جوزف فارس، سازنده A Way Out، بازی The Last of Us Part 2 را الهام‌بخش خود می‌داند

ناتی داگ مثل بارسلونا، یک تیم کامل است!

جوزف فارس

جوزف فارس دوست‌داشتنی در مصاحبه‌ی مفصل خود با Wassup Conversations حرف‌های جالب‌توجهی در رابطه با ناتی داگ و بازی جدیدشان زده است.

تماشا کنید: مصاحبه اختصاصی با جوزف فارس، خالق بازی‌های A Way out و It Takes Two

موسس استودیوی Hazelight که تاکنون دو بازی موفق Brothers: A Tale of Two Sons و A Way Out را ساخته، این روزها تبدیل به نمادی از بی‌پروایی و خلاقیت در بازی‌سازی بدل شده است. فارس در جدیدترین مصاحبه‌ی خود با حمیدرضا نیکوفر که از وب‌سایت سرگرمی قابل تماشاست، در رابطه با مسائل مختلفی از زندگی حرفه‌ای و شخصی، فلسفه‌اش در بازی‌سازی و البته منابع الهامش صحبت کرده است. به گفته‌ی او، استودیوی ناتی داگ به همراه شرکت‌های دیگری چون Valve و نینتندو بیشترین تاثیر را روی او در عرصه‌ی ویدیو گیم گذاشته‌اند. او به طور مشخص در صحبت‌های خود، از رؤسای فعلی و سابق استودیوی ناتی داگ نام می‌برد:

من خیلی طرفدار ناتی‌داگ هستم و فکر می‌کنم نیل دراکمن بسیار انسان باحالی است. او خیلی خوب و مهربان است و برای من الهام‌بخش بوده است. او و بروس استریلی خیلی باحال هستند.

فارس در پاسخ به سوال نیکوفر می‌گوید که بازی The Last of Us Part II را تمام کرده و عاشق آن شده است. ظاهرا اتمام بازی برای او بیش از حد معمول طول کشیده چرا که نتوانسته در برابر حس فوق‌العاده‌ی گشت‌وگذار در محیط بازی و دیدن جزئیات آن مقاومت کند. جزئیاتی که شدیدا فارس را تحت تاثیر داده و او به این شیوه‌ی بامزه احساساتش را درباره‌ی آن بیان می‌کند:

نمی‌دانم چطوری انجامش می‌دهند. واقعا دیوانه‌کننده است. فقط همین موضوع که چگونه سیستم طناب را پیاد‌ه‌سازی کرده‌اند، می‌دانی چنین چیزی چقدر پیچیده ا‌ست؟ یا مثلا وقتی که یک نفر لباسش را در می‌آورد. برای بازیکن‌های معمولی، ساده به نظر می‌رسد و می‌گویند: «خب بله، دارد تی‌شرتش را در می‌آورد.» ولی من اگر چنین چیزی را از یکی از توسعه‌دهندگان تیم درخواست کنم، احتمالا بی‌هوش خواهد شد! چنین چیزی در این حد پیچیده ا‌ست.

به همین دلیل است که جوزف احترام بسیار زیادی برای ناتی داگ و بازی‌سازان مشغول در آن قائل است. او باز هم با یک توصیف جذاب دیگر که این بار فوتبالی است، ناتی داگ را بهترین خطاب می‌کند:

ما سعی می‌کنیم کلک بزنیم و برخی چیزها را در دوربین نشان ندهیم ولی آن‌ها اینطوری هستند که: «اوه، چنین چیزی پیچیده ا‌ست؟ پس بهتره انجامش بدهیم.» (…) ناتی‌داگ مثل یک تیم فوتبال است. مثل بارسلونا. اگر آنجا بازی می‌کنید، بهتر است آماده باشید. نمی‌توانید همینطوری بروید آنجا. نه. اگر عضو تیم هستید، در لیگ قهرمانان حضور دارید. اگر فکر می‌کنید از پس این برمی‌آیید، به این استودیو می‌روید. اگر اینطوری نیست، نباید عضو تیم شوید، چون آن‌ها بهترین هستند.

مصاحبه‌ی جذاب و دیدنی حمیدرضا نیکوفر با جوزف فارس در برنامه‌ی Wassup Conversations را می‌توانید در اینجا تماشا کنید.

0 0 آراء
امتیاز مطلب


اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا