مولتی ورس سینمایی مارول به صورت رسمی اعلام شد!

لوکی‌ها همه چیز را بهم زدند

مولتی ورس سینمایی مارول

طی آخرین اتفاقاتی که در دنیای سینمایی مارول یا همان MCU رخ داد، بالاخره مولتی ورس سینمایی مارول تشکیل شد تا شاهد بازگشت شخصیت‌های مرده و همچنین وجود جهان‌های موازی باشیم!

سریال‌های دنیای سینمایی مارول راه را برای توضیح بهتر داستان فاز چهارم این جهان هموارتر کردند، اما شاید بزرگ‌ترین اتفاق در کل MCU در سریال Loki اتفاق افتاد. در حالی که سریال WandaVision درباره زندگی واندا ماکسیموف (Wanda Maximoff) و تبدیل شدن او به اسکارلت ویچ (Scarlett Witch) و The Falcon And The Winter Soldier درباره میراث کاپیتان آمریکا بود، سریال Loki شروع به توضیح روایتی کرد که شاید بیشتر از دو سری قبلی برای بینندگان و طرفداران مارول هیجان‌انگیز شده است.

در این سریال ما دیدیم که لوکی از سال ۲۰۱۲ با سنگ فضا فرار کرد و دیگر اجازه نداد تا ثور (Thor) او را همانطور که باید و شاید با خود به ازگارد (Asgard) برده و زندانی کند. با این وجود خطا کردن در خط زمانی و دست بردن در تقدیر، چیزی نیست که به بهای آزادی تمام شود! به همین دلیل نیز می‌بینیم که انجمنی به نام TVA او را دستگیر کرده و با خود به جایی می‌برند که باید در آنجا پاسخگو دلیل فرار خود باشد. اما به جای محاکمه شدن، از لوکی برای پیدا کردن یکی دیگر از حالت‌های لوکی استفاده شده و در مجموع متوجه می‌شویم که جهان‌های مختلف با انواع مختلفی از کاراکترها وجود دارند که TVA اجازه زنده ماندن را به آن‌ها نمی‌دهد.

به همین دلیل لوکی همراه با دیگر حالت شخصیتی خود از جهانی دیگر که حال سیلوی (Sylvie) نام دارد، سعی می‌کنند تا این روند را بر هم زده و از رازهای TVA پرده‌برداری کنند. با این وجود در حالی که همه به دنبال پایانی خوش برای به اتمام رساندن کار TVA و پیدا کردن دشمن بزرگ پشت پرده بودند، دیدیم که ظاهرا شخصیت منفی فاز چهارم دنیای سینمایی مارول چندین قدم از آن‌ها جلوتر است!

کنگ فاتح جلوی مولتی ورس سینمایی مارول را گرفته بود

چنان که در قسمت آخر سریال Loki دیده شد، لوکی و سیلوی هر دو به سراغ قلعه‌ای رفتند که در پایان زمان واقع شده بود. با این وجود در آنجا با کسی آشنا شدند که بازیگر آن به عنوان شخصیت منفی فیلم The Ant-Man And The Wasp: Quantomania انتخاب شده بود! جاناتان میجرز (Johnathan Majors) در واقع همان کسی است که نقش کنگ فاتح (Kang The Conquerer) را در فاز چهارم MCU یا بهتر است بگوییم MCM بازی می‌کند و در قسمت آخر سریال به خوبی معرفی شد.

در واقع او دو گزینه را در مقابل دو لوکی داستان گذاشت که یکی گرفتن کنترل TVA و جلوگیری از شکسته شدن خط زمانی اصلی بود که شاید کمی عجیب به نظر برسد، اما حداقل با یکسان کردن جهان باعث می‌شود تا یک جنگ بزرگ به وجود نیاید. از طرفی نیز آن‌ها می‌توانند کنگ را بکشند و در نهایت باعث به وجود آوردن مولتی ورس بزرگی شوند که در آینده همه چیز را درباره دنیای سینمایی مارول تغییر خواهد داد! این در حالی است که با وجود دخالت‌های لوکی برای جلوگیری از سیلوی، او بالاخره کنگ را کشت تا مولتی ورس به وجود آید، اما این هرگز پایان کار فاتح بزرگ زمان در جهان مارول نیست. در واقع کنگ به آن‌ها هشدار داده بود که اگر او را بکشند، چندین و چند گونه دیگر از او در جهان‌های موازی ظاهر شده و در قرن ۳۱ میلادی به سراغ آن‌ها خواهد آمد. چیزی که در صحنه پایانی سریال نیز مشاهده کردیم!

دنباله این مولتی ورس سینمایی مارول را در سریال انیمیشنی What If…? دنبال خواهیم کرد که در آن داستان شاخه‌های زمانی متفاوت روایت شده و می‌بینیم که چطور هر داستان با نسخه دیگر متفاوت است.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

2 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا