لوکی خدای شرارت در ابتدای راه خود، رکورد جدیدی را به ثبت رساند

سریال Loki به پر بیننده‌ترین سریال مارول تبدیل شد

لوکی خدای شرارت در ابتدای راه خود، رکورد جدیدی را به ثبت رساند نرگس کریمی پور ۰ ۲۱ خرداد ۱۴۰۰ مارول
سریال، لوکی خدای شرارت پر بیننده‌ترین سریال مارول شد

سریال Loki که به تازگی تنها قسمت ابتدایی آن منتشر شده است رکورد دو سریال اورجینال پیشین مارول را شکسته و به پربیننده‌ترین سریال مارول که در دیزنی پلاس استریم شده تبدیل شده است. به نظر می‌رسد لوکی خدای شرارت از همین ابتدای کار، قاپ طرفداران مارول و کاربران دیزنی پلاس را به خوبی دزدیده است. 

با توجه به تبلیغات بسیار زیاد و پر و صدای استودیو مارول و دیزنی پلاس که برای این مجموعه انجام شد، مشخص بود که با اثری بسیار متفاوت و تاثیر گذار روبه‌رو هستیم. در این مجموعه تام هیدلستون (Tom Hiddleston) بازیگر محبوب خدای شرارت در دنیای سینمایی مارول باری دیگر نقش لوکی (Loki) را ایفا کرده و در کنار برخی دیگر از شخصیت‌های محبوب کتاب‌های کامیک مارول به ماجراجویی می‌پردازد. این سریال دارای شش قسمت بوده و پخش آن در هر چهارشنبه تا تاریخ ۱۴ماه جولای توسط شبکه استریم آنلاین دیزنی پلاس، به طول می‌انجامد. 

پس از اینکه لوکی خدای فریبکاری، مکعب سنگ فضا (Tesseract) را باری دیگر در فیلم Avengers: Endgame دزدید؛ توسط مامورین سازمان Time Variance Authority سازمانی که به ناهنجاری‌های زمانی رسیدگی می‌کند، دستگیر شد زیرا او از خط زمانی مختص خود فرار کرده و مرگ خود را بدون اینکه بداند به نحوی دور زده است. TVA به گونه‌ای از ابعاد زمان و فضا خارج بوده و به شکلی مستقل به فعالیت می‌پردازد. این سازمان یک خط زمانی مشترک برای تمامی جهان‌ها به وجود آورده و از بوجود آمدن تایم لاین‌هایی جدا از این خط زمانی جلوگیری می‌کند. 

TVA پس از دستگیری لوکی به او یک حق انتخاب می‌دهد، کمک به این سازمان جهت از بین بردن هرج و مرجی که به خاطر شکستن تایم لاین مقدس به وجود آمده، یا نابود شدن به شکل کامل و مرگ. بدون شک لوکی مورد اول را انتخاب کرده و با این سازمان همکاری می‌کند. علاوه بر این موارد قسمت ابتدایی سریال Loki به بسیاری از سوالاتی که در رابطه با سفر در زمان در فیلم Endgame مطرح شده بودند نیز پاسخ داد و عنوان کرد که این سفر بخشی از تقدیر بوده و انتقام جویان تصمیمات درستی گرفته‌اند. 

 لوکی خدای شرارت محبوب‌تر از وانداویژن و کاپیتان آمریکای جدید 

با توجه به آمار اعلام شده تعداد بینندگان سریال Loki از تعداد بینندگان سریال WandaVision، اولین سریال اورجینال مارول که در دیزنی پلاس منتشر شد و همچنین سریال The Falcon and the Winter Soldier که کاپیتان آمریکای جدید در آن معرفی شد نیز پر بیننده‌تر بوده است. با توجه به پستی که توسط فندوم (Fandom) در شبکه اجتمائی توییتر منتشر شده است؛ قسمت اول سریال Loki توسط ۸۹۰۰۰۰ خانواده آمریکایی در دیزنی پلاس استریم و تماشا شده است. این درحالی است که سریال The Falcon and the Winter Soldier توسط ۷۵۹۰۰۰ و سریال WandaVision توسط ۶۵۵۰۰۰ خانواده استریم شده‌اند. اگرچه این آمار و ارقام با توجه به بسیاری موارد مانند در نظر نگرفتن بازدید‌هایی که توسط موبایل انجام شده و غیره بسیار کمتر است؛ این امر ثابت می‌کند سومین سریال اورجینال دنیای سینمایی مارول بسیار نسبت به آنچه که حتی اکنون تصور می‌کنیم محبوب و پر طرفدار گشته است. 

سریال Loki این موفقیت بی سابقه را مدیون سیاست‌های بسیار هوشمندانه استودیو مارول در رابطه با پخش این سریال است. به طور مثال تغییر زمان پخش سریال از روز‌های جمعه به چهارشنبه و پر و بال دادن به این شعار که (چهارشنبه‌ها، جمعه‌های جدید است)، می‌تواند یکی از عواملی باشد که توجه کاربران را به خود جلب کرده زیرا بسیاری از مردم در روز‌های وسط هفته مشغول تماشای تلویزیون هستند. عامل مهم دیگری که در موفقیت این سریال تاثیرگذار بوده است، انتخاب صحیح بازیگران از سوی استودیو مارول است. علی رغم اینکه برخی کاربران و طرفداران معتقد بودند که تام هیدلستون برای بازی در نقش  لوکی کمی پیر شده است این بازیگر محبوب با درخشش خود در اولین قسمت این مجموعه ثابت کرد که هیچ کس به غیر از خود او نمی‌تواند به این زیبایی نقش خدای شیطنت و فریبکاری را بازی کند. همچنین استفاده از مهره‌ای موفق مانند اوون ویلسون (Owen Wilson) به خوبی در جلب توجه کاربران عمل کرده است. 

علاوه بر جلب نظر مخاطبین و مردم این اثر به خوبی نظر منتقدین فیلم و سینما را در سراسر جهان از تمامی رسانه‌های بزرگ دنیا را جلب کرده و نمرات بسیار خوبی در این زمینه دریافت کرده است. این سریال فلسفه جهان‌های چنگانه و موازی (Multiverse) در دنیای سینمایی مارول را به خوبی به تصویر کشیده و زمینه را برای ساختن آثار موفق دیگری در این رابطه و در آینده به خوبی فراهم می‌کند. 

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا