#مهسا_امینی

آیا قرار بود شاهد پایانی متفاوت در Avengers: Endgame باشیم؟

ایده‌ای که خوشبختانه رد شد

آیا قرار بود شاهد پایانی متفاوت در Avengers: Endgame باشیم؟ پارسا خلیلی ۲ ۱۵ مرداد ۱۴۰۱ مارول
پایانی متفاوت در Avengers: Endgame

حماسه بی‌نهایت دنیای سینمایی مارول با فیلم مرد آهنین در سال ۲۰۰۸ آغاز و با فیلم انتقام جویان پایان بازی در سال ۲۰۱۹ پایان یافت. اکنون که سه سال از اکران آخرین انتقام جویان می‌گذرد، برادران روسو به پایانی متفاوت در Avengers: Endgame اشاره کردند.

سرنوشت ابرقهرمانان دنیای سینمایی مارول قبل از اکران جنگ بی‌نهایت و پایان بازی در هاله‌ای از ابهام قرار داشت. قرارداد بسیاری از بازیگران رو به اتمام بود و همین موضوع باعث شده بود تا طرفداران نتوانند حدس بزنند چه کسی قراره زنده بماند و چه کسی قراره بمیرد. حتی با وجود حدس و گمان‌های بسیار درباره سرنوشت شخصیت‌ها، استودیو مارول موفق شد تا انتظارات طرفداران را به بالاترین سطح ممکن برساند و مرگ قهرمانانی مثل تونی استارک، بیوه سیاه، ویژن، لوکی، گامورا و هایمدال را به لحظه‌ای فراموش نشدنی تبدیل کند.

بعد از وقایع پایان بازی، تنها نیمی از شش انتقام جویان اصلی در MCU باقی ماندند. با از راه رسیدن فاز چهارم شاهد بازگشت کلینت بارتون در سریال Hawkeye، ثور در فیلم Thor: Love and Thunder و بروس بنر در سریال She-Hulk: Attorney At Law بودیم. اما طبق خبری که به تازگی منتشر شده، به نظر می‌رسد مسیر اصلی MCU با چیزی که دیدیم تفاوت داشته، زیرا قرار بود شاهد پایانی متفاوت در Avengers: Endgame باشیم.

طی مصاحبه اخیر با جاش هوروویتز (Josh Horowitz) از سایت MTV، برادران روسو رسما تایید کردند که کوین فایگی (Kevin Feige) در ابتدا قصد داشت ثور و کاپیتان آمریکا را نقطه اوج فیلم به قتل برساند. جو روسو با اظهار نظر در مورد جنگ حماسی بین انتقام جویان و تانوس، تایید كرد كه آنها سعی داشتند به مخاطب ثابت کنند كه هر كسی می‌تواند جان خودش را از دست بدهد.

بدون شک انتظارات به‌شدت بالا بود و ما می‌دانستیم که باید مخاطب را بعد از تماشای جنگ بی‌نهایت در موقعیتی قرار بدهیم تا این واقعیت را درک کنند که هر کسی می‌تواند در این فیلم بمیرد. البته شایعات زیادی نیز در رابطه با سرنوشت شخصیت‌های اصلی در فضای مجازی می‌چرخید که خیلی به حفظ کردن هیجان طرفداران کمک کرد.

کارگردان در ادامه فاش کرد که فایگی اول قصد داشت همه اعضای اصلی انتقام جویان را بکشد اما درنهایت به دلیل خشن شدن بیش از حد داستان، این ایده را عملی نکردند.

یادم می‌آید یکبار فایگی با ایده کشتن تمامی اعضای اصلی انتقام جویان سراغ ما آمد. به محض مطرح شدن موضوع متوجه شدیم که عملی کردن این ایده باعث می‌شود لحن داستان تاریک و سنگین ‌شود، بعدشم مخاطبان قادر به هضم آن نخواهند بود. فداکردن یک یا دو شخصیت در طول فیلم می‌تواند لحظاتی احساسی و فراموش نشدنی را برای طرفداران به ارمغان بیاورد. به همین دلیل این ایده در مراحل ابتدایی توسعه فیلم رد شد.

آیا داستان Avengers: Endgame به مرگ شخصیت‌های بیشتری نیاز داشت؟

دقیقا همانطور که برادران روسو گفتند، کشتن شش عضو اصلی می‌توانست آسیب زیادی به داستان فیلم وارد کند و نگذارد طرفداران بتوانند از دست دادن قهرمانان محبوب خود را به درستی هضم کنند. شاید بازنشسته شدن کاپیتان آمریکا پایانی معقول برای او محسوب می‌شد اما مسلما ثور، هالک و هاکای داستان‌های بیشتری برای گفتن داشتند و فاز چهارم توانست به بهترین شکل ادامه ماجراجویی آنها را به تصویر بکشد.

شاید چهار عضو اصلی انتقام جویان هنوز در دنیای سینمایی مارول حضور دارند، اما نقش آنها به وضوح نسبت به گذشته کمرنگ‌تر شده است. به همین منظور کاملا منطقی به نظر می‌رسد که با کلینت، بروس و ثور در پایان حماسه مولتی ورس خداحافظی کنیم. برای مثال کشته شدن ثور در ابتدای داستان Avengers: The Kang Dynasty می‌تواند به خوبی قدرت کنگ فاتح جاناتان میجرز (Jonathan Majors) را به تصویر بکشد. همچنین تصور اینکه هاکای و بروس بنر پیرو ظهور کیت بیشاپ و جنیفر والترز به سمت بازنشستگی بروند نیز کاملا با عقل جور درمی‌آید. در حال حاضر باید تنها امیدوار بود تا فایگی با ایده‌ای مشابه به کشتن شش عضو اصلی انتقام جویان، مسیر فاز پنجم و ششم دنیای سینمایی مارول را تغییر ندهد.

فیلم بی‌نظیر Avengers: Endgame هم اکنون از دیزنی پلاس پخش می‌شود. نظر شما در این رابطه چیست؟ آیا ایده فایگی می‌توانست سناریو مناسبی برای پایان بازی باشد؟ نظر خود را با ما به اشتراک بگذارید.


guest

2 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا