آیا نحوه‌ی مرگ رابین در دنیای سینمایی دی‌سی مشخص شده است؟

پای جوکر در میان است؟ پاسخی برای یک ابهام چند ساله

مرگ رابین در دنیای سینمایی دی‌سی

اگر گمانه‌زنی‌های انجام‌شده صحت داشته باشد، نحوه‌ی مرگ رابین در دنیای سینمایی دی‌سی پس از گذشت چهار سال مشخص شده است.

سال ۲۰۱۶ میلادی دومین فیلم دنیای سینمایی دی‌سی تحت عنوان Batman v. Superman: Dawn of Justice به سینماها آمد. اگرچه این اثر روی تقابل بتمن و سوپرمن تمرکز دارد اما در بخشی از فیلم لباس رابین را می‌بینیم که رویش جملاتی نوشته شده و داخل یک محفظه‌ی شیشه‌ای نگهداری می‌شود. نمایش چنین صحنه‌ای کافی بود تا قتل دیک گریسون توسط جوکر پیش از آغاز رویدادهای Dawn of Justice تایید شود. با این حال، یک سوال بسیار مهم دیگر باقی ماند که طی سال‌های اخیر پاسخی برایش پیدا نشد: مرگ رابین توسط دلقک دیوانه چگونه اتفاق افتاد؟ اینطور که به نظر می‌رسد، زمانش فرا رسیده تا جواب این سوال هم مشخص شود.

چندی پیش یکی از کاربران شبکه‌ی اجتماعی ورو تئوری خود از نحوه‌ی مرگ رابین در دنیای سینمایی دی‌سی را به اشتراک گذاشت. نکته‌ی مهم ماجرا اینجا است که زک اسنایدر (Zack Snyder) پست‌های مربوط به تئوری را لایک کرده است. گروهی از کاربران فضای مجازی لایکی که از طرف کارگردان Batman v. Superman: Dawn of Justice انجام شده را حکم تاییدی بر صحت تئوری مطرح‌شده می‌دانند. طبق ادعای کاربر، رابین تا سر حد مرگ کتک خورد و نهایتا هم عمارت وین به آتش کشیده شد. به همین دلیل، عمارت خانوادگی متروکه بوده و بروس وین در آنجا سکونت ندارد. کاربر در ادامه نوشت اگر تئوری‌اش صحت داشته باشد، یعنی جوکر از هویت واقعی شوالیه‌ی تاریکی خبر دارد اما نمی‌خواهد آن را فاش کند؛ زیرا ترجیح می‌دهد رابطه‌ی پیچیده‌اش با او همچنان ادامه داشته باشد.

زک اسنایدر مدتی بعد از اکران Batman v. Superman: Dawn of Justice در یکی از مصاحبه‌های خود گفت صحنه‌ی نمایش لباس رابین حکم یک زمینه‌چینی را دارد تا بعدها به شکلی دقیق‌تر به نحوه‌ی مرگ او در دنیای سینمایی دی‌سی بپردازد. او همچنین گفته بود مرگ رابین ۱۰ سال قبل از اتفاقات Dawn of Justice رخ داده بود. اینکه اسنایدر چگونه می‌خواست مرگ دیک گریسون را شرح دهد مشخص نیست اما یک چیز را با قطعیت می‌دانیم: این فیلمنامه‌نویس، کارگردان و تهیه‌کننده‌ی آمریکایی نمی‌تواند ایده‌اش را قالب یک پیش درآمد اجرایی کند؛ زیرا عملا از دنیای سینمایی کنار گذاشته است. البته فرصتی را به دست آورده تا نسخه‌ی مد نظرش از Justice League را تولید و از طریق HBO Max پخش کند؛ اثری که در قالب یک مینی سریال چهار قسمتی در دسترس علاقه‌مندان قرار خواهد گرفت.

حالا که چنین پستی توسط زک اسنایدر لایک شده، عده‌ای از کاربران فضای مجازی امیدوار هستند بخشی از Zack Snyder’s Justice League به نحوه‌ی مرگ رابین در دنیای سینمایی دی‌سی اختصاص داشته باشد، به خصوص اینکه جوکر در این اثر حاضر خواهد بود. از همین رو، فلش‌بک به اتفاقات گذشته در جریان تقابل بتمن و دلقک دیوانه چندان دور از انتظار نیست. در انتها، لازم به ذکر است نسخه‌ی جدید لیگ عدالت اوایل سال آینده‌ی میلادی منتشر خواهد شد.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا