Fantastic Four) دارد. البته پیش‌تر نیز گفته شده بود که این شخصیت‌ها در آینده همراه با کاراکتر دد پول (Deadpool) به دنیای سینمایی مارول اضافه خواهند شد، اما باز هم دیدن برنامه‌های سازندگان برای آن هیجان بیشتری را به انتظار طرفداران اضافه می‌کند!

لیست فیلم‌هایی که در تریلر فاز چهارم دنیای سینمایی مارول تاریخ اکران آن‌ها اعلام شده بود را می‌توانید در زیر مشاهده کنید:

  • فیلم Black Widow – تاریخ ۱۸ تیر (۹ جولای)
  • فیلم Shang-Chi And The Legend Of The Ten Rings – تاریخ ۱۲ شهریور (۳ سپتامبر)
  • فیلم Eternals – تاریخ ۱۴ آبان (۵ نوامبر)
  • فیلم Spider-Man: No Way Home – تاریخ ۲۶ آذر (۱۷ دسامبر)
  • فیلم Doctor Strange: In The Multiverse of Madness – تاریخ ۵ فروردین ۱۴۰۱ (۲۵ مارس ۲۰۲۲)
  • فیلم Thor: Love And Thunder – تاریخ ۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۱ (۶ می ۲۰۲۲)
  • فیلم Black Panther: Wakanda For Ever – تاریخ ۱۷ تیر ۱۴۰۱ (۸ جولای ۲۰۲۲)
  • فیلم The Marvels – تاریخ ۲۰ آبان ۱۴۰۱ (۱۱ نوامبر ۲۰۲۲)
  • فیلم Ant-Man And The Wasp: Quantumania – تاریخ ۲۸ بهمن ۱۴۰۱ (۱۷ فووریه ۲۰۲۳)
0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا