#مهسا_امینی

آینده‌ی فرنچایز کیلزون در هاله‌ای از ابهام قرار گرفته است

سایت رسمی کیلزون غیرفعال شده است

آینده‌ی فرنچایز کیلزون

برخلاف چیزی که پیش‌بینی می‌شد، گوریلا گیمز و بخش سرگرمی‌های تعاملی سونی هیچ برنامه‌ای برای آینده‌ی فرنچایز کیلزون ندارند.

سونی مدت کوتاهی پیش از اینکه پلی‌استیشن 5 به بازار بیاید، با انتشار یک ویدیوی نسبتا طولانی از رابط کاربری تازه‌ترین محصولش رونمایی کرد. اگر حین تماشای ویدیوی مزبور مقداری توجه به خرج دهید، متوجه خواهید شد تصویر آواتاری که سونی انتخاب کرده به نژاد هلگاست‌ها در کیلزون اشاره دارد. علاوه بر این، نام کاربر هم Scotty Kenzo بوده است که گروهی از کاربران فضای مجازی آن را اشاره‌ای به یکی از شخصیت‌های حاضر در Killzone: Shadowfall به نام Kenzo Hakan می‌دانستند. با در نظر گرفتن این موارد، پیش‌بینی شده بود گوریلا گیمز و سامورایی‌ها به‌زودی نسخه‌ی جدید این فرنچایز اکشن را معرفی خواهند کرد؛ پیش‌بینی‌هایی که حالا می‌دانیم درست نبوده‌اند.

تعدادی از کاربران اخیرا متوجه شده‌اند وب سایت رسمی کیلزون به آدرس Killzone.com غیرفعال شده است. اگر هم اکنون به وب سایت مورد نظر مراجعه کنید، با یک بیانیه‌ی نسبتا کوتاه مواجه شده و نهایتا به وب سایت رسمی پلی‌استیشن به آدرس Playstation.com ارجاع داده می‌شوید. پیش از این اتفاق، سونی تمامی اشارات به کیلزون را از وب سایت رسمی خود حذف کرده بود تا گمانه‌زنی‌هایی پیرامون آینده‌ی این فرنچایز به وجود بیاید. حالا که وب سایت رسمی‌اش غیرفعال شده، می‌توان مطمئن بود گوریلا گیمز و سامورایی‌ها هیچ گونه برنامه‌ای برای آینده‌ی فرنچایز کیلزون ندارند. در ادامه می‌توانید بیانیه را مطالعه کنید:

وب سایت رسمی فرنچایز کیلزون غیرفعال شده است. [در نتیجه] بازدیدکنندگان به وب سایت Playstation.com ارجاع داده می‌شوند.

اگرچه غیرفعال شدن وب سایت رسمی فرنچایز کیلزون هیچ تاثیری روی حالت‌های چندنفره، اطلاعات کاربران و رتبه‌بندی‌ها در Killzone: Shadow Fall و Killzone Mercenary نمی‌گذارد اما ایجاد یا مدیریت کلن جدید دیگر امکان‌پذیر نیست. بابت این اتفاق از شما عذرخواهی می‌کنیم.

از شما طرفداران و همچنین بازدیدکنندگان وب سایت رسمی کیلزون بابت پشتیبانی و اشتیاقیتان طی سال‌های گذشته تشکر می‌کنیم.

با احترام، تیم گوریلا گیمز

گوریلا گیمز در بیانیه‌ی اخیر خود تاکید دارد قابلیت‌های آنلاین Killzone: Shadow Fall و Killzone Mercenary همچنان فعال و قابل‌استفاده هستند اما این اتفاق را می‌توان نشانه‌ای از سوی سونی در نظر گرفت؛ نشانه‌ای که می‌گوید سامورایی‌ها تمایلی برای احیای کیلزون نداشته و ترجیح می‌دهند این فرنچایز اکشن اول شخص را در گذشته رها کنند.

Killzone: Shadow Fall، جدیدترین نسخه از فرنچایز کیلزون به شمار می‌رود. این بازی همزمان با پلی‌استیشن 4 به بازار آمد و نه تنها بازخوردهای بسیار مثبتی از سوی منتقدان دریافت کرد، بلکه فروش میلیونی‌ای را به ثبت رساند و از سوی ناشرش، یک موفقیت تجاری لقب گرفت. کیلزون قابل‌مقایسه با هیلو نیست. با این حال، موفق‌ترین فرنچایز اکشن اول شخص سونی بوده و طرفداران زیادی در سراسر جهان دارد. با در نظر گرفتن این موضوع، اقدام سونی برای کنار گذاشتن این فرنچایز مقداری عجیب و غیرمنتظره به نظر می‌رسد.

در انتها، لازم به ذکر است گوریلا گیمز هم اکنون روی دنباله‌ی Horizon Zero Dawn کار می‌کند که با نام Horizon Forbidden West شناخته می‌شود.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا