#مهسا_امینی

همکاری کوجیما و ایکس باکس برای توسعه عنوان انحصاری ایکس باکس به حقیقت پیوست

مهم‌ترین نکته در توسعه این بازی، استفاده از تکنولوژی‌های فضای ابری است!

همکاری کوجیما و ایکس باکس

همکاری کوجیما و ایکس باکس در حالی که مدت‌ها در صدر شایعات صنعت بازی سازی بود، بسیار غیر منتظره به نظر می‌رسید. اما شب گذشته تمام ابهامات برطرف شد و باید شاهد همکاری مستقیم دو غول بازی سازی باشیم!

مدت زمان نسبتا زیادی از انتشار شایعاتی مبنی بر همکاری مستقیم هیدئو کوجیما (Hideo Kojima) و ایکس باکس برای عنوانی انحصاری شنیده می‌شود. حقیقت این است که باور چنین شایعاتی به دلیل وجود انبوه شایعات درباره کوجیما بسیار سخت بود. شب گذشته و طی شوکیس ایکس باکس و بتزدا، این شایعات تبدیل به حقیقت شدند. ایکس باکس به طور رسمی از توسعه عنوانی با همکاری کوجیما در اکوسیستم ایکس باکس به لطف تکنولوژی‌های فضای ابری ایکس باکس رونمایی کرد.

موضوعی که در این میان تا حدی سبب ناامیدی طرفداران کوجیما و ایکس باکس شد، معرفی نشدن بازی در شوکیس بود. در حالی که شخص کوجیما با استفاده از پیامی تصویری در این مراسم حضور یافت، ما شاهد معرفی بازی در دست توسعه او و تیمش نبودیم. مهم‌ترین نکاتی که کوجیما در پیام خود به آن‌ها اشاره داشت، حقیقی بودن همکاری او با ایکس باکس و اهمیت و پیشرفت تکنولوژی فضای ابری در بازی در دست توسعه او و ایکس باکس بودند.

هیدئو کوجیما ورای اشارات خود به توسعه بازی به لطف تکنولوژی‌های فضای ابری ایکس باکس، توضیحات چندانی درباره پروژه خود ارائه نداد و ما را با مفاهیمی بسیار ساده درباره این بازی آشنا ساخت. کوجیما اشاره داشت که این پروژه همان پروژه‌ای است که مدت‌ها انتظارش را کشیده و قصد دارد از مفاهیمی که تا به حال استفاده نکرده در این بازی استفاده کند. با در نظر گرفتن چنین توضیحاتی، احتمالا ما شاهد عنوانی اسپین آف یا دنباله یکی از بازی‌های قدیمی او نخواهیم بود و باید انتظار عنوانی کاملا تازه را داشته باشیم.

از سوی دیگر ایکس باکس در صفحه توییتر رسمی خود نوشت:

تیم Xbox Game Studios و Kojima Productions برای توسعه عنوانی در ایکس باکس که تا به حال کسی تجربه نکرده و با هدف ارتقا تکنولوژی‌های فضای ابری همکاری می‌کنند. هیدئو کوجیما یکی از نوآورترین اشخاص در صنعت بازی سازی بوده و ما نمی‌توانیم بیش از این برای رونمایی از عنوانی که تیم‌هایمان توسعه داده‌اند صبر کنیم.

بد نیست به این نکته اشاره داشت در حالی که کوجیما تقریبا هیچ اطلاعاتی از پروژه در دست توسعه خود در اختیار ما قرار نداد، شایعات و اطلاعات فاش شده بسیاری پیش و پس از شوکیس ایکس باکس منتشر شده که نگاه به آن‌ها خالی از لطف نیست. به گفته برخی از افشاگران معتبر، عنوان در دست توسعه کوجیما و ایکس باکس Overdose نام داشته، در سبک ترس و بقا بوده و سارا مارگارت کوالی (Sarah Margaret Qualley) یکی از بازیگران اصلی این عنوان خواهد بود. کوالی پیشتر وظیفه ایفای دو نقش ماما (Mama) و لاک (Locke) را در بازی Death Stranding بر عهده داشته است.

طبق شایعات و ویدیو منتشر شده از بازی Overdose، کوالی در راهرویی تاریک به همراه چراغ قوه حرکت می‌کند! این بازی بر خلاف پروژه لغو شده P.T. از دوربین سوم شخص استفاده می‌کند، با این حال برخی شایعات از وجود دوربین اول شخص در کنار دوربین سوم شخص خبر داده‌اند. دموی فاش شده با جامپ اسکر به پایان رسیده و ما شاهد نقش بستن جمله «A Hideo Kojima Game… OVERDOSE» بر صفحه هستیم. جا دارد اشاره کنیم که هیچ اثری مبنی بر استفاده از تکنولوژی‌های فضای ابری در این دمو دیده نشده است.

در حالی که ما اطلاعات چندانی از بازی در دست توسعه کوجیما و ایکس باکس در اختیار نداریم، این اطمینان به ما داده شده که چنین همکاری حقیقت داشته و باید منتظر انتشار اطلاعات رسمی بیشتر در ماه‌های آتی باشیم. در حال حاضر ما نمی‌دانیم که بازی در دست توسعه کوجیما و ایکس باکس عنوان Overdose یا عنوانی کاملا جدید است و باید دید در آینده چه اتفاقی رخ می‌دهد. نظر شما چیست؟ فکر می‌کنید عنوان Overdose نتیجه همکاری کوجیما و ایکس باکس باشد؟ منتظر نظرات شما هستیم.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا