جهان روح در MCU کجاست؟

ابر قهرمانان پس از مرگ به کجا می‌روند؟

جهان روح در MCU کجاست؟ نرگس کریمی پور ۰ ۱۳ اردیبهشت ۱۴۰۱ مارول
زندگی پس از مرگ در MCU کجاست؟

استودیو مارول در نهایت از ماهیت زندگی جهان روح در MCU با مخاطبان خود گفت. زندگی پس از مرگ در دنیای سینمایی مارول بسیار وسیع‌تر و پیچیده‌تر از چیزی است که تا کنون تصور کرده‌اید.

استودیو مارول در نهایت توضیح می‌دهد که زندگی پس از مرگ که در MCU و در فیلم‌های Avengers: Infinity War و Avengers: Endgame’s دیده‌ایم، در حقیقت چگونه کار می‌کند. MCU اکنون پس از پایان Infinity Saga تلاش می‌کند تا داستان جدید را روایت کند اما هنوز هم می‌توان سرنخ‌هایی از سری فیلم‌های قبلی را در این جهان و آثار منتشر شده پس از Infinity Saga مشاهده کرد. به لطف داستان سرایی به هم پیوسته دنیای سینمایی مارول می‌توان به راحتی پاسخ تمام سوالاتی که زمانی ذهن مخاطبان را مشغول کرده بود را پیدا کرد و از سر اتفاقات عجیب این جهان سر درآورد.

جهان روح در MCU

به طور مثال در گذشته شاهد این امر بودیم که پدر تیچلا پس از مرگ خود به مکانی رفته و تیچلا هنگامی که قصد داشت به عنوان جانشین او به تخت پادشاهی واکاندا دست یابد با او در این مکان مقدس که the Ancestral Plane نام دارد، ملاقات کرد. همچنین هنگامی که تانوس دختر خود گامورا را در ورمیر قربانی کرد و سنگ روح را به دست آورد، به the Soul World رفت. در صحنه‌ای دیگر نیز هاکای با قربانی کردن ناتاشا رومانوف هنگام بازپس‌گیری سنگ روح در فیلم Endgame سفر به این منطقه خاص که در دنیای سینمایی مارول جهان روح نام دارد را تجربه کرد.

اکنون نیز ششمین سریال اورجینال دنیای سینمایی مارول از شبکه دیزنی پلاس منتشر شده و در پنجمین قسمت سریال Moon Knight شاهد این امر بودیم که شوالیه ماه یا همان مارک اسپکتر (Marc Spector) پس از آنکه مورد اصابت گلوگه قرار گرفت به جهان پس از مرگ فرستاده شده است. با این حال اکنون در نهایت استودیو مارول به وضوح توضیحات جالبی را در رابطه با این مکان به مخاطبین خود داده است.

مارول با معرفی Duat، آنچه که به عنوان زندگی پس از مرگ در این فرنچایز شناخته می‌شود را به تصویر کشید. همانطور که در سریال شوالیه ماه، توسط الهه زندگانی تاورت (Taweret) توضیح داده شد، زندگی پس از مرگ ابعاد مختلفی دارد و برای هر شخص با توجه به اینکه به چه جهانی تعلق دارد به شکل متفاوتی رخ می‌دهد، به این معنا که هر کس زندگی پس از مرگ متفاوتی را تجربه خواهد کرد. در نتیجه جهان روح در MCU و آنچه که در فیلم‌های Avengers: Endgame’s و Avengers: Infinity War دیدیم نیز به همین ترتیب عمل می‌کند. استودیوی مارول در واقع هرگز نامی از قلمرو طلایی رنگی که تانوس با بازی جاش برولین (Josh Brolin) و مرد آهنی با بازی رابرت داونی جونیور(Robert Downey Jr) در آن حضور پیدا کردند، نبرد اما ظاهرا تانوس با استفاده از دسترسی خود به سنگ‌های ابدیت قادر بود تا هنگامی که زنده بود، به این منطقه برود. استودیو مارول به سادگی از آن به عنوان the waystation یاد می‌کند. این اساساً مکانی برای درون نگری است که به بازدیدکنندگان اجازه می‌دهد، چه مرده و چه در آستانه مرگ، به زندگی خود و رویدادهای اصلی که به زندگی و شخصیت آن‌ها شکل داده است نگاه کنند. این دقیقاً همان چیزی است که Duat در سریال Moon Knight بود، زیرا مارک اسپکتور و استیون گرانت مجبور شدند برخی از سخت‌ترین لحظات زندگی مشترک خود را با یکدیگر تجربه کنند. لحظاتی که مارک تجربه نکرده بود را به چشم خود دید و حقایقی که استیون از آن‌ها اطلاع نداشت برای او روشن شد.

مشخص نیست که چند نسخه دیگر ازafterlife در MCU وجود دارد. با این حال، آنچه مسلم است این است که هر یک از آنها متمایز از یکدیگر هستند. تا کنون، Duat، the Ancestral Plane، وSoul World نمونه‌ای از این جهان هستند. آنها همچنین قوانین مختلفی دارند. برای مثال، واکاندان‌ها می‌توانند با اجداد خود در the Ancestral Plane ارتباط برقرار کنند، در حالی که Duat دارای Taweret است که به عنوان یک طلیعه برای هر کسی که خود را آنجا می‌بیند، عمل کند. برای Avengers: Infinity War و Avengers: Endgame، ظاهراً Soul World به بازدیدکنندگان خود این فرصت را می‌دهد که با پشیمانی خود کنار بیایند. Asgardian Valhalla در حقیقت گونه دیگری از جهان پس از مرگ است که به مردم آزگارد تعلق دارد. اما این جهان در سری فیلم‌های ثور هنوز به طور کامل کاوش نشده است. قبلاً در فیلم های قبلی ثور به آن اشاره شده بود، اما هرگز روی پرده سینما ردی از آن ظاهر نشده است. با توجه به اینکه Duat به درستی عملکرد خود را توضیح داده است، اکنون به نظر می‌رسد که Valhalla در نهایت در پروژه های آینده Marvel Studios نمایش داده شود. ساختن نسخه‌های بسیار متفاوت از زندگی پس از مرگ در MCU به مارول استودیو اجازه می‌دهد هنگام استفاده از این مفهوم خاص، با رویکرد داستان‌گویی خود خلاق‌تر عمل کند.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا