برگزیده
📣 پخش زنده مسابقات زولا هر روز ساعت 17 از آپارات
1%
  • 0/10

وضعیت بازیگران لیگ عدالت در دنیای دی سی (DCU)

آیا همه بازیگران لیگ عدالت عوض می‌شوند؟

وضعیت بازیگران لیگ عدالت در دنیای دی سی (DCU) ۵ ۲۱ بهمن ۱۴۰۱ سینما و تلویزیون (کمیک) کپی لینک
بازیگران لیگ عدالت

ریبوت دنیای توسعه‌یافته دی سی (DCEU) که اکنون دنیای دی سی (DCU) نام دارد باعث شد که تعدادی از بازیگران لیگ عدالت از نقش خود کنار بروند. اما جیمز گان (James Gunn) و پیتر سفرن (Peter Safran) کدام بازیگران را به طور کامل کنار گذاشته‌اند و کدام یک در نقش خود باقی خواهند ماند؟

جیمز گان اخیرا به طور رسمی از قسمت اول دنیای دی سی که خدایان و هیولاها (Gods and Monsters) نام دارد، رونمایی کرده است و اکنون می‌دانیم که هنری کویل (Henry Cavill) و بن افلک (Ben Affleck) دیگر قرار نیست نقش شخصیت‌های سوپرمن (Superman) و بتمن (Batman) را ایفا کنند و به‌زودی دو بازیگر جوانتر جایگزین آن‌ها برای دو فیلم Superman: Legacy و The Brave and The Bold خواهند شد.

تا به الان رسما حضور ویولا دیویس (Viola Davis) در نقش آماندا والر (Amanda Waller) و شان گان (Sean Gunn) در ویزل (Weasel) به عنوان اولین بازیگران دنیای دی سی تائید شده است. در عوض اما وضعیت بازیگران دیگری مثل گل گدوت (Gal Gadot) در نقش زن شگفت‌انگیز (Wonder Woman)، ازرا میلر (Ezra Miller) در نقش فلش (Flash) و جیسون موموآ (Jason Momoa) در نقش آکوامن (Aquaman) به طور کامل مشخص نیست و هر روز شایعات و گزارشات زیادی درباره آن‌ها منتشر می‌شود؟

کدام یک از بازیگران لیگ عدالت در دنیای دی سی تغییر پیدا می‌کنند؟

در طی رویداد رونمایی از قسمت اول دنیای دی سی، جیمز گان و پیتر سفرن که رهبران این مجموعه هستند و ریاست استودیو دی سی (DC Studios) را بر عهده دارند، تا حدودی درباره آینده بازیگران لیگ عدالت توضیحاتی را ارائه دادند. در ادامه نگاهی به وضعیت این بازیگران در دنیای دی سی خواهیم داشت.

هنری کویل (عدم بازگشت به نقش سوپرمن)

با معرفی فیلم Superman: Legacy دیگر رسما هنری کویل از نقش سوپرمن کنار گذاشته شد و قرار نیست تا شاهد بازگشت او در دنیای دی سی باشیم. این یعنی که دیگر حضور کوتاه او در فیلم Black Adam بی‌معنی است و قرار نیست شاهد ادامه پیدا کردن نقش‌آفرینی او به عنوان سوپرمن باشیم.

جیمز گان که تا به الان فیلم The Suicide Squad و سریال Peacemaker را برای دی سی ساخته است، در مصاحبه با رسانه Gizmodo به این نکته اشاره کرد که هنری کویل از نقش سوپرمن اخراج نشده است، زیرا او از اول هم برای بازی دوباره در این نقش استخدام نشده بود. او در این رابطه گفت:

این مهمه که بگم هنری کویل از این نقش اخراج نشده. هنری از اول هم به عنوان سوپرمن برای بازی تو Superman: Legacy استخدام نشده بود. اصلا توافق و قراردادی برای یک فیلم دیگه وجود نداشت.

علاوه بر این جیمز گان گفت که نقش‌آفرینی کوتاه هنری کویل در صحنه پس از تیتراژ فیلم Black Adam پایان داستان سوپرمن او بود و دیگر قرار نیست شاهد ایفای نقش او در هیچ یک از آثاری دی سی باشیم:

ما هنری رو اخراج نکردیم. هنری هرگز انتخاب نشده بود. اون تو یک صحنه کوتاه بود و این پایان داستان سوپرمنش بود.

رئیس استودیو دی سی در ادامه نیز اعلام کرد که برنامه او این بود که داستان سوپرمن را به شکل متفاوتی جلو ببرد و برای این کار به یک بازیگر دیگر و جوانتر نیاز بود. او گفت:

بسیاری از مردم فرضیه‌های داشتن که درست نبودن. اما برای من، این که چه کسی را می‌خوام به عنوان سوپرمن انتخاب کنم و این که چه کسی رو فیلمسازان می‌خوان انتخاب کنن، مهمه.

این طور که گفته شده، بازیگر جدید سوپرمن که جایگزین هنری کویل ۳۹ ساله خواهد شد، ۲۵ ساله خواهد بود. اما هنوز اطلاعات و جزئیات بیشتری در اینباره منتشر نشده و هنوز نمی‌دانیم چه کسی انتخاب نهایی جیمز گان است.

بن افلک (عدم بازگشت به نقش بتمن)

همانند هنری کویل، بن افلک نیز پس از رونمایی از فیلم جدید بتمن با نام The Brave and The Bold از نقش خود کنار گذاشته شد. این طور که جیمز گان گفته، بازیگر جدید بتمن در دنیای دی سی ممکن است چند سال از سوپرمن بزرگتر باشد که این نشان می‌دهد او در نظر دارد این بازیگر در سن حدودا ۳۰ سالگی باشد. بنابراین به نظر می‌رسد که بتمن جدیدی که قرار است در دنیای دی سی ببینیم، با بتمن باتجربه‌ای که بن افلک ارائه داد، بسیار متفاوت خواهد بود.

با این حال برخلاف هنری کویل، بن افلک هنوز به طور کامل با این نقش خداحافظی نکرده است، زیرا او باری دیگر این نقش را در فیلم The Flash به تصویر خواهد کشید و بنابراین طرفداران این فرصت را دارند تا باری دیگر او به عنوان بتمن ببینند و یک خداحافظی با او داشته باشند.

این بازیگر همچنین قرار بود در فیلم مورد انتظار Aquaman and the Lost Kingdom نیز به عنوان بتمن حضور داشته باشد، اما طبق گفته یکی از منابه خبری با نام کی سی والش (KC Walsh)، صحنه‌های مربوط به او از نسخه نهایی فیلم حذف شده است، زیرا او در آخرین نمایش آزمایشی فیلم حضوری نداشت.

گل گدوت (احتمالا در نقش زن شگفت‌انگیز باقی می‌ماند)

وضعیت گل گدوت در نقش زن شگفت‌انگیز در دنیای دی سی تا حد زیادی نامعلوم است، به ویژه پس از گزارش‌هایی که مدتی پیش منتشر شدند و خبر از این می‌دادند که او دیگر جایی میان بازیگران قسمت اول دنیای دی سی ندارد.

با این حال جیمز گان در طول جلسه پرسش و پاسخ مراسم رونمایی از قسمت اول دنیای دی سی اعلام کرد که او و پیتر سفرن با گل گدوت صحبت‌هایی داشته‌اند و از نظر او این بازیگر آمادگی ایفای نقش در دنیای دی سی را دارد. اما این دو هنوز مطمئن نیستند که می‌خواهند از او استفاده کنند یا خیر، بنابراین به نظر می‌رسد که آینده گل گدوت حتی نزد خود جیمز گان و پیتر سفرن نیز مشخص نیست.

علاوه بر این، با تائید ساخت سریال Paradis Lost برای سرویس اشتراکی اچ‌بی‌او مکس (HBO Max) که قبل از تولید دایانا اتفاق می‌افتد، می‌توان گفت که هنوز هم احتمال بازگشت گل گدوت به این نقش وجود دارد.

ازرا میلر (احتمالا در نقش فلش باقی می‌ماند)

زندگی ازرا میلر در چند سال گذشته با جنجال‌ها و حواشی زیادی همراه بوده است، اما گزارش اخیر رسانه ورایتی (Variety) بیان می‌کند برخی از مدیران شرکت برادران وارنر (Warner Bros) هنوز هم قصد همکاری با این بازیگر را به عنوان فلش در دنیای دی سی، پس اکران فیلم The Flash در اواخر سال میلادی جاری دارند.

هنگامی که از جیمز گان و پیتر سفرن در مورد وضعیت ازرا میلر در آینده سوال شد، آن‌ها نه چیزی را تائید کردند و نه تکذیب، گان تنها در اینباره گفت که باید ببینند در آینده چه اتفاقی می‌افتد. پیتر سفرن هم گفت که ازرا میلر هم اکنون کاملا متعهد به بهبودی است و آن‌ها نیز همچنان به طور مداوم با او در تماس هستند تا نهایتا در زمان منسب تصمیم نهایی خود را بگیرند. او گفت:

ازرا در حال حاضر کاملا متعهد به بهبودیه و می‌دونید، ما با اون صحبت می‌کنیم. ما دائما با اون در تماس هستیم و زمانی که مناسب باشه، با اون گفتگو می‌کنیم و تصمیم خواهیم گرفت گه چیزی برای اون بهتره.

همچنین اخیرا یک شایعه جدید منتشر شده است که می‌گوید پایان فیلم The Flash به شکلی رقم خواهد خورد که در آن بری آلن (Barry Allen) با بازی ازرا میلر می‌تواند به هر کجا که می‌خواهد برود. آیا دنیای دی سی مقصد بعدی او خواهد بود؟ تنها جیمز گان و پیتر سفرن هستند که می‌توانند به این سوال پاسخ دهند.

جیسون موموآ (احتمالا در نقش آکوامن باقی می‌ماند)

جیسون موموآ در چند وقت اخیر اظهارات مرموزی در هیجان‌زده بودن خود در مورد دنیای دی سی جدید و همچنین آینده شخصیت آکوامن داشته است. این بازیگر قبلا گفته بود که همیشه آکوامن خواهد بود و هیچ کس این نقش را از او نمی‌گیرد. اظهار نظر او باعث شد تا بسیاری گمان داشته باشند که در فیلم Aquaman and the Lost Kingdom نقش‌آفرینی او به عنوان قهرمان آتلانتیس به پایان برسد و سپس او در نقش یکی از شروران داستان‌های سوپرمن، یعنی لوبو (Lobo) قرار بگیرد.

پیتر سفرن، مدیر عامل استودیو دی سی در مصاحبه‌ای با رسانه Collider گفته که هنوز خیلی زود است که بگوید آیا جیسون موموآ همچنان نقش آکوامن را بازی می‌کند یا خیر، او همچنین اضافه کرد که هنوز هیچ تصمیمی برای این بازیگر و شخصیتش گرفته نشده است.

جیسون همیشه پیش خودش فکر می‌کرد که آکوامن یک سه‌گانه هستش. اما اون همچنین عاشق لوبو هم هستش. اون در این مورد نیز بسیار واضح صحبت کرده. اون هیچ وقت قرار نیست دو شخصیت رو بازی کنه، اما هیچ تصمیمی هم گرفته نشده.

جیمز گان مدتی پیش به طرفداران این اطمینان خاطر را داد که در دنیای دی سی هیچ بازیگری نخواهد بود که دو نقش متفاوت را بازی کند و این ادعا را کرد که جیسون موموآ قرار است به طور همزمان نقش دو شخصیت آکوامن و لوبو را بازی کند نیز رد کرد.

چرا تمام بازیگران لیگ عدالت در دنیای دی سی باید عوض شوند؟

در حالی که هنری کویل و بن افلک از برنامه‌های دنیای دی سی کنار گذاشته‌اند، بازگشت گل گدوت، ازرا میلر و جیسون موموآ به نقش‌های قبلی خود می‌تواند برخی از طرفداران و مخاطبان معمولی را گیچ گند. اگر چه بازگشت این سه بازیگر که تعداد طرفدارانشان کم نیست، می‌تواند برای عده‌ای خوشایند باشد، اما شروع دوباره کار لیگ عدالت با تیمی از بازیگران کاملا جدید می‌تواند مسیر بهتر و کم‌ریسک‌تری باشد، زیرا امکان نمایشی منحصربه‌فردتر را ایجاد می‌کند.

دیو باتیستا (Dave Bautista)، بازیگر مجموعه فیلم‌های Guardians of the Galaxy در دنیای سینمایی مارول (MCU) که کارگردانشان جیمز گان بود و احتمالا در دنیای دی سی نیز نقش یکی از شخصیت‌ها را بر عهده بگیرد، قبلا گفته که گان می‌خواهد با دنیای دی سی همه چیز را از صفر شروع کند و بازیگران جوانتری را برای به تصویر کشیدن ابرقهرمانان دی سی انتخاب کند. انجام این کار بدان معنا نیست که گل گدوت، جیسون موموآ و ازرا میلر بازیگران خوبی نیستند، اما انتخاب بازیگران جوانتر به دنیای دی سی این اجازه را می‌دهد تا دوره جدیدی از قهرمانان را ایجاد کند که تا ۱۰ الی ۱۵ سال آینده ادامه پیدا خواهد کرد.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

5 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments