با بخش آنلاین بازی های Killzone برای همیشه خداحافظی کنید!

یکی از بزرگترین انحصاری‌های سونی به تاریخ پیوست

بخش آنلاین بازی های Killzone

شرکت سونی به طور رسمی اعلام کرد که بخش آنلاین بازی های Killzone برای همیشه به خاطرات پیوست و همانطور که استودیو توسعه دهنده این بازی‌ها اعلام کرده بود، بخش آنلاین عناوین شوتر آن‌ها به طور کامل بسته شدند!

اگر این روزها کسی بگوید که زمانی سری بازی Killzone یکی از بزرگترین سری بازی‌های انحصاری پلی استیشن بوده، بدون شک برخی او را به بار تمسخر گرفته و برخی دیگر به سادگی این موضوع را باور نمی‌کنند. آخرین نسخه از سری بازی کیل زون طی سال ۲۰۱۳ با نام Killzone Shadow Fall به طور همزمان با کنسول پلی استیشن ۴ منتشر شد ولی نه سال بعد یعنی در سال ۲۰۲۲، هیچ اثری از این بازی دوست داشتنی دیده نمی‌شود و نه تنها این بازی، بلکه سری بازی کیل زون جایی در اولویت‌های سونی و تیم پلی استیشن ندارد!

البته باید به این موضوع اشاره داشت که سرورهای این بازی تا روزهای آخر فعالیت قابل توجهی را به خود دیدند و طرفداران این بازی سرورهای آن را فعال نگه داشته بودند. متاسفانه این مسیر نیز به پایان رسید و بازی Killzone Shadow Fall آنگونه که فکرش را می‌کردیم در خاطرمان باقی نماند و امروز آخرین سرور آنلاین بازی Killzone Shadow Fall به طور کامل توسط تیم توسعه دهنده خاموش شد.

سرورهای بازی Killzone Shadow Fall تنها سرورها از سری کیل زون نبودند که امروز به طور کامل از دور خارج شدند و توسعه دهنده این بازی یعنی تیم گوریلا گیمز (Guerrilla Games) اعلام کرد که سرورهای نسخه پلی استیشن ویتای این بازی یعنی Killzone Mercenary نیز به تاریخ پیوسته و آفلاین شدند. علاوه بر آن، بخش Intercept بازی Killzone Shadow Fall نیز از دسترس خارج شد. این بخش که به صورت جداگانه در دسترس قرار گرفته بود، حال به طور کامل بدون استفاده شده است. همچنین باید اعلام کرد که کاربران اشتراک پلی استیشن پلاس اکسترا نیز قادر به دسترسی به این بازی نبوده و شاهد حذف آن از کاتالوگ بازی‌ها هستیم و طی اعلام رسمی توسعه دهندگان، این بازی از نو به حالت آنلاین بر نخواهد گشت!

در میان سیلی از اخبار غمگین برای طرفداران کیل زون، خبری نسبتا خوشحال کننده برای کسانی که نگران پیشرفت ذخیره شد خود در بخش داستانی بازی هستند داریم. بخش داستانی هر دو بازی Killzone Shadow Fall و Killzone Mercenary به طور کامل آفلاین هستند. تفاوتی ندارد که شما نسخه دیجیتال یا فیزیکی این بازی‌ها را در اختیار داشته باشید، شما می‌توانید بخش داستانی هر دو بازی را بدون نیاز به اینترنت تجربه کرده و پیشرفت خود را ذخیره کنید. از آنجایی که امروزه بخش داستانی بسیاری از بازی‌ها نیز نیازمند اتصال به اینترنت است، شنیدن چنین خبری درباره بازی‌های کیل زون ما را خوشحال می‌کند.

ناگفته نماند که خاموشی سروروهای بخش آنلاین بازی های Killzone حرکتی ناگهانی نبوده و استودیو گوریلا گیمز در حدود یک ماه پیش کاربران را از این تصمیم خود مطلع ساخته بود. بدون شک مدت زمان یک ماه برای کسانی که عاشق این بازی بودند زمان کمی بود، با این حال به کاربرانی که سال‌ها از این بازی دور بودند اجازه داد تا حداقل یک بار دیگر به تجربه بازی شوتر مورد علاقه خود بپردازند.

اما این پایان داستان ما نبوده و موضوعی که ما را بیشتر غمگین می‌کند، نبود اخبار رسمی یا حتی شایعات غیر قابل باور درباره نسخه‌ای جدید از این سری بازی است. هیچ نسخه‌ای از این بازی در دست توسعه نبوده تا جای نسخه‌های آفلاین شده را بگیرد و از سوی دیگر هیچ نسخه قدیمی از این سری بازی فعال نیست تا ما بتوانیم خاطرات خود را زنده کنیم. همین موضوع سبب فشار بسیار زیاد کاربران بر سونی و گوریلا گیمز برای توسعه نسخه‌ای جدید از این بازی شده است.

ناگفته نماند که سری بازی Killzone تنها بازی طرد شده سونی نبوده و سرورهای بازی RIGS: Mechanized Combat League نیز امروز از دسترس خارج شدند. در کنار این بازی‌ها ما می‌توانیم بازی‌های Everybody’s Golf، Freedom Wars، LittleBigPlanet و Soul Sacrifice را نیز مثال بزنیم که از دسترس کاربران خارج شده‌اند. در پایان باید اشاره داشت که ما انتظار داریم سونی سرورهای بازی‌های بیشتری را از دسترس خارج کند، با این حال اطلاعی از نام بازی‌ها نداریم! نظر شما درباره از دسترس خارج شدن بخش آنلاین بازی های Killzone چیست؟ آیا شما بخش آنلاین این بازی‌ها را تجربه کرده‌اید؟ نظرات و البته خاطرات خود درباره این سری بازی را با ما به اشتراک بگذارید.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا