قسمت دوم سریال شی هالک

موشکافی قسمت دوم سریال شی هالک

ایستراگ‌هایی کوچک اما مهم

قسمت دوم سریال شی هالک روز گذشته از دیزنی پلاس پخش شد و ضمن روایت ادامه داستان جنیفر والترز، اشارات بسیاری به وقایع پیشین دنیای سینمایی مارول داشت که در ادامه مطلب قصد داریم به بررسی آنها بپردازیم.

مبارزه با تیتانیا عواقب غیرقابل پیش‌بینی به‌همراه داشت و باعث شد جنیفر شغل خود را به‌عنوان یک وکیل از دست بدهد. به‌دنبال شنیدن جواب رد از شرکت‌های متعدد، او درنهایت به‌ناچار در شرکت حقوقی گودمن، لیبر، کورتزبرگ و هالیوی یا به اختصار GLK&H مشغول به کار شد. در ابتدا همه چیز خوب به‌نظر می‌رسید تا اینکه هالیوی از او خواست تا پرونده جنجالی و حساس امیل بلانسکی را قبول کند. همانطور که انتظار می‌رفت، این قسمت مملو از ایستراگ و نکات داستانی است که برخی از آنها به‌طرز غیرمنتظره‌ای مهم هستند و تا حدودی خط زمانی گیج‌ کننده فاز چهارم را سر و سامان می‌دهند.

 

بازگشت شبکه خبری KPVK

قسمت دوم سریال شی هالک با پخش اخبار از چندین شبکه خبری از جمله KPVK Action News و KZYO آغاز می‌شود. این اولین باری نیست که این شبکه‌های خبری در دنیای سینمایی مارول ظاهر می‌شوند. برای مثال آنها اقدامات اخیر اسکات لنگ در فیلم Ant-Man and The Wasp را پوشش می‌دادند.

 

اشاره‌ای جالب به فیلم Iron Man 3

زمانی که جنیفر در اینترنت دنبال شغلی جدید بود، تبلیغات وب‌سایت‌ حاوی ایستراگ‌های متعدد بود که یکی از آنها با تبلیغ کفش‌های ورزشی، به فیلم Iron Man 3 اشاره کرد. با توجه به الگوی Arc Reactor، ممکنه این کفش‌ها به صنایع استارک تعلق داشته باشند.

 

تایید حضور ولورین در دنیای سینمایی مارول

بالاخره بعد از مدت‌ها انتظار، حضور ولورین در دنیای سینمایی مارول تایید شد. یکی از مقالات موجود در وب‌سایت به مردی با پنجه‌های فلزی اشاره می‌کند که در یک میکده با چند نفر درگیر شده است. شاید بازگشت هیو جکمن (Hugh Jackman) به نقش ولورین در هاله‌ای از ابهام قرار دارد‌، اما این جهش یافته محبوب و دوست داشتنی با درگیری در یک میکده برای اولین بار در فیلم X-Men معرفی شد. همچنین جالب است بدانید که پیشینه ولورین با سکانس پایانی فصل سوم سریال Daredevil مطابقت دارد. در واقع جراحی که مشغول عمل کردن ستون فقرات بولزای است، دکتر اویاما نام دارد، همان شخصی که در کمیک‌ها نحوه تزریق آدامانتیوم به استخوان را کشف کرد و در خلق جهش یافته نامیرا مارول نقشی مهم ایفا کرد. با در نظر گرفتن این نکته و بازگشت چارلی کاکس (Charlie Cox) به نقش شیطان هلزکیچن، می‌توان تا حدودی مرتبط بودن سریال سه فصلی Daredevil با دنیای سینمایی مارول را تایید کرد.

اشاره به وقایع فیلم Eternals

آخرین ایستراگ موجود در وب‌سایت که به برخی از ابهامات طرفداران درباره خط زمانی فاز چهارم پایان می‌دهد، مقاله‌ای است که با مطرح کردن سوال “چرا یک مجسمه غول پیکر از وسط اقیانوس بیرون زده است؟” به ظهور تیامات در پایان فیلم Eternals اشاره می‌کند. تیتر خنده‌دار این مقاله نشان می‌دهد که مردم در دنیای سینمایی مارول با اینگونه اتفاقات عجیب و غریب و ناآشنا خیلی راحت و آسوده برخورد می‌کنند. این ایستراگ تایید می‌کند که وقایع فیلم Eternals چند ماه پس از فیلم Shang-Chi & The Legend of the Ten Rings رخ داده و شی هالک نیز بعد از سکانس پس از تیتراژ شانگ چی آغاز شده است.

اشاره به شخصیت‌ کمیکی کمتر شناخته شده‌

بردن نام یوسف در سکانس شام خانوادگی، اشاره‌ای مستقیم به یوسف عباس، شخصیتی است که در کمیک‌ها تصمیم گرفت از قدرت‌هایش برای نجات دنیا استفاده کند و بعدها درگیر جنگ‌های داخلی ‌شود که با تصویب نسخه کمیکی قرارداد سوکوویا آغاز شد.

 

شرکت حقوقی GLK&H

جنیفر والترز بعد از شکست خوردن در پیدا کردن شغلی جدید، در شرکت حقوقی GLK&H مشغول به کار می‌شود. نام کامل این شرکت که برای تمامی خوانندگان کمیک آشناست، گودمن، لیبر، کورتزبرگ و هالیوی است و در واقع از نام چهار شریکی که سال‌ها پیش آن را تاسیس کردند، گرفته شده است. در کمیک‌ها، یکی از بنیانگذاران با مدیریت بخش جدید Superhuman Law Division سعی داشت به نوه ابرشرور خود کمک کند اما به‌لطف شی هالک تمام نقشه‌هایش نقش بر آب شد.

 

زندان فوق امنیتی DODC

بعد از قبول کردن اولین پرونده‌اش، جنیفر وارد زندان فوق امنیتی Department of Damage Control می‌شود تا با امیل بلانسکی ملاقات کند. با توجه به اینکه کلندستاین‌ها موفق شدند به راحتی از زندان فرار کنند، احتمال می‌رود سلول بلانسکی از درجه امنیت بالاتری برخوردار باشد.

 

اشاره به عوض شدن بازیگر بروس بنر در MCU

پیرو قبول کردن پرونده و ملاقات با امیل بلانسکی، جنیفر با پسر عمویش تماس می‌گیرد تا او را از تصمیمی که گرفته مطلع سازد. هالک ضمن موافقت با تصمیم جنیفر اظهار داشت که آن زمان شخصی کاملا متفاوت بوده و تمامی اتفاقات رخ داده در هارلم و مبارزه‌اش با آبامینیشن را فراموش کرده است. این جمله به‌طرز هوشمندانه‌ای به قضیه عوض شدن بازیگر بروس بنر اشاره می‌کند.

 

راه اندازی خط داستانی World War Hulk

قسمت دوم سریال شی هالک همچنان به راه اندازی خط داستانی سیاره هالک یا جنگ جهانی هالک ادامه می‌دهد. در قسمت پیشین، ورود غیرمنتظره یک سفینه فضایی ساکاریان در رخ دادن حادثه‌ای که جنیفر والترز را به شی هالک تبدیل کرد، نقش داشت. در حال حاضر هنوز پروژه جنگ جهانی هالک توسط استودیو مارول تایید نشده، اما شواهد موجود به توسعه این اقتباس هیجان انگیز اشاره دارد. با این حال برخی از بینندگان از اینکه چنین داستان مشهوری در پس‌زمینه سریال She-Hulk: Attorney at Law روایت می‌شود، ناامید خواهند شد.

 

اشاره به حضور افتخاری آبامینیشن در فیلم Shang-Chi

کار جنیفر والترز به‌عنوان وکیل امیل بلانسکی با انتشار فیلمی از شرکت او در یک باشگاه مبارزه زیرزمینی در شانگ چی دشوارتر می‌شود. احتمالا مدتی طول کشیده تا این فیلم پخش شود، با توجه به اینکه بازوی آسیب دیده بروس بنر به این معنی است که سکانس پس از تیتراژ شانگ چی باید قبل از تصادف رخ داده در قسمت اول، اتفاق بیفتد. جالب است ببینیم آبامینیشن چگونه این موضوع را در قسمت بعدی سریال توضیح می‌دهد.

سریال She-Hulk: Attorney at Law هم اکنون از دیزنی پلاس پخش می‌شود. نظر شما در این رابطه چیست؟ چه انتظاری از قسمت سوم دارید؟ نظر خود را با ما به اشتراک بگذارید؟

0 0 آراء
امتیاز مطلب


نظرات

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا