آینده هالک در دنیای سینمایی مارول توسط مارک رافالو لو رفت؟

بازگشت هالک خشمگین

آینده هالک در دنیای سینمایی مارول توسط مارک رافالو لو رفت؟ پارسا خلیلی ۴ ۱۶ شهریور ۱۴۰۱ مارول
آینده هالک در دنیای سینمایی مارول

فیلم Avengers: Endgame نقشی کلیدی در تحول شخصیتی هالک داشت. تحولی که بسیاری از طرفداران را خشمگین و ناامید کرده است. اما پیرو پخش قسمت دوم شی هالک و مصاحبه جدید مارک رافالو (Mark Ruffalo)، ظاهرا آینده هالک در دنیای سینمایی مارول لو رفته است.

بدون شک یکی از بهترین جنبه‌های سریال She-Hulk: Attorney At Law، اشاره به سرنوشت مبهم پروفسور هالک است. به‌دنبال پخش دو قسمت اول، طرفداران گمان می‌کنند که سفینه فضایی مرموز ساکارین درنهایت منجر به توسعه پروژه اختصاصی World War Hulk و همچنین معرفی شخصیت Skaar به دنیای سینمایی مارول می‌شود.

از طرفی مارک روفالو قبلا به کرات نسبت به توسعه فیلم سینمایی هالک ابراز علاقه کرده است و اکنون به نظر می‌رسد با اشاره به یکی از ایده‌های رد شده Avengers: Age of Ultron، ماجراجویی بعدی هالک را لو داده باشد. او در مصاحبه‌ای با اینترتینمنت ویکلی اظهار داشت که با توجه به پتانسیل بالای دنیای سینمایی مارول، احتمالات بی‌شماری برای روایت ادامه داستان هالک وجود دارد.

نکته جالب در مورد MCU این است که به‌طرز عجیبی غیرقابل پیش بینی است و بازیگران می‌توانند از احتمالات و سناریوهای بی‌شماری در به تصویر کشیدن شخصیت خود کمک بگیرند. بنابراین بله ممکن است در پنج سال آینده شاهد نسخه‌ای کاملا متفاوت از هالک باشیم. من از سال ۲۰۱۲ تا کنون به پنج نسخه مختلف از هالک جان بخشیدم که بدون شک یکی از بهترین تجربه‌های زندگیم به‌شمار می‌رود.

در حالی که بسیاری با کمیک به‌شدت محبوب World War Hulk و داستان تلخش آشنا هستند، اما تقریبا هیچ کس از نقش Berserker Hulk (وحشی‌ترین و قدرتمندترین نسخه این شخصیت از خط داستانی جنگ جهانی هالک) در دومین فیلم انتقام جویان خبر ندارد.

پیش از این کریستوفر تاونسند (Christopher Townsend)، سرپرست گروه VFX استودیو مارول، حین صحبت با وب‌سایت Screenrant درباره اینکه چگونه فیلمنامه اولیه Avengers: Age of Ultron هالک خاکستری را مقابل هالک باستر تونی استارک قرار می‌داد، صحبت کرد.

ما در ابتدا قصد داشتیم با الهام از خط داستانی World War Hulk، هیولایی خشمگین خلق کنیم که تا به‌حال در هیچ پروژه‌ای به تصویر کشیده نشده است. بعد از طراحی ظاهری شخصیت، روی رنگ پوستش متمرکز شده و تناژهای رنگی مختلفی را امتحان‌ کردیم. سرانجام بعد از طراحی‌های فراوان بالاخره به نتیجه دلخواه یعنی هالک خاکستری دست یافتیم.

تاونسند در ادامه اعتراف کرد که آنها چندین پلان از مبارزه او با هالک باستر را ضبط کردند اما در نهایت تصمیم گرفتند از این ایده به‌کلی دست بکشند.

ما چندین پلان فیلم را با نسخه خاکستری هالک ضبط کردیم و سپس به این فکر افتادیم که آیا ممکنه مخاطبین او را با هالک خاکستری یا همان جو فیکسیت کمیک‌ها اشتباه بگیرند؟ آیا این تغییر به داستان فیلم و تحول شخصیتی بروس بنر در دنیای سینمایی مارول آسیب وارد می‌کند؟ به‌همین خاطر تصمیم گرفتیم از این ایده به‌کلی دست بکشیم، زیرا نمی‌خواستیم مخاطبین را با خلق شخصیتی جدید گیج کنیم.

در حالی که پروفسور هالک حاصل بیش از یک دهه داستان سرایی است، هیچ کس نمی‌تواند انکار کند که بسیاری از طرفداران می‌خواهند زمانی که صحبت از هیولای درونی بروس بنر به میان می‌آید، شاهد بازگشت هالکی خشمگین و ترسناک باشند. اما دقیقا چگونه ممکن است این هالک جدید و عصبانی‌تر به وجود بیاید؟ آیا اسکارلت ویچ که به‌تازگی وارد مسیری تاریک شده بود می‌تواند در این موضوع نقش داشته باشد؟ 

شاید بروس بنر فکر می‌کرد که به‌طور مسالمت آمیز هر دو هویت خود را با هم ترکیب کرده، اما ممکن است در نتیجه هجده ماه آزمایش با اشعه گاما، پتانسیل واقعی هالک را درون خود زندانی کرده باشد. در اصل این فرضیه می‌تواند به بهترین شکل ممکن هیولای خشمگین مارول را به دوران اوج خود بازگرداند.

متاسفانه مراسم کمیک کان سن دیگو ۲۰۲۲ هیچ خبری درباره آینده هالک در دنیای سینمایی مارول ارائه نکرد، اما امیدواریم پنل استودیو مارول در رویداد D23 دیزنی اطلاعات جدیدی با طرفداران به اشتراک بگذارد.

تا آن زمان، مخاطبان می‌توانند پنجشنبه هر هفته داستان جنیفر والترز را در سریال کمدی حقوقی She-Hulk: Attorney At Law دنبال کنند. نظر شما در این رابطه چیست؟ آیا با بازگشت دوباره هالک وحشی موافقید؟ نظر خود را با ما به اشتراک بگذارید.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

4 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا