چه کسی کارگردان فیلم Avengers: The Kang Dynasty خواهد بود؟

خاندان کنگ را چه کسی رهبری می‌کند؟

چه کسی کارگردان فیلم Avengers: The Kang Dynasty خواهد بود؟ پارسا خلیلی ۱ ۰۵ مرداد ۱۴۰۱ مارول
کارگردان فیلم Avengers: The Kang Dynasty

بعد از معرفی دو فیلم جدید انتقام جویان در همایش کمیک کان ۲۰۲۲، سوالات زیادی در رابطه با داستان، بازیگران و کارگردان این دو پروژه جذاب، ذهن طرفداران را به خود مشغول کرده است. حال خبری رسمی از نام کارگردان فیلم Avengers: The Kang Dynasty پرده برداشته است.

استودیو مارول با رونمایی‌های نفس گیر خود در سالن H کامیک کان سن دیگو، تمام توجه‌ها را به خود جلب کرده و با معرفی دو فیلم بعدی انتقام‌جویان که فاز ششم دنیای سینمایی مارول و حماسه مولتی‌ورس را به پایان خواهند رساند، طرفداران را حسابی شوکه کرد. این دو فیلم هیجان انگیز Avengers: The Kang Dynasty و Avengers: Secret Wars نام دارند که یکی از آنها به تعریف داستان کنگ فاتح با بازی جاناتان میجرز (Jonathan Majors) خواهد پرداخت.

در حالی که جزئیات دقیق داستان دو فیلم بعدی انتقام جویان در هاله‌ای از ابهام قرار دارد، یکی از موضوعات اصلی بحث در میان طرفداران این است که چه کسی وظیفه کارگردانی این عناوین را بر عهده خواهد داشت. برادران روسو که به دو اثر شاهکار Avengers: Infinity War و Avengers: Endgame جان بخشیدند، نامزد اصلی کارگردانی چنین فیلم‌هایی بوده‌اند. با این حال، جو روسو قبلا اعلام کرده بود که او و برادرش در حال مذاکره با مارول برای ساخت فیلم دیگری از انتقام جویان هستند.

بعد از برگزاری پنل مارول در کمیک کان، کوین فایگی (Kevin Feige) تایید کرد که برادران روسو هیچ ارتباطی با دو فیلم بعدی انتقام جویان نداشته و طرفداران به‌زودی متوجه خواهند شد که کارگردان این دو پروژه عظیم چه کسی خواهد بود. بعد از گذشت دو روز از صحبت‌های فایگی، گزارشی رسمی از کارگردان فیلم Avengers: The Kang Dynasty رونمایی کرد. طبق تایید هالیوود ریپورتر دستین دنیل کرتون (Destin Daniel Cretton)، کارگردان شانگ چی و افسانه ده حلقه، فیلم بعدی انتقام جویان را به تصویر خواهد کشید.

این چهره سرشناس قراردادهای زیادی با استودیو مارول امضا کرده است. علاوه بر توسعه دنباله شانگ چی پیرو موفقیت فیلم اول، او به تولید اسپین آف‌های سریالی The Ten Rings و  Wonder Man مشغول بوده و حال نامش به‌عنوان کارگردان فیلم Avengers: The Kang Dynasty تیتر اخبار شده است.

پس از موفقیت جاس ویدون (Joss Whedon) و برادران روسو در خلق سری فیلم‌های انتقام ‌جویان، دستین دنیل کرتون چهارمین کارگردانی است که توسعه عنوانی جدید از این فرانچایز را به عهده می‌گیرد. معرفی شانگ چی و واکنش بسیار مثبت طرفداران و منتقدان می‌تواند دلیل استخدام کرتون بوده باشد که با توجه به عملکرد بی‌نظیرش در معرفی و مدیریت دو شخصیت شانگ چی و ماندارین، اقدامی منطقی است. اما این فیلمساز کهنه کار پیشنهادی چشمگیر به استودیو مارول داد که در نهایت موقعیت کارگردانی را برای او به ارمغان آورد.

زمان استخدام کرتون برای سلسله کنگ همچنین می‌تواند به این نکته اشاره کند که حداقل مراحل توسعه فیلم از سرعت و روند خوبی برخوردار است. او همچنین می‌تواند با نظارت روی کار پیتون رید (Peyton Reed)، کارگردان Ant-Man and the Quantumania، داستان کنگ را به بهترین شکل ممکن در فیلم خود روایت کند.

با توجه به اظهارات برادران روسو در مورد عدم تمایل آنها نسبت به کارگردانی پشت سرهم فیلم‌های انتقام جویان، این امکان وجود دارد که استودیو مارول آنها را برای توسعه Avengers: Secret Wars استخدام کند. به کار گیری این استراتژی برای توسعه دو فیلم بعدی انتقام جویان امری ضروری است، زیرا اینگونه هر کارگردان می‌تواند به‌طور کامل روی یک فیلم تمرکز کرده و شخصیت‌ها و خط داستانی خود را به شکلی تاثیرگذار مدیریت کنند.

فیلم به‌شدت موردانتظار Avengers: The Kang Dynasty قرار است در تاریخ ۲ می سال ۲۰۲۵ (۱۲ اردیبهشت سال ۱۴۰۴) در سینماها اکران شود.

5 1 رأی
امتیاز مطلب

guest

1 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا