توضیح زخم های لوفی در انیمه وان پیس

کله شق و دوست داشتنی!

زخم های لوفی در انیمه وان پیس

زخم های لوفی در انیمه وان پیس به دو جریان در زندگی لوفی اشاره دارد که شخصیت او را بسیار شکل داده‌اند و برای طراحی شخصیتش خیلی مهم‌اند. یکی از مهم‌ترین وجوه شخصیت لوفی، دو زخم او هستند و احتمالا بسیاری از طرفداران در مورد این دو کنجکاو شده‌اند. خوشبختانه وان پیس در سیر داستانی در مورد این موضوع به خوبی صحبت کرده است.

لوفی شخصیتی بسیار پرانرژی و کله شق است که باعث می‌شود او اغلب برخلاف هنجارهای اجتماعی حرکت کند و به حرف کسی گوش نداده و کار خودش را انجام دهد. این امر باعث شده است که او حتی حاکمان برخی از جزایری را که او و خدمه اش از آنها بازدید کرده اند، سرنگون کند. این سطح از شدت و از خود گذشتگی می‌توانست برای قهرمان دیگری بی‌تأثیر باشد، اما در لوفی این مسئله که حتی زمانی که باعث می‌شود با سر به درون موقعیت‌های خطرناک بپرد، این کار را انجام می‌دهد. 

این نوع نگرش دقیقاً همان چیزی است که باعث شد لوفی هر دو زخم خود را به دست بیاورد؛ البته به دلایل بسیار متفاوت. لوفی اولین زخم خود را در فصل‌های آغازین سریال به دست آورد. در تلاشی برای متقاعد کردن Shanks که چقدر سرسخت است، به صورت خود چاقو زد. این عمل ممکن است Shanks را متقاعد نکرده باشد که به خدمه‌اش ملحق شود، اما باعث شد لوفی با یک زخم روی صورتش همراه شود. زخم دوم او منشا تراژیک‌تری دارد. 

لوفی پس از ناکامی در نجات برادرش Ace توسط گدازه‌های دریاسالار دریایی آکاینو به شدت سوخت. این باعث می‌شود که زخم دوم او یادآور بزرگترین تراژدی او و بزرگترین مرگ One Piece باشد. زخم‌ها همچنین یادآور آن است که مهم نیست لوفی چقدر قدرتمند باشد، ممکن است افراد دیگری حتی قدرتمندتر هم باشند. هر دوی این زخم‌ها عزم استوار و گاه احمقانه لوفی را نشان می‌دهند. 

اگر او به نجات Ace فکر می‌کرد، هرگز زخم های لوفی در انیمه وان پیس به وجود نمی‌آمدند. به همین ترتیب، اگر او تصمیم نمی‌گرفت در چنین اقدام مسخره ای تلاش کند تا اعتماد Shanks را به دست آورد، هرگز به صورتش خنجر نمی‌زد. با این حال، زخم ها یادآور اشتباهات گذشته هستند که امیدواریم لوفی از آنها درس گرفته و کمی عاقل‌تر شود. در حالی که لوفی هنوز در یک لحظه بدون فکر و به سرعت به سمت خطر می‌رود، پس از باخت غم انگیزش در مارینفورد، زمانی را صرف کرد تا به اندازه کافی قوی شود تا از اقدامات خود حمایت کند، امیدواریم که مانع از آسیب دیدن او در شکست‌های بیشتر در آینده شود.

ایچیرو اودا (‌Eiichiro Oda) نویسنده وان پیس در نشان دادن علائمی در شخصیت‌ها که معنی خاصی دارند استاد است، و زخم های لوفی در انیمه وان پیس هم از این دست نشانه‌ها هستند.

4.1 20 آراء
امتیاز مطلب


اشتراک
به من اطلاع بده
guest

6 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا