#مهسا_امینی

منتظر یک کراس اور بزرگ در فصل چهارم The Mandalorian باشید

دنیای The Mandalorian در حال گسترش است

کراس اور بزرگ در فصل چهارم The Mandalorian

یکی از خالقان چندین سریال مهم جنگ ستارگان (Star Wars) خبر از یک کراس اور بزرگ در فصل چهارم The Mandalorian داد. فصل سوم این سریال سال آینده میلادی از سرویس اشتراکی دیزنی پلاس (+Disney) پخش خواهد شد.

سریال The Mandalorian به لطف استقبال ضعیف از قسمت نهم مجموعه Star Wars یعنی فیلم Stat Wars XI: The Rise of Skywalker با موفقیت بسیار زیادی همراه بود و به نوعی توانست این مجموعه را احیا کند. اکنون این سریال به یکی از مهم‌ترین و شاخص‌ترین پروژه‌های جنگ ستارگان تبدیل شده و یک اسپین‌آف از آن ساخته شده و همچنین چند اسپین‌آف نیز با محوریت آن در دست تولید قرار دارند.

با اینحال چیزی که طرفداران تا به حال در این سریال ندیده‌اند و کمی باعث ناامیدی آن‌ها شده، این است که تا به حال شاهد هیچ کراس اور بزرگی بین سری‌های مختلف جنگ ستارگان را در آن ندیده‌ایم. البته پیش از این شخصیت‌های بوبا فت (Boba Fett) و آسوکا (Ahsoka) در این سریال حضور داشته‌اند، اما این مربوط به زمانی بود که هیچ کدام از این دو شخصیت سریال اخصاصی خود را داشته باشند، بنابراین فعلا این حضورها کراس اور به حساب نمی‌آیند.

بنابراین سوالی که مطرح می‌شود این است که چه زمانی ممکن است سریال The Mandalorian با یک سریال دیگر کراس اور داشته باشد. یکی از احتمالات این است که این مجموعه تلویزیونی با سریال Skeleton Crew که جود لا (Jude Law) بازیگر نقش اصلی آن است، کراس اور داشته باشد. قبل از معرفی رسمی این پروژه، بسیاری از طرفداران فکر می‌کنند که این سریال قرار است مانند The Acolyte نمایشی بر پایه High Republic باشد، در عوض شایعه شده است که این پروژه جدید قرار است چیزی شبیه به سریال محبوب سرویس اشتراکی نتفلیکس (Netflix) یعنی Stranger Things باشد.

نکته مهمی که وجود دارد آن است که برای این که یک سریال دیگر با The Mandalorian کراس اور داشته باشد، باید در بازه زمانی همین سریال جریان داشته باشد. بنابراین آیا طرفداران می‌توانند هر چه زودتر انتظار داشته باشند که این دو سریال با یکدیگر کراس اور داشته باشند. به گفته جان فاورو (Jon Favreau) این احتمال بسیار بالاست.

کراس اورهای سریال The Mandalorian در آینده

جان فاورو به همراه دیو فیلونی (Dave Filoni) که خالقان سریال The Mandalorian و اسپین‌آف‌های آن هستند، اخیرا در مصاحبه‌ای که با رسانه Entertainment Weekly داشته‌اند، درباره سریال مورد انتظار Skeleton Crew و معنای آن برای سریال‌های دیگر مانند The Mandalorian صحبت کردند. آن‌ها در صحبت‌های خود از یک کراس اور بزرگ در فصل چهارم The Mandalorian خبر دادند.

فاورو اشاره کرد که چگونه فصل چهارم The Mandalorian را می‌نویسد و هر سه شخصیت جدید برای استفاده او در دسترس خواهند بود. او در این رابطه گفت:

بنابراین برای داشتن این فیلم جوان و با حال و هوای آثار Amblin با جوانانی که برای اولین بار آن را می‌بینند، کسانی که در دنیای جنگ ستارگان بزرگ شده‌اند و در معرض ماجراجویی، عروسک‌ها، لباس‌ها، صحنه‌های بصری و دنیایی هستند که در حال وقوع است، گسترش یافته ست. اکنون می‌توانم فصل بعدی The Mandalorian را با همه این شخصیت‌های جدید، مکان‌های جدید و موجودات جدید بنویسم و بنابراین بیشتر و بیشتر به آن اضافه می‌شود و بنابراین، اینجا جایی است که این گروه منسجم از داستان‌ها روایت می‌شوند. با تشکر از همه فیلمسازانی که مشارکت دارند.

از این کلمات می‌تواند برداشت که قرار است شاهد کراس اور بزرگ در فصل چهارم The Mandalorian با سریال مورد انتظار و در حال ساخت Skeleton Crew باشیم و شخصیت‌ها و عناصری مختلفی از این سریال به The Mandalorian ممکن است بیایند. این امری منطقی است، زیرا پروژه جدید جود لا نیز از لحاظ زمانی در نقطه‌ای مشابه با این سریال اتفاق خواهد افتاد.

همچنین دیو فیلونی که وظیفه نویسندگی و کارگردانی سریال Ahsoka را نیز بر عهده دارد، اضافه کرد که آن‌ها بزرگترین جعبه اسباب بازی در جهان را دارند. او در اینباره گفت:

می‌دانید، ما بهترین جعبه اسباب بازی دنیا را در جنگ ستارگان داریم و شخصیت‌های فوق‌العاده زیادی… من فکر می‌کنم چالش در واقع زمانی نیست که شما شروع می‌کنید، این جایی است که ما الان هستیم، فصل‌های زیادی با ماندو. بنابراین ما فقط تاریخ و افسانه جنگ ستارگان را نداریم که پیش از ما آمده است، ما تاریخ خودمان را داریم که بر اساس آن‌ها ساخته شده است، مثلا فقط ماندالوری‌ها و فرهنگ استفاده از کلاه و این که این چیزها چگونه تلاقی می‌کنند که به یک نقطه داستان بزرگ تبدیل شده است.

دنیای سریال The Mandalorian در حال گسترش است

زمانی که لوکاس فیلم (Lucasfilm) فهرست سریال‌های در حال ساخت جنگ ستارگان را برای دیزنی پلاس معرفی کرد، این شرکت اعلام کرد که چگونه می‌توان تمام داستان‌هایی را که در دوره پس از Return of the Jedi قرار دارند را به اوج رساند. در حال حاضر، آن‌ها کاملا این راه را دنبال نکرده‌اند. با اینحال، با تفاسیر فوق از جان فاورو به نظر می‌رسد که آن‌ها ممکن اولین گام‌ها را در این مسیر بردارند.

به نظر می‌رسد که سریال Skeleton Crew می‌تواند مکان مناسبی برای شروع این کراس اورها باشد. از این گذشته جود لا نقش شخصیت اصلی این سریال را بازی می‌کند و دیدن بیشتر هنرنمایی او به هیچ وجه چیز بدی نیست. با اینحال آیا اگر این کراس اورها رخ دهند، قرار است شاهد یک قسمت با روایت سریع داستان باشیم یا این که این کراس اور طولانی خواهد بود و آن‌ها می‌توانند نقش بزرگ را در سریال The Mandalorian ایفا کنند. برای پاسخ به این جواب باید منتظر بمانیم. انتظار می‌رود تا به‌زودی شاهد انتشار اولین تریلر از سریال Skeleton Crew باشیم.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا