پشت پرده بمباران نقدهای منفی سریال شی هالک چیست؟

سیستم رتبه‌دهی IMDB باید عوض شود

نقدهای منفی سریال شی هالک

پروژه کمدی حقوقی فاز چهارم دنیای سینمایی مارول امروزه به یکی از داغترین موضوعات بحث بین طرفداران تبدیل شده است. علی‌رغم حواشی موجود در رابطه با جلوه‌های ویژه، بمباران نقدهای منفی سریال شی هالک حسابی در فضای مجازی سروصدا به‌پا کرده است.

با توجه به اینکه بسیاری از سریال‌های استودیو مارول به‌دلایلی مشابه مورد انتقاد قشر خاصی از مخاطبان قرار گرفته‌اند، انتظار می‌رفت سبک منحصر به فرد و اورجینال شی هالک از ثبت اینگونه نقدهای منفی جلوگیری کند. قسمت اول سریال ضمن روایت داستان پیشینه جنیفر والترز، اشارات زیادی به وقایع پیشین MCU داشت که در برآورده کردن انتظارات طرفداران به‌شدت موثر بود، اما ‌با این حال همچنان قربانی بمباران نقدهای منفی شد.

در حال حاضر جدیدترین پروژه فاز چهارم دنیای سینمایی مارول دارای ۳۱.۵ درصد نقدهای یک ستاره در وب‌سایت IMDB است. به عبارت دیگر تقریبا یک سوم از سی هزار کاربری که سریال شی هالک را بررسی کردند، پایین‌ترین امتیاز ممکن را به ثبت رساندند. سیستم رتبه‌دهی IMDB به‌قدری غیرمنطقی است که به کاربران اجازه می‌دهد قبل از تماشای فیلم یا سریال، نقدهای خود را به ثبت برسانند. جالب اینجاست که آنها اغلب از موضوعاتی تکراری مانند ضعیف بودن جلوه‌های ویژه یا محدود شدن نقش هالک به بخش طنز داستان در توجیه نقدهای متعصبانه خود استفاده می‌کنند.

همچنین زمانی که کمپین بازاریابی سریال آغاز شد، آنها از موضوعاتی مثل فمنیسم و توجه خاص به ابرقهرمانان زن به‌عنوان انتقاد علیه شی هالک استفاده کردند. البته این پروژه کمدی حقوقی تنها قربانی اینگونه اتفاق‌ها نیست و سریال میس مارول نیز از جهات مختلفی مثل جلوه‌های ویژه، طراحی لباس و سکانس‌های اکشن مورد انتقاد شدید قرار گرفته بود که درنهایت به بمباران نقدهای منفی منجر شد. 

شاید اکثر سریال‌های استودیو مارول از مشکلات مشابهی رنج می‌برند، اما به‌هیچ وجه نمی‌شود متوجه چنین تناقضی بین استقبال از پروژه‌های قبلی و بمباران نقدهای منفی سریال شی هالک و میس مارول نبود. صرف نظر از برخی ایرادات موجود، این حجم از نقدهای منفی اصلا عادلانه نیست و وب‌سایت‌هایی مانند IMDB باید در سیستم رتبه‌دهی خود تجدید نظر کنند.

سریال She-Hulk: Attorney At Law هم اکنون از دیزنی پلاس پخش می‌شود. نظر شما در این رابطه چیست؟ آیا با نقدهای منفی ثبت شده در وب‌سایت IMDB موافقید؟ نظر خود را با ما به اشتراک بگذارید.

0 0 آراء
امتیاز مطلب


guest

27 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا