#مهسا_امینی

Annette با بازی آدام درایور و ماریون کوتیار فیلم افتتاحیه جشنواره کن ۲۰۲۱ خواهد بود

جدیدترین ساخته‌ی لئوس کاراکس کن هفتاد و چهارم را افتتاح می‌کند

Annette با بازی آدام درایور و ماریون کوتیار فیلم افتتاحیه جشنواره کن ۲۰۲۱ خواهد بود عرفان بدری ۰ ۰۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ سینمای جهان
فیلم افتتاحیه جشنواره کن 2021

طبق اعلام حساب رسمی فستیوال کن در توئیتر، جدیدترین ساخته‌ی لئوس کاراکس یعنی Annette قرار است تا فیلم افتتاحیه جشنواره کن ۲۰۲۱ باشد. آدام درایور و ماریون کوتیار از جمله بازیگرانی هستند که در این اثر به ایفای نقش پرداخته‌اند.

جشنواره فیلم کن یکی از بزرگترین و باشکوه‌ترین رویدادهای سینمایی جهان است که تا سال ۲۰۱۹ هر ساله برگزار می‌شد. این فستیوال آخرین بار در سال ۱۹۶۸ میلادی و به دلیل جنبش دانشجویی-کارگری مه ۱۹۶۸ فرانسه لغو شده بود، ولی بعد از آن برای بیش از ۵۰ سال، کن به صورت سالانه برگزار شد. بعد از این همه مدت نهایتا همه‌گیری ویروس کرونا که تابه‌حال بیش از سه میلیون نفر را به کام مرگ کشانده، باعث شد تا برگزاری جشنواره فیلم کن هفتاد و سوم بعد از چندین تاخیر طولانی نهایتا لغو شود. اکنون بعد از دو سال از برگزاری هفتاد و دومین جشنواره کن که فیلم Parasite به کارگردانی بونگ جون-هو در آن برنده‌ی نخل طلا شده بود، این رویداد بزرگ قرار است تا باری دیگر بازگردد.

هفتاد و چهارمین فستیوال کن در تاریخ ۶ ژوئیه (۱۵ تیر) افتتاح خواهد شد و تا تاریخ ۲۱ ژوئیه (۳۰ تیر) ادامه پیدا می‌کند. اکنون فیلم افتتاحیه جشنواره کن ۲۰۲۱ توسط حساب رسمی توئیتر آن مشخص شده است.

فیلم Annette به کارگردانی لئوس کاراکس که پیش از این فیلم Holy Motors را ساخته بود، فیلم افتتاحیه جشنواره کن ۲۰۲۱ خواهد بود. آدام درایور و ماریون کوتیار بازیگران اصلی این اثر هستند و همچنین سایمون هلبرگ و آنجل، خواننده‌ی بلژیکی نیز در آن به ایفای نقش پرداخته‌اند. راسل میل و ران میل، اعضای گروه موسیقی اسپارکس، فیلنامه‌ی این اثر را به نگارش درآورده‌اند و همچنین موسیقی متن آن را نواخته‌اند. علاوه بر این چارلز گیلیبرت که پیش از این تهیه‌کنندگی فیلم Paranoid Park به کارگردانی گاس ون سنت و فیلم‌های Certified Copy ،Like Someone in Love و 24 Frames به کارگردانی عباس کیارستمی را بر عهده داشته است، در کنار پاول-دومینیک وین واخاراسینتو و آدام درایور تهیه‌کنندگان این فیلم هستند.

داستان فیلم Annette در لس آنجلس جریان دارد و درباره‌ی یک استندآپ کمدین با نام هنری (با بازی آدام درایور) و یک خواننده‌ی مشهور در سطح جهانی با نام آن (با بازی ماریون کوتیار است که ورود یک بچه با نام آنت زندگی آن‌ها را برای همیشه تغییر می‌دهد. این اثر قرار بود تا در جشنواره فیلم کن ۲۰۲۰ به نمایش دربیاید، اما به دلیل لغو شدن آن این اتفاق نیفتاد.

شرکت Amazon Studios در اواخر تابستان سال میلادی جاری این اثر را در سینماها و سرویس Amazon Prime Video به نمایش درمی‌آورد.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا