قسمت سوم سریال شی هالک

موشکافی قسمت سوم سریال شی هالک

دادگاه امیل بلانسکی ادامه دارد

قسمت سوم سریال شی هالک هم از راه رسید و همانطور که در تریلرها و تی وی اسپات‌ها وعده داده شده بود، جادوگر اعظم را وارد داستان کرد. به‌غیر از حضور افتخاری وانگ، ایستراگ‌های زیادی در این قسمت وجود دارد که در ادامه مطلب آنها را بررسی خواهیم کرد.

به‌دنبال قبول کردن پرونده امیل بلانسکی، شی هالک سخت در تلاش است تا استراتژی جدیدی پیدا کند، زیرا پیرو لو رفتن ویدیو مبارزه آبامینیشن شرایط پیچیده‌تر از قبل شده است. بلانسکی در ادامه ادعا می‌کند که توسط وانگ مجبور به شرکت در مسابقات شده و به محض شکست خوردن دوباره به سلول خود بازگشته است. همچنین قبل از حضور افتخاری وانگ، جنیفر با شکستن دیوار چهارم به مخاطبین یادآوری می‌کند که این سریال به‌هیچ وجه وابسته به کمئو یا حضورهای افتخاری نیست.

اگر بخواهیم منصف باشیم، بخشی از جذابیت تمامی پروژه‌های سریالی فاز چهارم، ارتباط آن با خط داستانی عظیم دنیای سینمایی مارول است. از طرفی یک سریال تلویزیونی با محوریت زنی که با قانون ابرقهرمانی سر و کار دارد، طبیعتا شخصیت‌های زیادی را به‌ تصویر می‌کشد. بنابراین شی هالک پنجشنبه هر هفته با ایستراگ و حضور افتخاری‌های متعدد به استقبال طرفداران خواهد آمد.

پروفایل لینکدین وانگ

جالب اینجاست که جنیفر والترز می‌تواند وانگ را از طریق پروفایل لینکدین ردیابی کند. بر اساس اطلاعات درج شده در پروفایل به‌نظر می‌رسد او ابتدا به کامار تاج نقل مکان کرد تا شعبه محلی تارگت را اداره کند، سپس به مدت ۱۱ سال به‌عنوان کتابدار مشغول به کار شد و درنهایت منصب جادوگر اعظم را به‌دست آورد. همانطور که در فیلم Spider-man: No Way Home و Doctor Strange in The Multiverse of Madness اشاره شد، وانگ از بشکن تانوس جان سالم به در برده و توانسته در غیاب استرنج، به مقام جادوگر اعظم برسد. یکی دیگر از نکات پنهان موجود در این پروفایل، مستقر بودن وانگ در نیویورک است. در قسمت اول دکتر استرنج جادوگر اعظم همواره در کامارتاج حضور داشت و هر پایگاه نیز توسط یکی از اساتید هنرهای عرفانی محافظت می‌شد. از این نکته می‌شود اینگونه نتیجه گرفت که وانگ هنوز به دکتر استرنج اعتماد کامل ندارد و ترجیح می‌دهد شخصا روی تک تک ماموریت‌هایش نظارت داشته باشد.

قسمت سوم نقدهای منفی و حواشی سریال را به‌سخره می‌گیرد

قسمت سوم به‌طرز هوشمندانه‌ای با به نمایش گذاشتن چندین کلیپ و پست‌های مختلف در شبکه‌های اجتماعی، نقدهای منفی و حواشی سریال را به‌سخره گرفت. برخی نسبت به اینکه قدرت‌های هالک به یک زن اعطا شده ابراز نارضایتی می‌کنند، گروهی دیگر نیز از تبدیل شدن زنان به ابرقهرمانان قدرتمند شکایت دارند. متاسفانه تمامی این نظرات در دنیای واقعی هم به‌چشم می‌خورد و تا حدودی لذت تماشای فیلم و سریال را برای دوست‌داران سینما از بین می‌برد.

حضور افتخاری غیرمنتظره برادر سم ویلسون

برخلاف تصور بسیاری از مخاطبین، وانگ تنها حضور افتخاری بزرگ و مهم این قسمت نیست. گیدئون ویلسون، وکیلی که ظاهرا پرونده امیل بلانسکی را در سال ۲۰۱۱ پیگیری می‌کرد برای اولین بار به دنیای سینمایی مارول معرفی شد. در کمیک‌ها او وزیر سابق و برادر سم ویلسون است. او به‌دنبال پیوستن برادرش گروه انتقام جویان تصمیم می‌گیرد مثل بروس بنر خود را در معرض تششعات گاما قرار بدهد و به قدرت‌های ماورایی دست پیدا کند.

 

اولین حضور شخصیت Rune در دنیای سینمایی مارول

داستان فرعی New Asgard رسما شخصیت Rune را به دنیای سینمایی مارول معرفی ‌کرد. او دختر یک دیپلمات لایت الف است که قدرت‌های تغییر شکلش باعث ایجاد برخی مشکلات قانونی شده است. ظاهرا زمانی که هلا به ازگارد حمله کرد، او به‌همراه خانواده‌اش در نیو ازگارد مستقر شدند. به‌نظر می‌رسد آنها سخنرانی الهام بخش ثور درباره ازگارد را شنیده‌اند، زیرا Rune به‌طور نابخردانه سعی می‌کند از آن به‌منظور توجیه اعمال خود استفاده کند. اگرچه دنیای سینمایی مارول پیش‌تر به لایت الف‌های Svartalfheim اشاره کرده بود، اما این اولین باری است که یکی از آنها در ملا عام دیده می‌شود.

 

ملاقات پر ایستراگ وانگ با جنیفر والترز

یکی از سکانس‌های قسمت سوم سریال شی هالک حاوی ایستراگ‌های متعددی است که طرفداران را حسابی متعجب کرده است. وقتی وانگ برای اولین بار جنیفر والترز را در فرم شی هالک ملاقات می‌کند، ضمن تایید صحبت‌های امیل بلانسکی در رابطه با مسابقات Golden Daggers، با کمال تعجب ادعا می‌کند که مبارزه با آبامینیشن بخشی از امتحان‌ نهایی برای تبدیل شدن به جادوگر اعظم بوده است. به این معنی که زمین بین سال ۲۰۱۸ تا ۲۰۲۴ از محافظت جادوگر اعظم محروم بوده و وانگ به‌تازگی این مقام را به‌ست آورده است.

او همچنین در طول مکالمه، به طلسم Runes of Kof-Kol، کلیدی‌ترین نکته داستانی فیلم Spider-Man: No Way Home اشاره می‌کند. طبق سخنان وانگ، این طلسم در موارد بسیار زیادی مورد استفاده قرار گرفته‌ که تا حدودی ثابت می‌کند چگونه اساتید هنرهای عرفانی بدون فاش کردن هویتشان، قرن‌ها از جهان در برابر سحر و جادو محافظت ‌کردند. جادوگر اعظم در آخر به ابعاد آینه و سایه نیز اشاره کرد که به‌ترتیب در فیلم‌های Doctor Strange ،Spider-Man: No Way Home و Thor: Love & Thunder به تصویر کشیده شده‌اند.

 

اشاره به داستان پیشینه کمیکی جنیفر والترز

هنگام خروج جنیفر از زندان فوق امنیتی DODC، یک خبرگار با مطرح کردن شایعه‌ای به تیر خوردن جنیفر توسط مافیا اشاره می‌کند که ایستراگی غیرمنتظره از داستان پیشینه کمیکی شی هالک است. در کمیک‌ها نیکلاس تراسک، رئیس مافیایی است که در گذشته با پدر جنیفر خصومت شخصی داشته و تصمیم می‌گیرد با اصابت گلوله، جنیفر را به قتل برساند. همه چیز طبق برنامه پیش نمی‌رود و گلوله شکلیک شده جنیفر را به‌شدت زخمی می‌کند. از آنجا که هیچ اهدا کننده دیگری با گروه خونی وی در دسترس نبود، بروس بنر با خون رادیواکتیو خود، نه‌تنها جان دختر عمویش را نجات می‌دهد، بلکه قدرت‌هایش را نیز به او منتقل می‌کند.

 

اولین حضور گروه The Wrecking در دنیای سینمایی مارول

در سکانس‌های پایانی قسمت سوم سریال شی هالک، جنیفر والترز توسط گروه The Wrecking مورد حمله قرار می‌گیرد. در کمیک‌ها، این گروه بعد از اصابت رعد و برقی بزرگ، به قدرت‌های فوق بشری دست پیدا می‌کنند و به‌قدری قدرتمند هستند که می‌توانند به‌راحتی با ثور مقابله کنند. همانطور که پیداست، نسخه MCU این گروه انسان‌های معمولی هستند که تکنولوژی ازگاردی را ربوده اند، به این معنی که آنها بر خلاف کمیک‌ها هیچ گونه قدرت ماورایی ندارند.

با این حال، آنها برای شخصی مرموز کار می‌کنند که بهتر از هر کسی با شی هالک و قدرت‌های بی‌حد و حصرش آشناست. قسمت اول تایید کرد که راز جهش گاما در خون بروس بنر و جنیفر والترز نهفته است. به‌همین خاطر او گروه The Wrecking را موظف کرده بود تا نمونه خون شی هالک را به‌دست بیاورند. درنهایت آنها شکست ‌خوردند، اما بدون شک قراره شاهد تلاش مجددشان در قسمت‌های بعدی She-Hulk: Attorney at Law باشیم.

سریال She-Hulk: Attorney at Law هم اکنون از دیزنی پلاس پخش می‌شود. نظر شما در این رابطه چیست؟ کدام ایستراگ قسمت سوم را بیشتر دوست داشتید؟ نظر خود را با ما به اشتراک بگذارید.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

نظرات

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا