#مهسا_امینی

ورود کوجیما پروداکشنز به دنیای فیلم و سریال!

کوجیما به آرزوی خود رسید!

کوجیما پروداکشنز هیدئو کوجیما

با تاسیس شعبه جدید کوجیما پروداکشنز در لس آنجلس، این استودیو از این پس در کنار خلق بازی‌های ویدیویی، روی ساخت فیلم، سریال و موسیقی نیز فعالیت می‌کند.

چند سال پیش بود که هیدئو کوجیما، یکی از معروف‌ترین بازی‌سازان ژاپنی، با ترک کونامی، استودیوی جدید خود را با نام کوجیما پروداکشنز تاسیس کرد. دث استرندینگ اولین پروژه‌ی این استودیو به شمار می‌رود که در زمان عرضه با بازخوردهای ضد و نقیض فراوانی همراه شد؛ چرا که تا پیش از انتشار انتظارهای زیادی از سبک منحصر به فرد و گیم‌پلی متنوع آن می‌رفت، اما پس از عرضه، انقلاب بزرگی در حوزه ویدیو گیم رخ نداد و صرفا به لطف یک سری ایده‌های تحسین‌آمیز و روایت داستان مهیج، این عنوان توانست لقب یکی از بازی‌های سرگرم‌کننده نسل هشتم را به خود اختصاص دهد.

حال که چند سالی از عرضه‌ی بازی گذشته، تا به امروز شایعه‌های فراوانی در رابطه با پروژه‌ی بعدی کوجیما به گوش رسیده که علی‌رغم این‌ها، هنوز نمی‌توان با قاطعیت در خصوص بازی بعدی این بازی‌ساز خلاق ژاپنی اظهار نظر کرد. در این میان، ساعاتی پیش استودیوی کوجیما پروداکشنز در پیامی از تاسیس و بازگشایی شعبه‌ی جدید خود در شهر لس آنجلس کشور ایالات متحده آمریکا خبر داد.

نکته جالب ماجرا این است که شعبه جدید کوجیما پروداکشنز روی ساخت فیلم، سریال، برنامه‌های تلویزیونی و موسیقی تمرکز خواهد داشت. البته، گفته شده که این تیم جدید در خلق بازی‌های ویدیویی جدید نیز به استودیوی اصلی کمک می‌کند، لیکن حوزه کاری آن‌ها در رابطه با فیلم و سریال خواهد بود. وظیفه‌ی مدیریت شعبه لس آنجلس کوجیما پروداکشنز به رایلی راسل محول شده است. او پیش‌تر نزدیک به سی سال به عنوان مدیر بخش حقوقی و همچنین معاون اجرایی بخش بازرگانی شرکت بخش سرگرمی‌های تعاملی سونی فعالیت کرده است.

رایلی راسل در این خصوص توضیح می‌دهد:

این شعبه تازه تاسیس نه تنها میزبان بهترین بازی‌سازان است، بلکه با هنرمندان مشهور در حوزه موسیقی، فیلم و سریال نیز فعالیت می‌کند. وظیفه‌ی اصلی ما این است که تمامی عناوین در حال توسعه در کوجیما پروداکشنز را به تمام جهان معرفی کنیم. ما قصد داریم تک تک این آثار در سراسر دنیا مشهور شوند. هرچند که اعضای این شعبه از سراسر جهان کنار یکدیگر جمع شده‌اند، اما مرکز اصلی ما در شهر لس آنجلس قرار دارد. از اینکه در آینده‌ی نزدیک با بهترین افراد در حوزه‌ی سرگرمی همکاری و فعالیت خواهیم کرد، به شدت خوشحال و هیجان‌زده هستیم.

کوجیما پروداکشنز هیدئو کوجیما بازی Death Stranding

یوشیکو فوکودا، مدیر ارشد بخش توسعه‌های تجاری کوجیما پروداکشنز، نیز درباره تاسیس شعبه جدید در لس آنجلس و تمرکز اعضای آن روی فیلم، سریال و موسیقی، اعلام کرد که کوجیما پروداکشنز همواره به دنبال ارائه‌ی روش‌های جدید در حوزه سرگرمی است. او در این زمینه می‌گوید:

در دنیایی قرار داریم که داستان سرایی با سرعت بسیار زیاد در حال پیشرفت است. در این جهان، ارائه‌ی روش‌های جدید برای سرگرم‌ کردن هواداران بسیار مهم و حیاتی است. تیم جدید کوجیما پروداکشنز در لس آنجلس به ما کمک می‌کند تا محیط‌هایی فراتر از بازی‌های ویدیویی خلق کنیم و از همه مهم‌تر، روش‌های جدیدی  برای غرق شدن در دنیای سرگرمی ایجاد کنیم.

به طور کلی، فعالیت کوجیما پروداکشنز در دنیای فیلم و سریال چندان هم دور از انتظار نبود، چرا که هیدئو کوجیما، مدیر استودیو، به شخصه علاقه‌ی زیادی به دنیای سینما دارد و تاکنون بارها و بارها به تمایل خود به فعالیت در این حوزه اشاره کرده بود. از طرفی، او طی سال‌های اخیر با هنرمندان مشهور دنیای فیلم از جمله نورمن ریداس، لئا سیدو، کیفر ساترلند و مدس میکلسن همکاری کرده است.

در نظر داشته باشید که هنوز جزئیاتی از اولین پروژه‌ی در دست ساخت شعبه جدید کوجیما پروداکشنز در دسترس نیست و اطلاعاتی در رابطه با هنرمندان حاضر در این استودیو ارائه نشده است. با این وجود، انتظار می‌رود که طی روزها، هفته‌ها و یا ماه‌های آینده جزئیات بیشتری در این زمینه به اشتراک گذاشته شود.

در پایان این خبر، دیدگاه شما در رابطه با تاسیس شعبه جدید کوجیما پروداکشنز در لس آنجلس و فعالیت اعضای آن در حوزه فیلم، سریال و موسیقی چیست؟ به نظر شما، ایا گسترش فعالیت‌ها منجر به کاهش کیفیت‌ها می‌شود؟ شما چه انتظاری از استودیوی جدید هیدئو کوجیما دارید؟ فراموش نکنید که نظرات شخصی خود را با ما و دیگر کاربران رسانه سرگرمی به اشتراک بگذارید.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا