نقدهای اولیه Loki منتشر شد؛ اثری متفاوت در انتظار طرفداران قرار دارد

فاصله چندانی به انتشار قسمت اول نمانده است

نقدهای اولیه Loki

در شرایطی که فاصله چندانی با پخش از سرویس استریم دیزنی پلاس نداریم، نقدهای اولیه Loki در فضای مجازی قرار گرفته است.

پس از ادامه‌دار شدن همه‌گیری ویروس کرونا و به وجود آمدن شرایطی نه چندان امیدبخش در باکس آفیس جهانی، مارول تصمیم گرفت فاز چهارم Marvel Cinematic Universe را با سریال‌های خود آغاز کند تا شرایط سینماها بهبود یابد. در همین راستا، WandaVision را در ژانویه و The Falcon and The Winter Soldier را در مارس سال جاری میلادی منتشر کرد و حالا هم مشغول آماده‌سازی است تا سومین اثر فاز چهارم، یعنی Loki را در دسترس علاقه‌مندان قرار دهد. سریال جدید دیزنی پلاس اولین اثر اختصاصی خدای شرارت به شمار می‌رود.

لوکی در پی فراز و نشیب‌هایی که طی سه فاز نخست دنیای سینمایی مارول پشت سر گذاشت، به یک ضدقهرمان تبدیل شد اما قرار نیست در سریال با این نسخه از خدای شرارت ملاقات کنیم. انتقامجویان در Avengers: Endgame به گذشته سفر می‌کنند تا سنگ‌های ابدیت را بدست بیاورند. بخش از نقشه‌شان مطابق برنامه پیش نرفته و نسخه ۲۰۱۲ لوکی به تسراکت دست می‌یابد. او هم از سنگ مزبور برای فرار استفاده می‌کند. لوکی در آن زمان شخصیتی مغرور و خودخواه بوده و اتفاقات سریال Loki حول محور این نسخه از اودین‌سان می‌چرخد. مطابق انتظار، لوکی در تازه‌ترین ماجراجویی خود با شخصیت‌های تازه‌ای ملاقات می‌کند.

در شرایطی که فاصله چندانی با پخش قسمت اول در دیزنی پلاس نداریم، نقدهای اولیه Loki در شبکه‌های اجتماعی قرار گرفته است. با انتشار نقدهای رسمی فاصله داریم اما تعدادی از کارشناسان موفق شده‌اند قسمت‌های آغازین را تماشا کرده و بازخوردهای خود را در قالب رشته توییت در توییتر به اشتراک بگذارند. در ادامه می‌توانید تعدادی از آن‌ها را مطالعه کنید:

راب کیز، وب سایت Screen Rant:

دو قسمت ابتدایی Loki را تماشا کرده‌ام و شدیدا جذبش شده‌ام. قسمت اول حکم یک زمینه‌چینی را دارد اما در کنار قسمت دوم، سریال المان‌هایی را معرفی می‌کند که پیش از این در Rick and Morty دیده بودیم. تام هیدلستون (Tom Hiddleston) در سریال با اوون ویلسون (Owen Wilson) همراه می‌شود که امیدوار هستم تعامل شخصیت‌هایشان برای چندین فاصل ادامه یابد.

قوانین مربوط به سفر در زمان و توضیحاتی که در این رابطه ارائه می‌شود، همچنان سوال‌برانگیز هستند. باید امیدوار بود این ابهامات به چیزی بزرگتر منجر شوند.

استیون واینتراب، وب سایت Collider:

دو قسمت ابتدایی Loki شگفت‌انگیز هستند. تام هیدلستون در نقش خود بی‌نقص ظاهر شده اما مسیر جدیدی که سریال برای گسترش جهان MCU در پیش گرفته را دوست دارم. به جای اینکه لوکی را در محدودیت‌های مختلف ببینیم، مشغول امتحان کردن چیزهای مختلف است تا ببیند اقداماتش چه تاثیراتی می‌گذارند.

جوئل میرس، وب سایت Rotten Tomatos:

دو قسمت از Loki را دیده‌ام و … شدیدا درخشان هستند. یک داستان کارآگاهی جذاب که مواردی را از آثار فینچر قرض گرفته (از Mindhunter تا Zodiac و Seven) و سرشار از شرارت و خنده است. طراحی صحنه فوق‌العاده است.

نقدهای مثبت Loki به هیچ وجه غیرمنتظره نبوده اما تقریبا تمامی منتقدانی که به تماشای دو قسمت ابتدایی نشسته‌اند، شدیدا از عملکرد تام هیدلستون در نقش اصلی تعریف و تمجید کرده‌اند. علاوه بر این، تاکید داشته‌اند ترکیب او با اوون ویلسون نتیجه بسیار خوبی داشته که می‌تواند مخاطب را جذب سریال نگه دارد. در ضمن، محصول جدید مارول تنها با Rick and Morty یا آثار فینچر مقایسه نشده است. برخی از کارشناسان معتقد هستند شباهت‌هایی میان آن و چند اثر شاخص دیگر مانند Men in Black و Beetlejuice وجود دارد.

در انتها، لازم به ذکر است قسمت اول سریال لوکی در تاریخ ۱۹ خرداد سال ۱۴۰۰ (مصادف با ۹ ژوئن) از راه می‌رسد.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا